Kilitli Parke Taşı Makinası

Kilitli Parke Taşı Makinası

Kilitli parke taşı makinası, çeşitli kilit taşı üretimini gerçekleştiren seri üretim araçlarıdır. Bu üretim birimi dahilinde, farklı kalıplar kullanılarak istenilen kilit taşının elde edilmesi mümkün olmaktadır. Parke taşının kilitli olarak bilinen formunu üreten bu tesis içerisinde; otomasyon sistemi sayesinde, üretim esnasında insan gücüne, diğer makinalara oranla çok daha az seviyede ihtiyaç duyulmamaktadır.

Kilitli parke taşı makinası kullanımları, genel olarak çevre ve şehircilik alanında yapılması planlanan peyzaj çalışmalarında yoğun olarak tercih edilmektedir. Seri üretimi kapasitesine sahip olan bu makinalar sayesinde, istenilen miktarda kilitli parke taşının üretim planlaması yapılabilmektedir.

Kilitli Parke Taşı Makinası
Kilitli Parke Taşı Makinası

Kilit Parke Taşı Makinası

Kilit parke taşı makinası, genellikle çevre ve şehircilik alanında yapılması planlanan peyzaj çalışmalarında kullanılmaktadır. Günümüzde şehir içi yollarda ve kaldırımlarda kilit taşı kullanımı görülmektedir. Kilit taşı üretimini gerçekleştiren makinalar, seri üretim sayesinde belediyelerin ya da taşeron firmaların ihtiyaçlarını karşılamaktadır. Kilitli parke taşları ve kilit parke taşı doğal agregalar kullanılarak üretilmektedir. Kilit parke taşı makinaları üretim seviyesine göre özellikleri değişebilmektedir. Üretilmek istenen kilit taşlarının boyutları ve şekilleri kullanılacak olan kalıplar sayesinde değiştirilebilmektedir.

Globmac tarafından üretilen KB serisi makinalar aracılığıyla kilit parke taşı tesisi kurulabilmektedir. Üretim kapasitesine göre farklı özelliklere sahip kilit parke taşı makinaları bulunmaktadır. KB serisi kilit parke taşı makinaları farklı çalışma özelliklerine sahiptir. Bunlar; yarı otomatik ve tam otomatik kilitli parke taşı makinalarıdır. Üretim seviyelerine göre yarı otomatik ya da tam otomatik modelleri seçilebilmektedir. Bu makinalar sayesinde insan gücüne ihtiyacın duyulması minimum seviyelere düşürülmektedir.

Kilitli Parke Taşı Makinası Modelleri

Parke taşı makinaları, iki farklı çalışma şekillerde üretilmektedir. Üretimin kapasitesine göre tercih edilebilmektedir. Genellikle seri üretimin yoğun olduğu tesislerde tam otomatik kilitli parke taşı makinası tercih edilmektedir. Daha az üretim yapacak olan firmalar ise yarı otomatik kilitli parke taşını tercih etmektedir. Bu makinalar sayesinde üretimde insan gücüne ihtiyacın pek fazla duyulmadığını söyleyebiliriz.

Kilitli Parke Taşı Makinası
Kilitli Parke Taşı Makinası

“Yarı Otomatik Kilitli Parke Taşı Makinası”

 • Genellikle orta büyüklükte üretim yapan firmalar tarafından tercih edilmektedir
 • İnsan gücüne az da olsa ihtiyaç duyulmaktadır
 • Üretim aşamaları operatör tarafından gerçekleştirilmektedir
 • Seri üretimin yoğun olmadığı tesislerde kullanılması uygundur

“Tam Otomatik Kilitli Parke Taşı Makinası”

 • Seri üretimin yoğun olduğu tesislerde kullanılması uygundur
 • İnsan gücüne ihtiyaç duyulmaz
 • Yüksek kapasitede üretim yapması mümkündür
 • Büyük ölçekli firmalar tarafından tercih edilmektedir

Globmac tarafından üretilen KB serisi kilit parke taşı makinaları, parke taşı üretimlerinizde en büyük yardımcınız olacaktır. Son teknolojik özelliklere sahip olan KB serisi makinalar, kilitli parke taşı üreten firmaların tesislerinde yerini almaktadır.

“KB12 QUICK MASTER Beton Parke ve Briket Makinası”

 • Saatte 110/120 palet baskı kapasitesinde olup; kalıp değiştirmek suretiyle, kilit parke taşı, bordür taşı, yağmur oluğu, çim taşı vb. taşların üretimini sağlamaktadır
 • Bir defada 12 adet kilitli taş ya da 5 adet 20x40x20 briket üretilebilmektedir
 • Hidrolik çalışma sistemine sahiptir
 • Pompa gücü 76.5 Lt 51 cc 42 Lt 28 cc 30 KW olarak üretilmektedir
 • Makine boyutları 2,60x5x3,40 şeklindedir

“KB25 QUICK MASTER Otomatik Beton Parke ve Briket Makinası”

 • Saatte 160/170 palet baskı kapasitesinde olup; kalıp değiştirmek suretiyle, kilit parke taşı, bordür taşı, yağmur oluğu, çim taşı, vb. taşların üretimini sağlamaktadır
 • Makinenin otomatik çalışma aksamındaki hareketlerinin tamamını PLC Sistemi ile rahatça kontrol edilmektedir
 • Makinenin bütün hareketleri hidrolik sistemle sağlanmaktadır
 • Makine harç hazırlama santral kısmı, isteğe bağlı olarak tam otomatik veya yarı otomatik olarak yapılabilmektedir

“KB36 QUICK MASTER Otomatik Beton Parke ve Briket Makinası”

 • Saatte 120/130 palet baskı kapasitesinde olup; Kalıp değiştirmek suretiyle, kilit parke taşı, bordür taşı, yağmur oluğu, çim taşı vb. taşların üretimini sağlamaktadır
 • Sistemde bulunan ısıtıcı ve soğutucu sayesinde ünitenin sıcaklığı sürekli kontrol altında tutulur
 • Makinenin bütün hareketleri hidrolik sistemle sağlanmaktadır
 • Makinede çıkan ürün ayaklı tahta palet kullanılarak istifleme robotuyla sıralanabilmektedir
 • Makine harç hazırlama santral kısmı, isteğe bağlı olarak tam otomatik veya yarı otomatik olarak yapılabilmektedir

“KB42 QUICK MASTER Otomatik Beton Parke ve Briket Makinası”

 • Saatte 160/170 palet baskı kapasitesinde olup; kalıp değiştirmek suretiyle, kilit parke taşı, bordür taşı, yağmur oluğu, çim taşı vb., taşların üretimini sağlamaktadır
 • Makine tesisin şekillenmesi ile tam otomatik raflı sistem olarak da çalıştırabilmektedir
 • Sistemde bulunan ısıtıcı ve soğutucu sayesinde ünitenin sıcaklığı sürekli kontrol altında tutulur
 • Makinenin bütün hareketleri hidrolik sistemle sağlanmaktadır
 • Makine harç hazırlama santral kısmı, isteğe bağlı olarak tam otomatik veya yarı otomatik olarak yapılabilmektedir.
Kilitli Parke Taşı Makinası
Kilitli Parke Taşı Makinası

Kilitli Parke Taşı Makinası Fiyatları

Kilitli parke taşı makinaları firmaların istekleri doğrultusunda üretildiğinden dolayı net bir fiyat belirlememiz mümkün değildir. Farklı hacimlere göre üretimi yapılan bu makinaların fiyatlarında da farklılık görülür.

Globmac mühendisleri tarafından tasarlanıp üretilen makinalar, kilit parke taşı, briket veya beton parke imalatı yapan firmaların en verimli bir şekilde üretimlerine devam edebilmesi için üretilmektedir. Sizde üretimlerinizin kaliteli olması için ve üretimlerinizde aksamaların meydana gelmemesi için Globmac tarafından üretilen KB serisi otomatik beton parke ve briket makinalarını tercih edebilirsiniz. KB serisi ve diğer ürünlerimiz hakkında detaylı bilgilere ulaşmak için iletişim numaralarımızdan bizlere ulaşabilirsiniz.

2. El Kilitli Parke Taşı Makinası

İkinci el olarak sahip olmak istediğiniz bu makinaları seçerken dikkat etmeniz gereken bazı unsurlar bulunmaktadır. Seçeceğiniz makinaların kullanım süreleri uzun ve yıpranmış ise o makinaların kullanımı, projeler açısından faydadan çok zarar getirebilmektedir. Firmaların üretimlerinde aksaklıkların olmaması için sıfır makinaların tercih edilmesi önerilmektedir. Ayrıca üretici aracılığıyla sunulan ve teknik destek garantisi verilen ikinci el tesislerin kullanımı da maliyet açısından fayda sağlayabilmektedir. Globmac ailesi olarak sizleri en iyi fiyat ve tasarım özelliklerine sahip olan makinalarımıza ulaşma sürecinizi kolaylaştırıyoruz. Siz de projelerinizde kullanmak üzere tercih edeceğiniz ürünlerimizin fiyatlarını ve ürün özelliklerini öğrenmek için bizimle iletişime geçebilir, uzman ekibimizden teknik destek talep edebilirsiniz.

Bims Makinası