Bims Makinası

Bims Makinası
Bims Makinası

Bims makinası, son yıllarda inşaat sektöründe en çok kullanılan beton blok çeşidi olan bims bloklarını üreten makinalardır. Bims blokları kendi içerisinde farklı ölçüler ile adlandırılmaktadır. Briket makineleri aracılığıyla üretilen bu taşlar, farklı konseptlerle üretim tesislerine sahip olmak mümkündür.

Bims makinası diğer bir adıyla briket makinası, ponza malzemesini titreşim ve basınç sayesinde farklı kalıplar üzerinde sıkıştırarak üretimini gerçekleştiren makinalardır. Manuel, yarı otomatik ve tam otomatik çalışma sistemi özelliklerine sahiptir.

Bims Makinası Fiyatları

Herhangi bir blok üretim tesisinin kendi içerisinde sahip olduğu birden fazla mekanizma yer almaktadır. Kompakt şekilde üretim tesisi satın almanız demek aynı zamanda harç karışımından itibaren blok dizilme aşamasına kadar üretim yapabilecek ünitelerin tamamına sahip olmak anlamına gelmektedir. Bims blok üretimlerinde kullanılacak makineler için sabit bir fiyat verilememektedir. Bu durumun sebepler;

 • Ünite içerisinde farklı birimlerin var olması
 • Üretim hacimlerinin farklı oranlarda olması
 • Üretim tesisinin mekanik ya da manuel olması
 • Üretim sürecinde kalıplara almak ve kalıpları istiflemek de dahil olmak üzere yan araçlar kullanılıyor olması

gibi sebeplerden dolayı talep edilen mini fabrika fiyatlarında değişkenlik görülmektedir. Ayrıca dünyanın farklı noktalarına sağlanan Globmac lojistik hizmetleri de maliyet içerisinde farklılık meydana getiren bir başka nokta olarak ön plana çıkmaktadır.

Bims Makinası

Bims Makinası Nedir?

Öncelikle “bims nedir” sorusuna cevap vermek doğru olacaktır. Bims; doğal bir kayaç olan ponza taşından elde edilmektedir. Ponza taşı makineler aracılığıyla işlendikten sonra elde edilen briket benzeri bir inşaat ve yapı elemanıdır. Bims kullanımı günümüzde giderek artmaktadır. Bunda, malzemenin yapı ve inşaatların için ideal olmasının payı yüksektir. Bims, ponza taşının özelliklerini taşır. Bunlar; bimsin oldukça dayanıklı olması, hafif olması, doğa dostu ve mikroorganizma oluşumuna engel olmasıdır.

Bims adı verilen yapı malzemesi, özel olarak üretilen makineler aracılığıyla gerçekleştirilir. Bims briket makinesi son derece güçlü olup yüksek üretim kapasitesine sahiptir. Bims blok üretim makinesi, farklı üretim özelliklerine göre gruplandırılmaktadır. Bunlar;

 • Manuel Bims Makinası
 • Yarı Otomatik Bims Makinası
 • Tam Otomatik Bims Makinası

olarak sizlere sunulmaktadır. Bu makinaların her birinin farklı üretim yapma özellikleri mevcuttur. Firmaların üretim kapasitelerine göre tercih etmesi maliyetin düşmesine neden olmaktadır. Bu nedenden dolayı seçimlerinizi firmanızın üretimine uygun şekilde seçmeniz gerekmektedir.

“Manuel Bims Makinası”

 • Üretim esnasında insan gücüne gerek duyulur
 • Günde ortalama 800 – 1000 adet bims blok üretmektedir
 • İnsan gücü maliyetinin düşük olduğu bölgelerde tercih edilmektedir
 • Yeni kurulmuş işletmeler ve üretimi yoğun olmayan işletmeler için tercih edilebilir

“Yarı Otomatik Bims Makinesi”

 • Minimum olarak mikser, konveyör bant, makine üçlüsünün bir araya gelerek oluşturduğu tesistir
 • İnsan gücüne bazı bölgelerde ihtiyaç duyulur
 • Çıkan ürünler özel yapım el arabaları kullanılarak kurutulmaya gönderilir
 • Opsiyonel olarak ihtiyaca göre bunker ve çimento silosu da tesise eklenebilir

“Tam Otomatik Bims Makinesi”

 • 24 saat tam kapasite çalışma özelliğine sahip
 • Ortalama 8 saat çalışarak 10000 – 12000 adet briket taşı üretebilmektedir
 • Bilgisayar destekli otomasyon sistemine sahiptir
 • İnsan gücüne gerek duyulmaz

Bims Makinası Kullanım Alanları?

Bims üretiminde gerekli olan üretim tesisleri farklı amaçlar için alınabilir. Bunlardan en çok kullanılan iki adet alan vardır. Bunlar; kendi ihtiyacı için almak ve bims üretimi yapıp piyasaya sürmektir.

İnşaat ve yapı şirketleri büyük ölçekli veya uzun süreli projeler gerçekleştirebilir. Bu projelerde kullanılmak üzere sürekli bir bims ihtiyacı doğar. Şirketler bims tesisi temin edip kendi ihtiyaçlarını görebilirler. Bu yöntem uzun vadeli ve büyük projelerde firmaya kârlılık sağlar. Daha küçük veya orta ölçekli firmalar da bims tesisi temin edebilmektedir. Bu firmalar bims üreterek bunları piyasada ihtiyaca göre satar. Tıpkı bir üretim tesisi gibi yapı malzemesi üretip satabilir.

Siz de beton blok ve parke bloklarının üretimleri için alternatiflerin bulunduğu makineler arasından sipariş vermek istiyorsanız bizlere ulaşabilirsiniz. Siparişiniz için detayların analiz edildiği ekibimiz ile görüşme sağlayarak, tercihiniz için en doğru seçimi yapabilirsiniz.

Briket Makinası İkinci El

Globmac, ikinci el briket makinesi satışlarını da yapmaktadır. Temiz ve sorunsuz çalışan bu makinalar, sıfır briket makinalarına göre fiyat konusunda daha uygundur. Firmaların istekleri doğrultusunda ikinci el bims makinaları satışları yapılmaktadır. Ancak kurduğunuz üretim tesisi yeni ve üretim kapasitesi yüksek olacaksa ikinci el makinaları tavsiye etmemekteyiz.

Genellikle iş makinaları, şantiye ve tesis alanlarında hor kullanılmaktadır. 2. El makinalardan dolayı üretim esnasında arızalar meydana gelebilmektedir. Bu nedenden dolayı firmalara sıfır makinaları tavsiye etmekteyiz.

Globmac ailesi olarak sizleri en iyi fiyat ve tasarım harikası makinalarımıza sahip olmanızı kolaylaştırıyoruz. Yıllardır getirdiği tecrübe ile üretimlerine devam eden Globmac’ın yedek parça ve servis hizmetlerinden de faydalanmanız mümkündür. Siz de Globmac’ın bu hizmet ve fırsatlarından yararlanmak için iletişim adreslerimizi arayarak ürünlerimiz hakkında detaylı bilgilere sahip olabilirsiniz.

Beton Parke Taşı Makinesi