Beton Parke Taşı Makinesi

Beton Parke Taşı Makinesi

Beton parke taşı makinesi, inşaat ve yapı sektöründe kullanılmak üzere üretilen maddelerin oluşmasını sağlayan makinalardır. Daha çok park, yol, kaldırım ve peyzaj tasarımında kullanılmak için parke taşları üretilmektedir.

Beton parke taşı makinesi, teknolojik imkânların ilerlemesinden dolayı artık günümüzde otomasyon sistemiyle çalışabilen bu makinalar, daha az zamanda yüksek kapasitede üretim yapabilmektedir.

Beton Parke Taşı Makinesi
Beton Parke Taşı Makinesi

Parke Taşı Makinesi

Parke taşı makinaları günümüzde sıklıkla inşaat ve yapı sektöründe kullanılan malzemelerin elde edilmesi için kullanılmaktadır. Park, yol ve kaldırımlarda gördüğümüz parke taşları bu makinalar sayesinde üretilmektedir. Kaliteli üretim sayesinde uzun yıllar kullanılması uygun parkeler üretilmektedir.

Asmolen bloklar, bordür taşları, kaldırım taşları, parkeler gibi pek çok endüstriyel taşın üretimini gerçekleştiren makineler gelişmiş teknolojik altyapıya sahip güçlü makinelerdir. Parke taşı üretim tesisleri ayrıca iyi bir yatırım aracı olarak da düşünülebilir. Hem ülkemizde hem de dünyada hızla gelişen yapı ve inşaat sektörlerinin beton parke, briket veya kaldırım taşı ihtiyacı sürekli olarak artış göstermektedir. Bu yüzden büyüyen sektörlerin ihtiyaç duyduğu ürünlerin üretilmesi yatırımcı firmalara önemli kârlılıklar sağlayabilmektedir.

Parke Makinesi Nerelerde Kullanılır?

Beton kullanılarak üretilen parkelerin imalatı için tasarlanan parke makineleri, günümüzde yaygın olarak iki yerde kullanılır. Beton parke üreterek ihtiyaç duyulan sektörlere parke veya briket satışı gerçekleştiren firmalar ve kendi inşaatları, yapıları için ihtiyaç duyulan parke veya briketlerin üretimini gerçekleştirmek isteyen firmalardır.

Her iki amaç için de kullanılan briket makineleri, kullanıcı firmaların üretim ve yatırım maliyetlerini düşürerek projeden daha fazla kâr elde etmelerine olanak sağlar. Bu açıdan bakıldığında briket makineleri hem birer yatırım aracı olarak hem de bir üretim elemanı olarak düşünülebilir. Fakat bu süreçte dikkat edilmesi gereken en önemli nokta, parke veya briket makinesi temin edilen firmanın iyi araştırılması, kaliteli ve uzun yıllar kullanıma uygun makinelerin temin edilmesidir. Globmac, sektördeki uzun yılların verdiği bilgi birikimi ve tecrübeyle firmaların briket veya beton parke makinesi konusunda ihtiyaç duyduğu yüksek teknolojik üretimini gerçekleştiren öncü bir firmadır. Sizde bu imkanlardan yararlanmak için iletişim numaralarından bizlere ulaşabilirsiniz.

Beton Parke Taşı Makinesi
Beton Parke Taşı Makinesi

Parke Makinesi Çeşitleri Nelerdir?

Beton parke, briket, kaldırım taşı veya bordür taşları üretimi için kullanılan parke makineleri en temelde iki farklı sınıfa ayrılmaktadır. Bunlar, temelde aynı işlevi yerine getirme amacıyla üretilseler de yapıları farklıdır. Günümüzde parke makineleri; mobil beton parke makinesi ve sabit beton makinesi olmak üzere iki farklı şekilde dizayn edilmektedir.

Mobil beton parke makineleri, taşınabilir bir gövde üzerinde inşa edilen ve kurulum yapılan yerden başka bir yere kolayca nakliye edilebilen makinelerdir. Sabit parke makineleri ise sabit bir alanda işlem yapacak şekilde kurulumun yapıldığı alanda sabit bir durumda duran gövde üzerine tasarlanan makinelerdir.

“KB MBL Mobil (Taşınabilir) Beton Parke ve Briket Makinası”

Farklı sektörde ve alanlarda kullanılmak üzere ihtiyaç duyulan, beton parke blokların üretildiği taşınabilir makinelerdir. Yüksek teknolojik ürünler olan bu makineler, kolay nakliye edilebilen ve bu sayede kısa süreli projelerde veya çalışma sahası değişebilen projelerde üretici firmaya oldukça önemli avantajlar sağlamaktadır. Mobil parke makineleri;

  • Taşınabilir mobil yapısı sayesinde nakliye maliyetini önemli oranda düşürür
  • Bir proje sahasından diğerine kolaylıkla taşınabilir
  • Daha az üretim ihtiyacı olan firmaların maliyetlerini düşürür
  • Hem iç tasarımlarda hem de dış tasarımlarda kullanılabilirler

gibi avantajlar sağlamaktadırlar.

“Sabit Parke Makinası”

Sabit parke makinesi, üretimin gerçekleştirileceği alana monte edilen ve demonte edilmeden başka bir alana taşınamayan büyük ve güçlü makinelerdir. Mobil beton parke makinesi ile aynı işlevi yerine getirse de kapasite ve performans bakımından farklılık göstermektedir. Sabit parke makineleri, mobil parke makinelerine oranla daha yüksek kapasitede üretim yapacak şekilde tasarlanmışlardır. Bu yüzden daha çok performans ve üretim odaklı makineler olarak düşünülmektedir. Sabit parke makineleri yüksek kapasitede işlem yapmaları açısından firmalara, zaman ve maliyet olarak önemli avantajlar sunmaktadırlar. Sabit parke makineleri;

  • Yüksek performansta işlem yaparak maliyetleri düşürür
  • Uzun soluklu ve büyük projeler için uygundur
  • Kısa sürede daha fazla ürün üretme imkânı sunarlar
  • Uzun yıllar aynı kapasitede işlem yapabilecek sağlamlıkta tasarlanmıştır
  • Farklı iklim ve coğrafyalarda sorunsuz işlem yaparlar

gibi avantajlar sağlamaktadırlar.

Parke Makinası Fiyatları

Parke makinaları müşterilerin istekleri doğrultusunda üretilmektedir. Üretim kapasitelerine göre ya da özelliklerine göre fiyat değişikliği gerçekleşebilmektedir. Globmac sektördeki uzun yılların verdiği bilgi birikimi ve tecrübeyle firmaların briket veya beton parke makinesi konusunda ihtiyaç duyduğu yüksek teknolojik üretimini gerçekleştiren öncü bir firmadır.

Firmalara hem satış öncesi hem satış sonrası gerekli tüm desteği sağlayan Globmac, iş ortaklarının daha verimli üretim gerçekleştirebilmeleri için de geliştirdiği makinelerin kalitesiyle sağlamaktadır. Sizde bu hizmetlerden faydalanmak için bizimle iletişime geçiniz.

Satılık Briket Makinesi