Satılık Briket Makinası

Satılık Briket Makinası

Satılık briket makinası; karıştırıcı mikser ile kum, çimento ve suyla karıştırılarak belirli kalıplara döküldükten sonra vibrasyon ve pres ile briket üreten makinalara briket makinası denir. Fabrika klasmanında üretim yapma kapasitesine sahip olan briket makinaları için farklı modeller ve alternatif fikirler sunulabilir.

Satılık briket makinası; günlük üretim miktarı, otomasyon sistemi ve opsiyonel yan parçalara göre fiyatı belirlenmektedir. Firmaların belirli büyüklüklere ve ölçülere göre üretimi yapılmaktadır. Bunun dışında ikinci el olarak da bu makinalara sahip olabilirsiniz.

Briket Makinası Nedir?

Briket makinası; çeşitli beton blok üretiminde kullanılan makinadır. Farklı kalıplar kullanılarak isteğe göre beton blok kullanımında kullanılır. Örneğin bordür taşları, birbirine geçmeli briketler ve boşluklu bloklar gibi ürünler elde edebilirsiniz.

Günümüzde beton bloklar hemen hemen her yerde karşımıza çıkmaktadır. Ekonomik ve yüksek kalitede olan bu bloklar çoğu ülkede üretimi yapılmaktadır. Farklı boyut ve şekillere ulaşmak için farklı kalıplar ve hammaddeler kullanılabilir.

Briket makinası karşımıza üç farklı şekilde çıkıyor. Bunların birincisi manuel briket makinası. Manuel briket makinası insan gücüne dayanarak çalışmasını gerçekleştiren makinadır. Bu makine genellikle insan gücünün ucuz olduğu ülkelerde tercih ediliyor. Yeni bir iş kurmak isteyenlerin ilk tercihi olabilir.

Yarı otomatik briket makinası ise insan gücünün biraz daha az kullanılarak üretimini gerçekleştiren makinadır. Genel yapılarından dolayı bir tesis altında çalışmaları gerekmektedir. Sabit makinaların bulunduğu bu tesislerde mikser, bant, ürün taşıma arabası ve kalıplar bulunması gerekmektedir. Yürüyen makinalarda ise sadece makine ve kalıp olarak üretim yapılabilmektedir.

Otomatik briket makinaları büyük üretim kapasitelerine sahip tesislerde kullanılmaktadır. Hiçbir şekilde insan gücüne gerek duyulmadan üretimi gerçekleştirmektedir. Büyük ölçekli firmalar tarafından tercih edilen briket makinasıdır.

Briket Makinası Özellikleri

Geniş hacimlere sahip olan bu makinalar, blok tesislerinde, uzun süreli projelerde ve büyük üretim şantiye alanlarında kullanılır. Kullanılan alanlara göre ya da müşterilerin tercihlerine göre modeller değişmektedir. Ürün özelliklerinde dikkat edilen unsur insan gücü ile üretim yapıyor ya da otomatik bir şekilde üretim yapılıyor olması. Üç farklı briket makinaların özelliklerini sizlere maddeli bir şekilde açıklayalım.

’Manuel Briket Makinası’’

 • Makine ve insan gücü birlikte kullanılarak çalışır
 • Küçük ölçekli firmalar tarafından kullanılır
 • Farklı kalıplar kullanılarak birçok ebat ve şekilde briket üretilebilir
 • 220 volt veya üç fazlı 380 kW güç ile çalıştırılabilir
 • Aşınmaya dayanıklı çelikler kullanılarak üretilmiştir

‘’Yarı Otomatik Briket Makinası’’

 • Orta büyüklükteki tesislerde genelde bu makinalar kullanılmaktadır
 • Yüksek kapasiteye sahip makinalardır
 • Üretim aşamaları operatör tarafından gerçekleştirilmektedir
 • Üretim işlemleri kontrol panelleri tarafından yapılmaktadır

‘’Otomatik Briket Makinası’’

 • Tüm üretim aşamaları otomatik olarak gerçekleşir
 • İnsan gücüne ihtiyaç duyulmaz
 • Yüksek kapasitelerde üretim gerçekleştirilebilir
 • Büyük ölçekli firmalar tarafından tercih edilir

Briket Makinası Fiyatları

Bu makinalar tamamen firmaların istekleri doğrultusunda üretime geçildiğinden dolayı tam rakam söylemek mümkün değildir. Farklı hacimlere göre üretimi yapılan bu makinaların fiyatlarında da farklılık görülür. Geniş bir kullanım alanına sahip olan briket makinaları üreticilerin tercih ettiği bir makinadır. Dolayısıyla birçok sektörde tercih edilmesi kaçınılmaz hale gelmiştir. Aynı zamanda ikinci el ya da kiralama gibi farklı opsiyonları da beraberinde getirmiştir.

Firmamız tarafından üretilen briket makinaları, farklı hacim kapasiteleri ve boyutlarına göre üretim yapılmaktadır. Tamamen Globmac mühendisleri tarafından tasarlanıp üretilen bu makinalar, briket veya beton parke imalatı yapan firmaların en verimli bir şekilde üretimlerine devam edebilmesi için titiz çalışmalar yaparak gerçekleştirmiştir. Sadece satış anında değil, satış öncesi ve satış sonrası da firmalara gerekli desteği sunmaktadır. Globmac briket makinaları fiyatları ve özellikleri hakkında bilgi sahibi olmak için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

İkinci El Briket Makinası

Briket makinasını 2. el olarak sahip olmak istiyorsanız dikkat etmeniz gereken bazı unsurlar vardır. Bunların ilki makinanın kullanım durumudur. Makine eğer kötü bir şekilde kullanılmış ve yıpranmış ise o makine tercihiniz olmasın. Bu makinalar ile üretim yapılmasından dolayı genelde kullanıcılar sıfır makinaları tercih etmektedir. Kullanım şekillerine bağlı arızalar sebebi ile üretim sıklıkla durabilir. Globmac ailesi olarak sizleri en iyi fiyat ve tasarım harikası makinalarımıza sahip olmanızı kolaylaştırıyoruz. Ürünlerimizin fiyatlarını ve ürün özelliklerini öğrenmek için bizimle iletişime geçiniz.