Satılık Briket Makinası

Satılık Briket Makinası

Satılık briket makinası mikser yardımıyla kum, çimento ve suyu karıştırarak kalıplara döker ve presleyerek briket üretir. Fabrika klasmanında üretim yapma kapasitesine sahip olan briket makinaları için farklı modeller bulunmaktadır.

Satılık briket makinası günlük üretim miktarı, otomasyon sistemi ve opsiyonel yan parçalarına göre fiyatı değişen bir tesistir. Üretici firmalar tarafından farklı kapasite ve ölçülerde briket makinesi üretimi yapılmaktadır. Bunun yanı sıra bu makinelerin ikinci el piyasasında da satışı yapılmaktadır. Ancak garanti ve satış sonrası destek süreci düşünüldüğünde yeni makine satın almak daha avantajlıdır.

Satılık Bims Briket Makinası

Satılık bims briket makinası, beton blok üretiminde kullanılan makinadır. Bu makine ile farklı kalıplar kullanılarak isteğe göre beton blok üretimi yapılır. Örneğin bordür taşları, birbirine geçmeli briketler ve boşluklu bloklar gibi ürünler elde edilebilir.

Briket makinası fiyatları belirlenirken makinelerin özellikleri ve üretim kapasiteleri de hesaba katılır. Bu nedenle briket makinesi satın almak için öncelikle makinelerin özellikleri incelenmelidir.

Briket Makinası Özellikleri

Geniş hacimlere sahip olan briket makinaları, blok tesislerinde, uzun süreli projelerde ve büyük şantiye alanlarında kullanılır. Kullanılan alanlara göre ya da müşterilerin tercihlerine göre modeller değişmektedir. Briket makinelerinin özellikleri şu şekildedir:

Satılık Briket Makinası

Manuel Briket Makinası

 • Makine ve insan gücü birlikte kullanılarak çalışır.
 • Küçük ölçekli firmalar tarafından kullanılır.
 • Farklı kalıplar kullanılarak birçok ebat ve şekilde briket üretilebilir.
 • 220 volt veya üç fazlı 380 kW güç ile çalıştırılabilir.
 • Aşınmaya dayanıklı çelikler kullanılarak üretilmiştir.

Yarı Otomatik Briket Makinası

 • Orta büyüklükteki tesislerde genelde bu makinalar kullanılmaktadır.
 • Yüksek kapasiteye sahip makinalardır.
 • Üretim aşamaları operatör tarafından gerçekleştirilmektedir.
 • Üretim işlemleri kontrol panelleri tarafından yapılmaktadır.

Otomatik Briket Makinası

 • Tüm üretim aşamaları otomatik olarak gerçekleşir.
 • İnsan gücüne ihtiyaç duyulmaz.
 • Yüksek kapasitelerde üretim gerçekleştirilebilir.
 • Büyük ölçekli firmalar tarafından tercih edilir.
Satılık Briket Makinası

Briket Makinası Fiyatları

Briket makinalarının fiyatları yukarıda değinilen özelliklere göre değişkenlik göstermektedir. Bu makinelerin üretim kapasiteleri de birbirinden farklıdır. Bu nedenle öncelikle işletmenin ihtiyacı belirlenmeli ve ihtiyaca uygun makine seçimi yapılmalıdır. Üretici firma ile iletişime geçerek makinelerin özelliklerinden fiyatlarına kadar pek çok konu hakkında daha ayrıntılı bilgi edinmek mümkündür. Aynı zamanda kurulum, garanti ve satış sonrası destek süreçleri ile ilgili de mutlaka bilgi alınmalıdır.

İkinci El Briket Makinası

Briket makineleri ikinci el piyasasında da satışı yapılan tesislerdir. Bu noktada projenin ihtiyacı ve makinenin kullanım süresi gözetilerek tercih yapılmalıdır. Özellikle uzun vadeli projelerde sıfır briket makinelerine yatırım yapmak daha avantajlıdır. İnşaat sektörü için vazgeçilmez hammaddeler üreten briket makineleri ile hem iş gücünden hem de maliyetlerden tasarruf edilebilir.

Briket makinelerinin özellikleri ve fiyatlarıyla ilgili bilgi almak için bize ulaşabilirsiniz.