Bims Fiyatları

Bims fiyatları hem hâlihazırda bims üretimi yapanlar hem bims üretim tesisi kurmak isteyenler tarafından yapı elemanlarının güncel maliyetlerine dair merak edilen bir konudur. İçeriği ve kalıplara dökülmüş hâliyle çeşitli adlandırmalar çerçevesinde tasnif edilebilen bims bloklar günümüz inşaat sektörünün demirbaşlarındandır.

Bims fiyatları maliyet sürecine dair önemli belirleyicilerden olan iki faktörü bims türü ve bims makinası başlığında ifade etmek mümkündür. Bims üretiminde kullanılan makinaların genel adı bims makinasıdır. Bu makinalar bims blokları kullanım alanlarına ve üretimi yapılacak bims boyutuna göre çıkarmaktadır. Bims makinası bims blokların üretiminde kullanılır ve evrensel standartlara uygun kalite ve boyutlarda çıktı alabilmesi için çalışma prensibi bakımından yetkin olmalıdır.

Bims makinalarında kırma, eleme, presleme vb. bir dizi işleme tabi tutulan bims, piyasada çok farklı özelliklerde (boyut, ölçü, renk) ve fiyatlarda bulunabilmektedir. Bu değişkenliğe neden olan tüm faktörleri agrega içeriği, kalitesi, presleme süreci, basınç dayanımı gibi maddelerle içeriklendirmek mümkündür. Bu faktörler göz önüne alınarak üretim sürecine ilişkin bims fiyatları ile ilgili güncel değerlendirmelerde bulunulabilir.

Bims Makinası

Bims blok elde etmeyi sağlayan bims makinası ile bims harcı bir dizi işleme tabi tutulur. İnşaat sektöründe demirbaş yapı elemanlarından biri olan bims, bu makinalarda kullanılan kalıpların tipine ve boyutlarına göre farklı şekillerde olabilir. Bims makinaları ise çalışma prensipleri çerçevesinde bims harcına yüksek vibrasyon ve basınç uygulayarak bims blokların kullanıma hazır hâle getirilmesini sağlar.

Bims makinası kalıpları da tıpkı briket makinalarında olduğu gibi değiştirilebilir olduğundan farklı şekil ve boyutlarda blok çıktılar alınabilir. Çünkü bims blokların kullanım alan ve amaçlarına uygun üretimleri sağlanır. Bims gibi çok amaçlı bir blok türünün birçok yapı inşaatının farklı kullanım alanlarında yer aldığı düşünüldüğünde imalatçının alıcı taleplerini karşılayabilecek tipte üretim yapması gerekir. Bu da imalatçının, bims üretimini çeşitli tasarım ve boyutlarda gerçekleştirmesi gerektiği anlamına gelir.

GLOBMAC’in yetenekli-deneyimli mühendisleri tarafından geliştirilmiş bims makinaları; çalışma prensiplerine göre otomatik, yarı otomatik ve manuel tiptedir. Güvenilir sistemleri ve yüksek kalitede üretim kapasitesi ile uluslararası standartlarda tasarlanmış bu makinalar %100 müşteri memnuniyeti odaklıdır. Daha fazla bilgi almak için GLOBMAC’le iletişim kurabilirsiniz.