Beton Blok Makinası

Beton Blok Makinası

Beton blok makinası; şantiye alanlarında ve geniş hacimli inşaat süreçlerinde kullanımına ihtiyaç duyulan üretim tesisleridir. Betonların blok halinde üretilmesi ile birlikte hem aracısız olarak beton ihtiyaçları karşılanır hem de elde edilecek ürünün teknik özellikleri üzerinde hakimiyet kurmak mümkün olur.

Beton blok makinası alımlarınız için siz de Globmac ile iletişime geçebilirsiniz. Farklı hacimlerde olmak üzere farklı makinelerin üretimlerini gerçekleştiren Globmac, aynı zamanda sunduğu lojistik ve teknik destek hizmetleriyle de çalışmalarınızı bir üst seviyeye çıkartmayı amaçlamaktadır.

Blok makineleri genellikle hem parke hem de briket üretiminde seri imalat yapabilmek amacıyla kullanılmaktadır. Pişirme süreci olmadan kalıplanan ve hazır beton blok haline gelen taşların elde edilmesi için pratik çözümler sunmaktadır.

Beton Blok Makinası
Beton Blok Makinası

Hammaddesi ve üretilme aşamasındaki farklar sebebi ile doğa dostu bir teknoloji olarak bilinmektedir. Özellikle de atık madde kullanımına büyük ölçüde katkı sağlar. Kırmızı tuğlaya nazaran beton tuğlalar daha güçlü ve dayanıklı olması sebebi ile tercih edilmektedir.

Ticari olarak da kazanç sağlayan beton makineleri; küçük boyutlu yatırımlar ve kâra geçişte hızlı geri dönüş alabilmeye imkân verdiğinden inşaat sektörüne girmek isteyen birçok insan tarafından talep görmektedir.

Briket Makinası Fiyatları

Beton blok ve briket üreten makinelerin farklı hammaddeler ile işlem görmesi, makineler arasında var olan çeşitliliği meydana getirmektedir.

 • Kum,
 • Kırma taş,
 • Çakıl,
 • Maden atıkları,
 • Cürufu,
 • İnşaat atıkları,
 • Taş atıkları,
 • Atık tuğla

Maddeleri ile karışım hazırlayabilen makineler; bu işlemleri yaptığı hacme bağlı olarak kapasitelere ayrılmaktadır. Hacimler arasındaki farklar ve makinelerin mobil-sabit-kompakt olma çeşitlerinden dolayı fiyatlarında farklılık meydana gelmektedir.

Siz de en güncel fiyatlardan, tercih ettiğiniz beton blok makinesi üretim tesislerine ulaşmak için Globmac ile iletişime geçebilirsiniz.

Beton Blok Makinası
Beton Blok Makinası

Globmac Beton Blok Makinesi Ürünleri

Eğer makina, betonları ağırlıkları tekelinde sınıflandırılacak şekilde üretiyorsa üç çeşit beton tipinden bahsetmemiz mümkündür:

 • Hafif beton (2.000 kg/m3’e kadar)
 • Normal ağırlıklı beton (2.000 ila 2600 kg/m3 arası)
 • Ağır beton (2.600 kg/m3’ten büyük)

Bu yapı elemanları yol inşaatı, bina inşaatı, park inşaatı, baraj inşaatı vb. için kullanılabilir.

Beton Blok Makinası Fiyatları

Makina fiyatlarını farklı detaylar etkileyebilmektedir. Teknik olarak makineler arasında var olan kapasitelerdeki farklılık ve ünitelerin içerisindeki üretim parçalarındaki çeşitler, fiyatları doğrudan etkilemektedir.

Globmac olarak 50 yılı aşkın tecrübemizin yanı sıra hem ulusal hem de uluslararası arenada müşteri memnuniyeti odaklı çalışmalarımız ürün fiyatları belirlenirken de devam etmektedir.

Çalışma prensiplerine göre üç tip makinadan söz etmek mümkündür.

 • Tam otomatik makinalar
 • Yarı otomatik makinalar
 • Manuel makinalar

da kendi içerisinde sahip oldukları teknolojiler sebebiyle farklı ücretlerle fiyatlandırılmaktadır. Hız ve zamandan tasarruf ederken aynı zamanda insan gücüne ihtiyaç duymadan üretim yapılmak istendiğinde tam otomatik makinalar talepleri fazlasıyla karşılamaktadır.

Tam Otomatik Beton Blok Yapma Makinesi

Globmac bünyesinde genellikle iş birliği yapılan firmaların da ticari başarısı düşünülerek, tam otomatik üretim tesisleri üzerine çalışmalar yapılmaktadır. KB serisi ve PARS serisi üzerinden üretimler yapan Globmac’den yarı otomatik ve manuel üretim tesisleri hakkında da bilgi alabilirsiniz.

Tam otomatik beton blok yapma makinesi diğer tüm üretim mekanizmalarından daha üstün bir teknolojiyle donatılmaktadır. İşçi maliyeti ve zamandan tasarruf açısından firmanın destekçisi olan tam otomatik makineler ile hem agrega karıştırma ve blok üretme hem de blokları saklama imkanı sunulmaktadır.

Makinanın kullanımı sırasında herhangi bir arıza ya da başka bir olumsuz durum ile karşılaşıldığında bakım ve onarım için ek maliyetler gerekebilir.

Globmac olarak yedek parça ve bakım/onarım süreçlerini profesyonellikle yönettiğimiz gibi, makinalarımızın garanti kapsamı boyunca her türlü hizmetin müşterilerimize ulaştırılmasını uluslararası kalite standartları içinde sağlamaktayız.

Kaliteli yedek parçalar, uzun ömürlü metaller ve birbirleriyle %100 uyumlu optimize edilmiş makinalar… Makina bileşenlerinin özenle oluşturulması olası arıza riskini en aza indirir ve kullanım ömrünü de maksimum seviyelere taşır.

Siz de farklı segment ve hacimlerde üretilen makinelerimiz hakkında teknik bilgiye sahip olmak için bizimle iletişime geçebilirsiniz. Hem güncel fiyat bilgisi almak hem de projelerinizde kullanılacak üretim fabrikalarınıza karar vermek için Globmac’in uzman kadrosundan destek alabilirsiniz.

Finger Car