Finger Car

Finger Car

Finger Car sistemleri son yıllarda kullanım alanı gittikçe yaygınlaşan, birçok firmanın üretim maliyetlerinde avantaj sağlayan bir sistem çeşididir.  Üretim üniteleri arasındaki transfer sağlama metodlarından bir tanesi olarak bilinmektedir.

Finger Car sistemleri genel özellikleri itibari ile iş gücünü azaltan bir yapıya sahip olduğu için; üretim süreçlerinden mümkün olduğu kadar fazla oranda robotik kabiliyetten yararlanma fırsatı sağlar. Briket üretim tesislerinde kullanımına devam edilen sistem, agrega veya harç karışımı oluşan her türlü bloğun yer aldığı, ya da farklı malzemelerin istiflendiği paletlerin taşınması amacıyla kullanılabilir.

Finger Car Nedir?

Blok üreten makinaların oluşturduğu üretim ağında, insan gücüne en fazla ihtiyaç duyulan birimlerden bir tanesi, transfer taşıma alanıdır. Hem üretilen blogların müstakil ağırlıklarının yoğun olması hem de fazla sayıda seri üretim malzemesine erişilmesi gibi sebepler, hızlı ve düzenli bir şekil beton blokların taşımasının yapılmasına engel olmaktadır.

Sistem; her iki eli de yere 90o lik açı ile uzanmış bir insanın robotize tasvirine benzemektedir. Bu sebeple iki kol arasında oluşturduğu derinlikli “U” şeklinin sağladığı yetenek ile birlikte taşıma gerçekleştirilmesi mümkün olmaktadır.

Finger Car
Finger Car

Müstakil beton adetlerini taşımaktan fazlasını gerçekleştiren sistem, paletler üzerine kalıplı şekilde çıkartılmış olan çok sayıdaki beton bloğu, üretim üniteleri arasında teslim alıp doğru hazneye teslime etmektedir.

Finger Car Fiyatları Ne Kadar?

Blok üretim makinelerinin imalatında bir dünya markası olma hedefiyle çalışmalarına devam eden Globmac ürünleri arasında finger car sistemi bulunmaktadır. Kolları aracılığıyla bir transfer ünitesi olarak işlem yapan sistemin Globmac üretimi; KB FNC Elewator, Lowarator Finger Car Raf Sistemi olarak karşınıza çıkmaktadır.

Siz de bu sisteme sahip olmak ve çeşitli projelerinizde kullanmak istiyorsanız bize danışabilirsiniz. Güncel fiyat listesine ve ürünün teknik özelliklerine erişmek için, Globmac iletişim adreslerinden bizimle irtibata geçebilirsiniz.

Finger Car Sistemi Özellikleri

Finger sistemi paletler üzerinden taşıma yaptığı için; raflar odası ile makine hattı arasındaki bir alanda görev tanımı ile işlemlerini gerçekleştirmektedir. Bu işlemler sırasında her defada 16 adet farklı palet taşıma kapasitesi ile robotik hizmet sunar.

Taşıma sırasında elde edilen ürünlerin sıvı doygunluğu, sistem içerisinde farklı alternatif hazneler ile taşınmaktadır. Sistemin bu aşaması için yaş ürün (elevatör) ve kuru ürün (levatör) olarak piyasa içerisinde teknik bilgi talebinde bulunulabilir.

Finger Car
Finger Car

Sistem avantajları hem işgücü ve maliyet sahasında hem de seri üretim imkanı ile hız alanınbda kendini göstermektedir. Sistemin içerisinde yer alan ayaksız paletli model ile çalışma imkânı sunan bu sistem dahilinde; sistem arabasının paletleri alıp ve bıraktığı mekanizmalar asıl işlevi görmektedir.

Sistemin sunduğu avantajlar;

  • İstifleme ve toplama sürecinde tahta palet ve forklift arasındaki teması ortadan kaldırmaktadır. Bu özellik; paletlerin zedelenmesini engeller ve daha uzun ömürlü kullanılmasını sağlar.
  • Palet ile kurduğu kaldırma tekniği sayesinde paletin her iki yüzünü baskıda kullanmasına imkan verir.
  • Modeller arasında maliyet tercihi yapmak isteyen kullanıcılar için; ayaksız olarak üretilen paletle düşük maliyet sunulabilmektedir.
  • Palet taşıması için ürün giriş ve çıkışlarının mesafesi “U” sistemi ile koordine edilir. Kuru ürün-yaş ürün ya da bir diğer tabiri ile çıkış girişler için elevatör – levatör alanlarının tamamını bir makinede kompakt şekilde sunar.

Globmac Finger Car Sistemi

Global Block Machine mottosu ile dünya genelinde beton ve briket üretim tesisleri temin etmeye devam eden Globmac; geniş ürün skalası ile hizmetlerine devam etmektedir. Beton ve briket üretim ünitelerinin haricinde yer alan bu sistemde, Globmac kalitesi ile sahip olabilirsiniz.

Globmac ürünleri arasında yer alan sistem hakkında detaylı bilgi almak isterseniz; KB FNC Elewator, Lowarator Finger Car Raf Sistemi ismi ile aramalar yapabilir, Globmac iletişim adreslerinden bize ulaşabilir ve alanında uzmanlaşan kadromuzdan hem güncel fiyat bilgisi hem de teknik bilgilere erişebilirsiniz.

Briket Fabrikası

KB36 Teknik Özellikleri

Makina Çalışma SistemiTam Otomatik PLC Kontrollü KB-36 QUICK MASTER
Makine Üretim Kapasitesi160-170 Palet Saatte
Bunker Kapasitesi2000 m3
Makine Ağırlığı25 ton
Pompa Gücü120 LT 80 cc-55 KW Motor
Hidrolik Yağ Kapasitesi1250 lt
Makine Boyutları3×7.7×3.4 Ebatlarındadır.
Üst Vibrasyon Gücü2.2 kw x 2 adet
Alt Vibrasyon Gücü5.5 kw x 6 adet
Toplam Güç Kullanımı105 kw
Minumum Ürün Yüksekliği6 cm
Maksimum Ürün Yüksekliği35 cm
Hidrolik Soğutma Kapasitesi11.000 Kcal
Vibrasyon Kuvveti160 kN
Baskı KapasitesiKilit parke taşı 5.150 Adet /8 saat 1000 m2 /Briket 2100 Adet/1 saat
Bir Paletteki Ürün Sayısı36 adet kilitli parke taşı 12 adet 20’lik Briket
Tahta Palet Ölçüleri140x120x6 Ayaksız Raflı Sistem 140x120x6 (23 cm Profil Ayaklı) Robot İstifleme Sistem
Mikser Kapasitesi1.000 dm3 -22 kw x 2
Çimento Silosu65 ton
ElektrikSCHNEİDER/SİEMENS- ABB -MARKALAR KULLANILMAKTADIR.
HİDROLİKPARKER/VİCKERS -MARKALAR KULLANILMAKTADIR.