Parke Taşı Makinası

Parke Taşı Makinası

Parke taşı makinası yollarda veya kaldırımlarda kullanılan parkenin üretimini gerçekleştiren ekipmandır. Parke taşı, estetik bir görünüme sahip olmasının yanı sıra son derecek dayanıklı bir malzemedir. Otomasyon sistemiyle işlem yapan makinalar sayesinde, parke taşı üretiminde insan iş gücüne olan talep de azalmıştır.

Parke taşı makinası nedir? Parke taşı makinaları ile kurulan bir tesis, tam teşekküllü bir üretim merkezi olarak faaliyet gösterebilmektedir. Bir üretim makinası yalnızca parke değil, aynı zamanda bordür taşı ve bims gibi malzemeleri de üretebilmektedir. Aynı makina ile değişik boyutlarda parke elde etmek mümkündür. Üretim tesisleri çoğunlukla sabit yapılı makinalar ile çalışmaktadır. Ancak son zamanlarda, tarafımızca geliştirilen KB MBL gibi yenilikçi mobil üretim makinaları de piyasada yerini almıştır.

Parke Taşı Makinası

2. El Kilitli Parke Taşı Makinası

Şehirlerin üst yapı tasarımında kullanılan kilit parke, beton parke, beton blok, yağmur oluğu gibi ürünlerin üretildiği makinalar olarak hizmete sunulmaktadır. Bu makinalardan farklı şekil ve boyutlarda ürün elde etmek mümkün olmaktadır. Beton parke makinası, şehrin estetik gereksinimlerini karşılamak amacıyla kullanımı yaygınlaşan parke taşının üretimini yapmaktadır.

Parke taşı, kilitli olacak şekilde de üretilebilmektedir. Kilit taşı tabiri özellikle de mimarlık alanında sıklıkla kullanılır. Bir taş örgüsünün kilitlenmesini sağlayabilen, kemer ya da kubbenin en tepe noktasında bulunan taş, kilit taşıdır.

Kilit taşı makinası 2.el fiyatları kaç TL? 2. el parke taşı makinaları fiyatları ürünün kapasitesine, çalışma prensibine, kondisyonuna ve sahip olduğu ek özelliklere göre değişebilmektedir. Parke taşı makinaları ikinci el fiyatları hakkında güncel bilgiler almak ve sipariş talebinde bulunmak için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Parke Taşı Makinası Fiyatları

Beton parke makinaları ile parke, briket veya bims gibi farklı yapı malzemeleri elde edilebilmektedir. Özellikle briket ve beton parke, uzun yıllardır tüm dünyada kullanılan yapı elemanlarıdır. Parke taşları oldukça estetik bir görünüme sahiptir. Yollarda ve kaldırımlarda kullanılabiliyor oluşu, onu aynı zamanda fonksiyonel bir materyal haline getirmektedir.

Beton parke makinalarının modeline ve kapasitesine göre fiyatları da değişebilmektedir. Parke makinası alımı sürecinde makinaların özellikleri kadar ihtiyaç duyulan ürünün temini de önemlidir. Bu aşamada parke üreticilerinin, ihtiyaçlarını iyi analiz etmesi gerekir.

Parke makinası fiyatları ve ürünler hakkında detaylı bilgi için Globmac ile iletişime geçebilirsiniz. Globmac, firmalara tüm aşamalarda yardımcı olmaktadır. Firmamız üretimi KB ve Pars serisi makinalar, pek çok yapı malzemesinin üretimini gerçekleştirmektedir. Ancak beton parke üretimine odaklanan ürün grubumuz KB serisidir;

KB 12

KB 25

KB MBL

KB 36

KB 42

KB 12

KB 25

KB MBL

KB 36

KB 42

Manuel Parke Kilit Taşı Makinası

Eski model makinalar o dönemin teknolojisi ile geliştirilmiştir. Bu yüzden makinalarla birlikte insan gücüne de ihtiyaç duyulmaktaydı. Fakat günümüzde tam otomatik parke ve briket makinası modelleri de üretilmektedir.

Manuel parke makinaları, mikserin ham madde ile doldurulmasından üretim çıktısı alınıncaya kadar geçen sürenin tamamında bir personele ihtiyaç duyar. Daha fazla insan ve iş gücü gerektirir. Kullanım kolaylığı konusunda genel olarak otomatik parke makinaları tercih edilmektedir. Fakat maliyet ve kullanım amacına bağlı olarak son yıllarda manuel parke taşı üretim tesislerine de ilgi giderek artmaktadır.

Parke üretim tesisleri, beton harcını şekillendirme esasına dayanır. Bu makinalar özellikleri itibariyle titreşim ve sıkıştırma metodunu kullanır. Makinada taşın hammaddesi farklı şekillerdeki kalıplara dökülmek üzere işler. Taşın dayanıklılığı da bu süreçte sağlanmış olur. Çünkü işlenen harç önce titreşime daha sonra da yüksek basınca maruz kalır.

Satılık Kilit Taşı Makinası

Satılık parke taşı makinası seçenekleri arasında yarı otomatik modeller de yer almaktadır. Özellikle parke taşı üretiminin son aşamasında, yani taşların istiflenme ve kullanım alanına ulaştırılması sürecinde insan gücüne gereksinimin olduğu makinalardır. Otomatik makinalara göre bazı aşamalarda otomasyonun yanı sıra yetkili personel de eşlik eder.

Full otomatik kilitli parke üretim makinalarında ise tüm aşamalarda otomasyon bazlı çalıştığından, insan gücüne gereksinim minimum seviyede kalmaktadır. En ileri düzeyde işlem yapan, yüksek performanslı ve yenilikçi makinalar tam otomatik çalışan ürünlerdir.

Bir makinanın üretebileceği kilitli parke, briket ve yağmur oluğu gibi malzemelerin kapasitesi, makinanın fiyatını belirleyen temel faktörler arasındadır. Farklı üreticilerin fiyatlandırma stratejileri de farklı olabilmektedir. Makinaların sahip olduğu yenilikçi ek özellikler de fiyatlar üzerinde etkili olabilmektedir.