Parke Taşı Makinası

Parke Taşı Makinası

Parke Taşı Makinası hakkında detaylı bilgiye sahip olmak için Globmac bünyesinde imâl edilen üretim tesisleriyle ilgili danışman görüşmesi talep edebilirsiniz. Siz de projelerinizde ihtiyaç duyduğunuz tekil kullanımlar için veya tedarikçi firma olarak satış gerçekleştirmek amacıyla makinelerimize sahip olabilirsiniz.

Parke Taşı Makinası kullanımları genel olarak çevre ve şehircilik alanında yapılması planlanan peyzaj çalışmalarında yoğun olarak tercih edilmektedir. Taşeron firmaların ya da belediyecilik alanında hizmet veren iştirak firmalarının kullanıldığı makineler; aynı zamanda daha küçük çaplı site ve alan peyzaj girişimlerinde de değerlendirilmektedir.

Şehirlerin üst yapı tasarımında kullanılan kilit parke, beton parke, beton blok, yağmur oluğu gibi ürünlerin üretildiği makineler olarak hizmete sunulmaktadır. Bu makinelerden farklı şekil ve boyutlarda ürün elde etmek mümkün olmaktadır. Beton parke makinesi, şehrin estetik gereksinimleri karşılamak amacıyla kullanımı yaygınlaşan parke taşının üretimini yapmaktadır.

Beton Parke Makinası Fiyatları Ne Kadar?

Globmac, ASBLOK Makina altında kurulmuş bir firmadır. Globmac, çeşitli parke taşları ve briket üreten makinaların imalatını gerçekleştirmektedir. Firma, sektördeki öncü kuruluşlardandır. Globmac briket ve parke makineleri uzun yıllar sorunsuz çalışacak bir şekilde tasarlanır. Piyasadaki en kaliteli ve sağlam parke taşı makinesi üreticilerinden olan Globmac firmalara farklı model ve özelliklerde makine seçenekleri sunar. Globmac’in ürün portföyünde farklı modellerde beton parke makinası seçenekleri bulunmaktadır. Bunlar; manuel parke makinaları, yarı otomatik parke makinaları ve tam otomatik parke makinalarıdır.

Beton parke makinalarının modeline ve kapasitesine göre fiyatları da değişebilmektedir. Parke makinası alımı sürecinde makinaların özellikleri kadar ihtiyaç duyulan makinanın temin edilmesi de önemlidir. Bu aşamada parke üreticilerinin ihtiyaçlarını iyi analiz etmesi gerekir. Beton parke makinası fiyatları ve ürün bilgisi hakkında detaylı bilgi için Globmac ile iletişime geçebilirsiniz. Globmac, firmalara tüm aşamalarda yardımcı olmaktadır.

Parke Taşı Makinası
Parke Taşı Makinası

Parke Makinası Modelleri

Beton parke makinaları benzer yöntemlerle üretilen malzemelerin üretimine imkân veren makinalardır. Bu makinalarla beton parke, briket veya bims gibi farklı yapı malzemeleri elde edilebilir. Özellikle briket ve beton parke uzun yıllardır tüm dünyada kullanılan yapı elemanlarıdır. Eski model makinalar o dönemin teknolojisi ile geliştirilmiştir. Bu yüzden makinalarla birlikte insan gücüne de ihtiyaç duyulmaktaydı. Fakat günümüzde tam otomatik briket fabrikaları tasarlanmaktadır. Briket makinası modelleri şunlardır;

  • Yarı Otomatik Parke Makinası: Özellikle parke taşı üretiminin son aşamasında, yani taşların istiflenme ve kullanım alanına ulaştırılması sürecinde insan gücüne gereksinimin olduğu makinalardır. Otomatik makinalara göre bazı aşamalarda otomasyonun yanı sıra yetkili personel de eşlik eder.
  • Manuel Parke Makinası: Mikserin hammadde ile doldurulmasından şekillendirilip üretimi yapılarak çıktısı alınana kadarki sürecin tamamında kontrolü personel tarafından sağlanan makinalardır. Daha fazla insan ve dolayısıyla daha fazla işgücü gerektirir.

Full Otomatik Parke Makinası: Parke taşı üretiminin, tüm aşamaları ile birlikte otomasyon bazlı gerçekleştirilmesinde kullanılan, insan gücüne gereksinimin minimum düzeyde olduğu makinalardır.

Parke Taşı Makinası
Parke Taşı Makinası

Manuel Parke Taşı Makinası

Kullanım kolaylığı olarak genel olarak otomatik parke makinesi üzerinde tercih yapılmaktadır. Fakat maliyet ve kullanım amacına bağlı olarak son yıllarda manuel parke taşı üretim tesislerine de ilgi giderek artmaktadır.

Mikser ile entegre şekilde hizmet veren bu makine çeşidinde daha fazla iş gücüne ihtiyaç duyulmasının sebebi, blokların ve taşların ölçeklendirilmesi, harcın karışıma gönderilecek ölçüsünün belirlenmesi ve ürünlerin istiflenmesi süreçlerinin doğrudan insan gücü ile yapılmasından kaynaklanmaktadır.

Beton parke makinası farklı alanlarda kullanılabilen parkelerin üretimini yapan makinelerdir. Parke üretim tesisleri, beton harcını şekillendirme esasına dayanır. Bu makinalar özellikleri itibariyle titreşim ve sıkıştırma metodunu kullanır. Makinede taşın hammaddesi farklı şekillerdeki kalıplara dökülmek üzere işler. Taşın dayanıklılığı da bu süreçte sağlanmış olur. Çünkü işlenen harç önce titreşime daha sonra da yüksek basınca maruz kalır. Dolayısı ile içindeki agregalar arası hava boşluk minimum seviyeye iner. Yüksek basınç uygulama işlemi hidrolik pistonlar vasıtası ile gerçekleştirilir.

Globmac Beton Parke Makinası

Ürün kataloğumuzda yer alan;

  • KB12 QUICK MASTER Beton Parke ve Briket Üretim Tesisi
  • KB25 QUICK MASTER Otomatik Beton Parke ve Briket Makinası
  • KB36 QUICK MASTER Otomatik Beton Parke ve Briket Fabrikası
  • KB42 QUICK MASTER Otomatik Beton Parke ve Briket Fabrikası

üretimlerimizden; kullanım amacınız ve iş hacminize en uygun olan modeli seçebilirsiniz. Makine ve üretim tesisi sipariş verme sürecinizde sizin için en avantajlı şartların hazırlayabilmemiz için, iletişim adreslerimizden bize ulaşıp detaylı bilgi sunabilirsiniz. Güncel fiyatlar ve makinelerin teknik özellikleri hakkında bizden bilgi talep edebilirsiniz.

Menü