Beton Blok Kullanmanın Yaratıcı Yolları

Beton blok kullanmanın yaratıcı yolları evinizde, bahçenizde, işyerinizde kısacası her yerde dekoratif düzenlemeler yapabilmenizi sağlayacak. Beton bloklar ham, endüstriyel bir görünüme sahiptir. İster dış yüzeyini renklendirerek ister ham haliyle şık birer objeye dönüştürülebilirler. Son zamanlarda iç mimarların da ev ve işyerleri iç mekan tasarımları için sıklıkla kullandığı bir üründür.

Bu yazıda öğreneceğiniz beton blok kullanmanın yaratıcı yolları, aynı zamanda cüruf bloklar için de uygulanabilir. Bilmeniz gereken tek şey, beton bloğun daha dayanıklı ve ağır, cüruf bloğununsa daha hafif ve güçsüz olduğudur. Daha güçlü bir dekoratif obje tasarlamak istiyorsanız beton bloğu, hafif objeler içinse cüruf bloğunu tercih edebilirsiniz.

Beton Blok Kullanmanın Yaratıcı Yolları: 10 Öneri

1. Dış Mekan Koltuğu

Beton blok kullanmanın yaratıcı yolları
Beton blok kullanmanın yaratıcı yolları

Bu koltuğu evinizin verandasında ya da sundurmasında keyifle kullanabilirsiniz. Renkli ve şık minderlerle süslediğinizde harika bir görüntü elde edeceğinizi garanti ediyoruz. Ayrıca maliyeti de çok düşük!

2. Masif Koltuk

Bu koltuğu yapabilmek için biraz daha fazla blok kullanmanız gerekebilir. Tedarikçinizle sıkı bir pazarlığa girişerek istediğiniz miktarda beton blok alabilirsiniz. Kesinlikle buna değecektir.

3. Çalışma Masası

Eşya kalabalığını sevmeyen, minimalist tarzda döşenmiş ortamlarda rahat eden kişiler için ideal olan bu masa, birkaç beton blok ve bir tahta parçasıyla kullanıma hazır hale gelecek. Bloklardaki boşlukları eşyalarınızı koymak için de kullanabilirsiniz.

4. Bitki Ünitesi

Evinizin bahçesi olmayabilir. Fakat yine de dışarıda küçük bir alanınız ya da geniş bir balkonunuz varsa bu tasarım tam size göre! Beton blokların içerisinde bulunan boşlukları toprakla doldurarak küçük bitkileriniz için yaşam alanı yaratabilirsiniz.

5. Bahçe Barı

Hem bitkileriniz için alan açabileceğiniz hem de bahçede vakit geçirirken yiyecek ve içeceklerinizi koyabileceğiniz kullanışlı bir tasarım.

6. Beton Saksı

Küçük bir beton bloğun boş kısmını toprakla doldurarak saksı haline getirebilirsiniz. Bloğun dış kısmına istediğiniz renk ve desenleri uyguladığınızda sıradan bir saksıdan çok daha şık görünecektir.

7. Yatak Bazası

Birkaç parça bloğu uygun aralıklarla dizip üzerlerine de tahta parçası ya da kontrplak yerleştirin. İşte bazanız hazır! Üstelik bloklarda bulunan boşluklar terlikleriniz için ideal saklama alanı olacak.

8. Raf Sistemi

Zevkinize uygun raf istemi bulmak çok zor, yaptırmak çok pahalı, kendiniz yapmaksa meşakkatli gelebilir. İşte size kolay bir çözüm. Birkaç beton blok ve aralarına koyacağınız tahta parçalarıyla raf sisteminiz hazır.

9. TV Ünitesi

Bir TV ünitesi satın almak istediğinizde standart ölçülerle karşılaşırsınız. Bu ölçülerdeki bir ünite için salonunuzda yeterli yer olmayabilir. Birkaç beton blokla yapacağınız TV ünitesi ise siz hangi ölçülerde isterseniz öyle olur. Blok boşluklarına DVD’lerinizi ve müzik CD’lerinizi de koyabilirsiniz.

10. Komidin

Gece uykuya dalmadan önce biraz kitap okumak ya da cep telefonunuzu ulaşılabilir bir yere koymak için en ideal çözüm komidindir. 2-3 beton blok kullanarak kendinize kullanışlı bir komidin yapabilirsiniz.

Beton blok kullanmanın yaratıcı yolları hakkında birkaç örnek verdiğimiz bu yazımız umarız size ilham olacak ve kendi tasarımlarınızı yapmanız için sizi motive edecektir.

Briket Fiyatları