Makinalar

Beton Parke ve Briket Makinaları

Globmac, briket, bims briket, parke taşı, beton blok, yağmur oluğu, çim taşı gibi yapı malzemelerinin üretildiği makinaların imalatını gerçekleştirmektedir. Globmac briket ve beton parke makineleri uzun yıllar sorunsuz çalışacak malzemeler kullanılarak tasarlanmıştır. Piyasadaki en kaliteli ve sağlam parke taşı ve briket makinesi üreticilerinden olan Globmac firmalara farklı model ve özelliklerde makine seçenekleri sunar.

Globmac’in ürün portföyünde farklı ihtiyaçları giderebilmek amacıyla tasarlanmış farklı kapasiteye sahip makine seçenekleri bulunmaktadır. Globmac marka makinalar yarı otomatik ve tam otomatik modeller olarak tasarlanmıştır.

globmac

Agrega bunkerleri; kum, mıcır, agrega ve özel boyutlardaki taş ya da mineral malzemelerini, dış çevre koşullarından ayrı bir alanda stoklar. Buradaki karışım beton karıştırma mikserlerini beslemektedir.

Agrega bunkerinde stoklanan malzemenin mixere taşınmasını sağlayankonveyor bant sistemidir.

Kuru agrega veya çimentonun karıştırılmasını sağlamaktadır.

Çimento Silosu, üretilecek malzeme için gerekli olan betonun stoklanmasında kullanılan saklama sistemleridir.

Briket makinası önemli bir yapı malzemesi olan briketin üretimi için gerekli olan tesistir. Agrega, su ve çimentonun birleştirilmesiyle özel bir harç elde edilir. Bu karışım daha sonra sıkıştırılarak çeşitli ebatlardaki kalıplar vasıtasıyla şekillendirilir ve briket elde edilir.

Üretilen briket, interblok vb. malzemenin istiflenme alanı ve bu istiflemeyi sağlayan bileşendir.