Tuğla Yapma Makinası

tuğla yapma makinası
tuğla yapma makinası

Adından da anlaşılacağı gibi tuğla yapma makinası ile çimento, küçük taş, kum, cüruf vb. gibi hammaddeler kullanılarak tuğla üretimi gerçekleştirilir. İnşaat sektöründe yaygın olarak kullanılan briket blokların üretiminde kullanılan makinalar ile karşılaştırıldığında daha çevre dostu ve enerji tasarruflu bir makinadır. Bu yüzden tuğla yapma makinası almayı planlayan müşterilerimiz makinanın avantajları dolayısıyla son yıllarda git gide daha da artmıştır. İnşaat sektöründeki kârlı metotlardan biri olan briket blok imalatı da bu yüzden yıllar içinde dikkat çekici bir hâl almıştır.

Tuğla Yapma Makinası Türleri

Otomasyon prensiplerine göre, tuğla yapma makinası;

  • tam otomatik tip
  • yarı otomatik tip

şeklinde iki farklı kategoride tanımlanabilir.

Tam otomatik tuğla makinası, üretim sürecinin daha doğru ve güvenli hâle geldiği PLC (Programmable Logic Controller) prensibine göre çalışan bir mekanizma tarafından kontrol edilir.

Çıktı ebatlarına göre; küçük, orta ve büyük model olmak üzere üç farklı özellikte tuğla ve blok üretimi yapan bu makinalar yine kendi türü içinde üç farklı tipe ayrılır. Farklı modellerde tuğla çıktısı almak için kullanılan makina türünün bu doğrultuda üretim kapasitesi de diğerlerinden farklı olacaktır. Üretimi yapılacak olan tuğla tipine göre en uygun makinayı seçmeniz için model skalamız web sitemizde hazır bulunmaktadır.

Tuğla Yapma Makinası Ekipmanları

Yapı elemanlarının üretimi söz konusu olduğunda günden güne popüler hâle gelerek üst sıralardaki yerini almaya başlayan tuğla, piyasada çok farklı tür, boyut, kalite vb. niteliklerle bulunmaktadır. Bir tuğla makinasına yatırım yapmayı planlayan müşterilerimiz için hepsi yüksek kalitede üretim yapan makinalarımızın bulunmaktadır. Bu da müşteri odaklı çalışma prensiplerimizden kaynaklanmaktadır.

Peki tuğla yapma makinaları arasındaki kalite farkı nasıl ayırt edilebilir? İşte iyi bir tuğla makinasında bulunması gereken 3 özellik:

  • Farklı estetik gereksinimleri karşılayabilecek kadar çeşitli üretim yapabilmelidir.
  • Çalışma prensiplerine göre hem tam otomatik hem de personel gereksinimi çerçevesinde yarı otomatik sistemli makina tipleri müşteri taleplerine göre farklı seçenekler sunar.
  • Üretimi yapılacak tuğla tipine göre çeşitli kalıp ve boyutlarda tuğla yapma imkânı tanımalıdır. (katı blok tuğla, içi boş bloklar, çimento bloklar vb.)

Not: Tuğla yapım ekipmanları ile üretilen tuğlalar kullanıma uygun oldukları zeminleri asfaltlamak için de kullanılabilir.

Çevre Dostu Tuğla Üretimi

GLOBMAC ürettiği tuğla, beton, briket bloklarda hammadde kullanımında atık malzemeleri (ezilmiş taş, maden, karbür cürufu vb.) tercih eder. Ve bu geri dönüşüm felsefesine uygun olarak geliştirdiği makinalar da atık malzeme kullanımını destekleyerek yenilenebilir üretime katkıda bulunur. Bu imalat programının uygulanması ile amacımız, enerji kaynaklarının tüketiminde tasarruf sağlamak ve çevreye verilen zararı en aza indirmektir.

Tuğla Yapma Makinası Üretiminde GLOBMAC Faktörü

Uluslararası güvenilirliğiyle ürün memnuniyeti odaklı prensiplerini hiçbir zaman terk etmemiş GLOBMAC satış öncesi/sırası/sonrası destek hizmetleriyle müşterilerine eksiksiz bir süreç sunuyor. Herhangi bir şey satın almadan önce satış sürecine dair tüm detayları bilmeniz gerekir. Merak ettiğiniz her konu için teknik yetkili personelimiz ve mühendislerimizle iletişim kurabilirsiniz.