Satılık Briket Makinesi

Satılık Briket Makinesi

Satılık briket makinesi, tamamen firmaların istekleri doğrultusunda üretimi yapıldığı için tam bir fiyat söylemek mümkün değildir. Farklı üretim hacimlerine göre üretimi yapılan bu makinelerin fiyatlarında değişkenlikler görülmektedir. GLOBMAC briket makineleri fiyatları ve özellikleri hakkında bilgi sahibi olmak için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Satılık briket makinesi, özelliklerine göre fiyat değişikliği görülebilir. Fiyatları etkileyen faktörler genellikle makinenin markası, üretim kapasitesi, modeli ve teknik özellikleridir. Geniş kullanım alanlarına sahip olan bu makineler, üreticilerin sıklıkla tercih ettiği makinelerdir. Aynı zamanda ikinci el ya da kiralama gibi farklı opsiyonları da mevcuttur.

Briket Makinesi Çeşitleri

Briket makineleri, çeşitli beton blok üretiminde kullanılan makinelerdir. Farklı kalıplar kullanılarak istenilen boyut ve şekilde beton blok üretimi yapılabilmektedir. Bordür taşı, birbirine geçmeli briket ve boşluklu blok taşı üretimlerinde tercih edilen makinelerdir. Beton bloklar, günümüzde sürekli karşımıza çıkmaktadır. Genellikle ekonomisi yüksek ülkelere üretimleri daha fazladır. Briket makineleri üç çeşit olarak bizlere sunulmaktadır.

“Manuel Briket Makinesi”

Kullanılırken insan gücüne gerek duyulur. Küçük işletmelerde ve küçük beldelerde kullanılması uygundur. Kapasitesi, günde ortalama 8 saat çalışarak 800-1.000 adet briket taşı üretmektedir. Makinelerin kullanım alanları genellikle insan gücü maliyetinin ucuz olduğu yerlerde tercih edilir. Yeni kurulmuş işletmeler ve üretimi yoğun olmayan işletmeler için tercih edilebilir.

“Yarı Otomatik Briket Makinesi”

Yarı otomatik briket makineleri, yapılarından dolayı üretim tesislerinde kullanılması uygundur. Minimum olarak mikser, konveyör bant, makine üçlüsünün bir araya gelerek oluşturduğu tesistir. Opsiyonel olarak ihtiyaca göre bunker ve çimento silosu da tesise eklenebilir. Kontrolü hidrolik kollar ve pistonlar sayesinde yapılmaktadır. Çıkan ürünler özel yapım el arabaları kullanılarak kurutulmaya gönderilir. İnsan gücüne az da olsa ihtiyaç duyulur.

“Otomatik Briket Makinesi”

Otomatik briket makineleri, 24 saat çalışma özelliğine sahip ve aralıksız seri üretim yapma özelliği bulunmaktadır. Güçlü motorları sayesinde çok hızlı ve kaliteli briket üretebilmektedir.  Bu makineler ortalama 8 saat çalışarak 10000 – 12000 adet briket taşı üretmektedir. Genellikle üretim seviyeleri yüksek olan firmalar tarafından kullanılır. Tamamen otomatik ve insan yardımına gerek duyulmaz. Otomatik briket makineleri bilgisayar destekli otomasyon sistemine sahiptir. Böylece briket üretimi daha kolay ve zahmetsiz bir şekilde gerçekleştirilir.

İkinci El Briket Makinesi

GLOBMAC tarafından sizlere sunulan ikinci el briket makinesi seçenekleri mevcuttur.  Temiz ve sorunsuz çalışan ikinci el makinelerimiz, sıfır makinelerimize göre fiyat konusunda daha uygundur. Eğer ikinci el bir blok makinesi istiyorsanız dikkat etmeniz gereken bazı hususlar vardır. Bunların en önemlisi makinenin kullanım şekli ve durumudur. Genellikle iş makineleri şantiyelerde ve tesislerde hor kullanılır. Bu yüzden makinenin parçalarını iyi kontrol etmeniz gerekiyor. Çoğu firma bu makinelerin ilerleyen zamanlarda bakımları sıklıkla yapılmasından dolayı sıfır makineleri tercih etmektedir. İkinci el makinelerde sıklıkla arza görülme ihtimali yüksek olduğu için firmalar üretimlerinde aksaklık olmamasını istemektedir. Globmac ailesi olarak sizleri en iyi fiyat ve tasarım harikası makinelerimize sahip olmanızı kolaylaştırıyoruz. Ürünlerimizin fiyatlarını ve ürün özelliklerini öğrenmek için bizimle iletişime geçiniz.

Globmac Briket Makinesi               

Briket makineleri sayesinde birçok farklı malzeme kullanılarak üretim yapılabilir. Farklı kalıplar kullanılarak üreteceğiniz briket taşlarına şekiller verebilirsiniz. Firmanıza ait kalıplar kullanabilir ve İstenilen ölçü ve boyutlardaki briketleri bu makineler yardımıyla üretebilirsiniz. Briket makineleri, kum, agrega ve çimento gibi sert yapılı malzemeleri kullanarak üretimini gerçekleştirir. Bu nedenden dolayı yapısı dayanıklı olması gerekmektedir. Bu makineler üretim esnasında yüksek teknoloji ve mühendislik gerektiren süreçlerden geçmektedir. Bu yüzden briket makinesi alırken dikkat etmeniz gereken nitelikler vardır. Bu nitelikler;

  • Üretim yapan firmaların bu sektörde ne kadar süredir üretim yaptığını bilmeniz gerekmektedir
  • Ürettiği makinelerin modelleri ve özelliklerini incelemeniz
  • Firmanın referans olarak gösterdiği işleri incelemeniz
  • Ürün satışından sonra sizlere yedek parça ve teknik servis desteği verip vermediğini bilmeniz

ürün alırken dikkat etmeniz gereken niteliklerden bir kaçıdır. Biz, GLOBMAC olarak uzun yıllardır farklı şekil ve ebatlarda briket, parke taşı, bordür taşı gibi ürünleri üreten makinelerin imalatını gerçekleştirmekteyiz. Sektörde güven duyulan bir firma olarak briket makinesi ihtiyacı noktasında her zaman iş ortaklarımızın yanındayız. Gerek yedek parça gerek teknik desteklerimiz ile en iyi üretimi ve kesintisiz üretim gerçekleştirmeniz için çalışmaktayız. İhtiyacınız olan beton parke makineleri seçenekleri ve beton parke makine fiyatları hakkında detaylı bilgi için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Streç Sarma Makinası