Satılık Beton Tuğlalar

Satılık beton tuğlalar alarak inşaat projelerinde bu pek çok özelliğe sahip ürünlerin avantajlarından yararlanmak istiyorsanız bu yazımızı dikkatlice okumanızı tavsiye ediyoruz.

Tuğlalar, çok uzun yıllardan beri inşaatlarda kullanılan yapı elemanları. Bunun pek çok sebebi var. Dayanıklı olmaları, ısı ve ses yalıtımı konusunda başarılı olmaları ve farklı şekil ve ebatlarda üretilmeleri sayesinde her projeye uyum sağlayabilmeleri bunlardan bazıları.

Satılık beton tuğlalar uzun vadeli faydalarından dolayı çoğu inşaat uygulamasında, yatırımcıların seçimidir. Dünyanın en eski yapı malzemelerinden biri olan tuğla, herhangi bir bakım ya da onarım gerektirmeksizin 50 ila 100 yıl arasında bir süre boyunca sağlıklı kalır.

Ne Kadar Satılık Beton Tuğlalar İhtiyacım Var?

İnşaat projeleri için ihtiyaç duyulan satılık beton tuğlalar hesaplanırken proje alanının ne kadar olduğu dikkatlice hesaplanmalıdır. Tuğlalar farklı ihtiyaçlara göre farklı ebatlarda üretilebilir ya da piyasada bulunabilirler. Projede, hangi ölçülerdeki tuğlalar kullanılacaksa hesaplama da buna göre yapılmalıdır. Buna göre, tuğlanın uzunluğu ve genişliğini çarparak ortaya çıkan sonucu tuğlaların uygulanacağı alanın birim değerine bölün. Bu sayede metrekare başına kaç beton blok tuğlalar kullanılacağı ortaya çıkar.

Beton Blok Tuğlaların Avantajları

Beton tuğlaların, günümüzde en sık kullanılan yapı malzemesi olmasının belli başlı sebepleri vardır. Bu avantajlardan bazıları şunlardır:

  • Uzun ömürlüdür. Bakım gerektirmeden yıllar boyunca kullanılabilir.
  • Isı yalıtımı iyidir, bu sayede enerji tasarrufu sağlar.
  • Çevre dostudur. Atık üretmeyen organik materyaller kullanılarak imal edilirler.
  • Yangına dayanıklıdır.
  • Farklı şekil ve ebatlarda üretilebildiği gibi, üzerine istenen desen ya da renk uygulamaları gerçekleştirilebilir. Bu açıdan dekoratif özelliği de vardır.

Blok ve tuğla fiyatları hem projenin kapsamına hem de kullanacağınız tuğlanın yapısına göre farklılık gösterir. Bu yüzden, fiyat bilgisi almadan önce konu hakkında detaylı bilgi alışverişi yapılarak net bilgiye ulaşılmalıdır.

GlobMAC Blok ve Tuğla Fiyatları

GlobMAC’in dünya standartlarına uygun, kaliteli beton bloklarından almak istiyorsanız bizimle iletişime geçin. Dünya’nın önde gelen inşaat firmaları ve yüklenicileri GlobMAC’i tercih ederek güvenli yapılar inşa ediyor. Satış öncesi proje için gerekli olan ürünlerin belirlenmesinden, lojistik hizmetinin sağlanmasından, gerektiğinde satış sonrası müşteri hizmetlerinden faydalanarak benzersiz sonuçlar elde ediyorlar.

GlobMAC’in sunduğu ürünler sadece beton tuğlalarla sınırlı değil! Farklı boyutlarda beton bloklar, kilit taşları ve çim taşları gibi pek çok yapı elemanına ek olarak, farklı kapasitelerde üretim yapabilen satılık beton blok makinesi seçenekleri de mevcut.