Briket Üretim Tesisi

Briket Üretim Tesisi

Briket üretim tesisi briket fabrikası veya briket makinası olarak da bilinir. Briket, günümüzde inşaat sektörünün temel yapı malzemelerindendir. Briketler, briket makinaları aracılığıyla üretilir.

Briket üretim tesisi aracılığıyla yüksek miktarlarda briket üretilebilmektedir. Yüksek teknolojinin kullanıldığı briket makinaları, uzun yıllar üretim yapabilme kapasitesine sahip makinalardır. Piyasada farklı modellerde briket makinaları bulunmaktadır.

Briket Üretim Tesisi Nedir?

Briket tesisine geçmeden önce briket nedir? Sorusuna cevap verelim. Briket, parçalanmış doğal taş parçalarının çimento ve suyla karıştırılmasıyla elde edilen bir yapı malzemesidir. Briket genellikle yapılarda duvar ve setlerinde kullanılır. Hafif, işlevsel ve güvenli bir malzemedir. Bu yüzden günümüzde en çok kullanılan yapı malzemelerinin başında gelir. Ayrıca briket, inşaatların uzun yıllar sağlam bir şekilde kalmasına yardımcı olur. Briket üretimi, briket makinası adı verilen büyük üretim tesislerinde gerçekleşir.

Briket tesisi, önemli bir yapı malzemesi olan briketin üretildiği tesislerdir. Briket üretimi bu makinalar aracılığıyla ve birkaç aşamada gerçekleşir. Briketin temel malzemesi agrega adı verilen parçalanmış taş parçalarıdır. Küçültülmüş taş parçaları konkasör tesisi adı verilen tesislerde üretilir. Daha sonra briket üretimi için çimento ve suyla karıştırılarak harç elde edilir. Briket makinasında üretilen harç daha sonra yine makine aracılığıyla briket kalıplarına dökülür. Kalıplarda şeklini alan briket birkaç işlemden daha geçirilerek son halini alır. Briket formu kazanan harç artık gerekli alanlarda kullanılabilir.

Briket Üretim Tesisi
Briket Üretim Tesisi

Briket Makinası Modelleri

Briket üretim süreci birkaç aşamadan oluşur. Eski model briket makinalarında bu işlemlerin birçoğu insan gücü ve makinelerin ortak çalışmasıyla yapılırdı. Fakat gelişen teknolojiyle birlikte farklı modellerde briket makinaları tasarlanmaya başladı. Öncelikle yarı otomatik briket makinaları geliştirildi. Şu anda tam otomatik briket makinaları üretilebilmektedir.

  • Yarı otomatik briket makinası; Yarı otomatik briket makinaları manuel briket makinalarından sonra geliştirilmiştir. Yarı otomatik briket makinalarında birçok işlevi makine yerine getirir. Fakat yine de insan gücüne ihtiyaç duyulur. Makinaların kontrolü bir panel aracılığıyla gerçekleştirilir. Kontrol panellerinin ise bir kişi tarafından yönetildiği makinalar yarı otomatik briket makinalarıdır.
  • Ful (Tam) otomatik briket makinası; Tam otomatik briket makinaları insan gücüne ihtiyaç duymadan briket üretebilen makinalardır. Ful otomatik briket makinaları gelişmiş kontrol sistemine sahiptir. Böylece briket üretimi sadece makine aracılığıyla gerçekleşebilir. Ful otomatik briket makinaları yüksek miktarda briket üretimi gerçekleştirebilir.

Briket Makinası Maliyeti

Dünya nüfusu geçmişten beri sürekli bir yükselme grafiğine sahiptir. Hem kırsal alanlarda hem de şehirlerde yaşayan toplam insan nüfusu sürekli olarak artmaktadır. Sürekli artan nüfus beraberinde yeni ihtiyaçlar doğurur. Bu ihtiyaçların başında da barınma ve yaşam alanları gelir. Özellikle şehir nüfusları arttıkça yeni konutlara, işyerlerine ve sosyal alanlara olan ihtiyaç da artar. İnşaat sektörü de bu yüzden sürekli bir büyüme ivmesine sahiptir. İnşaat sektörü içerisinde birçok alt sektör bulunur. Briket, yapı sektörünün temel malzemelerinden olduğu için inşaat sektörden oldukça etkilenir. Briket ihtiyacı, konut ihtiyacına göre artma eğilimindedir. Briket sektörüne girmek isteyen kişiler için briket üretimi kârlı bir yatırım olabilmektedir.

Briket üretimi yapıp bunları piyasaya sunmak isteyen kişinin öncelikle briket makinası temin etmesi gerekir. Briket makinaları farklı özelliklerde ve modellerde olabilir. Bu aşamada üretici firmanın ihtiyacı olan makinayı temin etmesi önemlidir. Briket makinalarının model ve özelliklerine göre maliyetleri de değişebilmektedir. Makinanın sahip olduğu ekipmanlara ve ekstra ihtiyaç duyulan ekipmanlara göre de fiyatlar değişebilmektedir. Briket makinası fiyatları hakkında detaylı bilgi için Globmac ile iletişime geçebilirsiniz.

Briket Üretim Tesisi
Briket Üretim Tesisi

Briket Makinası Fiyatları

Globmac, ASBLOK Makine altında kurulan bir markadır. Firmamızın temel faaliyet alanı briket, bims, beton parke gibi ürünleri üreten makinelerin imalatıdır. Ürettiğimiz briket ve beton parke makinaları son teknoloji ürünleridir. Globmac briket makinaları ayrıca gelişmiş otomasyon sistemiyle otomatik olarak çalışır.

Firmamız tarafından üretilen briket makineleri farklı modellerde imal edilmektedir. Tamamen Globmac mühendisleri tarafından üretilen makineler, briket veya beton parke imalatı gerçekleştirmektedir. Makinalarımız firmaların en verimli şekilde çalışabilmesi adına optimize edilmiştir. Globmac firmalara sadece satış anında değil satış öncesi ve sonrasında da gerekli desteği sunmaktadır. Globmac marka briket makinelerinin özellikleri ve fiyatları hakkında detaylı bilgi için bizimle iletişime geçebilirsiniz.