Otomatik Blok Yapma Makinası

Otomatik Blok Yapma Makinası

Otomatik blok yapma makinası beton blok adı verilen yapı elemanlarını üreten fabrikalardır. Beton blok inşaatlarda, yol yapımında ve peyzaj çalışmalarında kullanılan önemli bir yapı malzemesidir.

Otomatik blok yapma makinası farklı modellerde tasarlanabilmektedir. Globmac, beton blok, briket ve parke taşı gibi malzemeleri üreten makinalar tasarlamaktadır. Beton blok ve briket makinası ihtiyaçlarınız için Globmac ile iletişime geçebilirsiniz.

Otomatik Blok Yapma Makinası Nedir?

Şehirlerde alt yapı ve üst yapı çalışmaları yetkili kurumlar tarafından sağlanmaktadır. Şehir içi ve şehirlerarası yolların yapımı önemli üst yapı çalışmalarındandır. Araç veya yaya yollarının yapılabilmesi için de bazı yapı elemanlarına ihtiyaç duyulur. Bu elemanlardan bir tanesi de beton bloklardır. Beton blok, özel bir karışım hazırlanarak üretilir. Beton blok makinası adı verilen bu makinalar yüksek miktarda ürün üretebilen güçlü makinalardır.

Beton blok makinaları farklı şekillerde tasarlanabilmektedir. Blok makineleri eskiden sadece manuel olarak üretilebiliyordu. Fakat teknolojinin gelişmesiyle birlikte daha gelişmiş makine modelleri de üretilmeye başlandı. Yarı otomatik blok makinesi ve ful otomatik blok makinesi yeni üretilen makinelerdendir. Otomatik kontrol sistemine sahip blok makineleri insan gücüne gereksinimi en aza indiren makine modelleridir.

Otomatik Blok Yapma Makinası
Otomatik Blok Yapma Makinası

Beton Blok Makinesi

Beton blok makinesi yüksek miktarda beton blok üretebilen makinelerdir. Üretilen beton bloklar;

  • Araç yolu yapımında
  • Yay yolu yapımında
  • İnşaatlarda
  • Sosyal yaşam alanlarında
  • Avm gibi yapılarda

Kullanılan işlevsel malzemelerdir.

Beton blok yapımı bir sizi işlemin sırasıyla yapılması şeklindedir. Bu işlemler sonucunda beton blok üretilmiş olur. Beton blok makinelerinin özellikleri de üretim aşamasındaki süreçlerin ne şekilde yürütüldüğüne göre değişir. Otomatik beton blok fabrikası, blok üretim aşamalarını tek başına yapabilen bir sisteme sahiptir. Bu makine modelleri gelişmiş otomasyon sistemi sayesinde tüm imalat aşamalarını tek başına üstlenebilmektedir.

Beton Blok Nasıl Üretilir?

Beton blok üretim aşaması nasıl gerçekleşir? Üretim süreci öncelikle beton blok yapımı için gerekli olan betonun elde edilmesiyle başlar. Blok makinası tek kovalı veya çift kovalı bir sisteme sahip olabilir. Beton blok için özel olarak hazırlanan beton karışımı, belli kalıplara dökülür. Kalıba dökülen hazır beton, vibrasyon sistemiyle iyice karıştırılır. Böylece kalıba boşluksuz, tam olarak yerleşmesi sağlanır. Ardından hidrolik pres kullanılarak preslenen betonun sıkıştırılması sağlanır. Böylece malzemenin mukavemeti artar. İstenilen şekil ve ebat verilen blok böylece elde edilmiş olur.

Elde edilen beton bloklar genellikle tahtadan veya plastikten yapılan paletlerin üzerinde üretilir. Blokların taşınması için kullanılan paletler aracılığıyla ıslak bloklar stoklanacak alana kolayca iletilir. Son olarak da beton blokların kuruması beklenir.

Otomatik Blok Yapma Makinası
Otomatik Blok Yapma Makinası

Beton Blok Makinası Fiyatları

Beton blok üretim tesisi olarak da bilinen blok makineleri belli firmalar tarafından üretilir. Farklı modellerde blok makinesi üreten firmalar bu makineleri blok üreticisi firmalarla buluşturur. Beton blok üretmek isteyen firmalar da ihtiyaç duydukları üretim tesislerini bu üretici firmalardan temin etmektedir. Piyasada birçok makine üreticisi bulunmaktadır.

Globmac, ASBLOK Makina altında kurulmuş bir firmadır. Firmanın tek bir spesifik alanda uzmanlaşmıştır. Globmac beton blok makinesi, parke makinası ve briket makinası imalatı gerçekleştirir. Globmac sektörün güvenilir ve öncü markalarındandır. Globmac marka makineler uzun yıllar sorunsuz çalışacak bir şekilde tasarlanır. Globmac firmalara farklı model ve özelliklerde makine seçenekleri sunar. Blok makinası fiyatları ve blok makinesi modelleri hakkında detaylı bilgi için Globmac ile iletişime geçebilirsiniz.