Briket Makinaları Fiyatları

Briket Makinaları Fiyatları

Briket makinaları fiyatları makina türü, birim zamanda harcanan güç, üretim hacmi ve ham madde temin süreci gibi ölçütlere göre değişiklik göstermektedir. Farklı çalışma prensiplerinde ve farklı fiyat seçeneklerinde satışa sunulan makinalar, pek çok bütçeye uygun modeller içermektedir.

Briket makinaları fiyatları nedir? Briket makinası sektörünün yenilikçi üreticisi Globmac, son teknolojiyi kullanarak makina imalatına devam etmektedir. Bu cihazlarda, kalıp değiştirilmesi koşuluyla kullanılan harca istenen şekil verilebilmektedir. Bu sayede farklı ihtiyaçlara hitap eden malzemeler kolayca elde edilebilmektedir. Güncel makina fiyatları hakkında bilgi edinmek için bizimle irtibata geçebilirsiniz.

Briket Makinaları Fiyatları İkinci El

Beton blok ve briket gibi malzemeler, günümüz inşaat sektörünün vazgeçilmezlerindendir. Bu makinalar sayesinde kırma, eleme ve presleme gibi bir dizi işlem hızlıca yerine getirilebilir. Satılık briket makinaları, bims briket makinası ya da bims makinası gibi isimlerle de bilinmektedir. Çünkü bu cihazlarla yalnızca tek bir malzeme üretilmemektedir. Globmac üretimi beton briket makinaları sayesinde;

  • Kilit parke taşı
  • Çim taşı
  • Bordür taşı
  • Yağmur oluğu
  • Çim taşı
  • İzolasyonlu briket

gibi malzemelerin seri üretimi gerçekleştirilebilir. Makinalar yapıları gereği kullanıldıkça eskimektedir. Cihazı meydana getiren bileşenlerin daha dayanıklı olması ve uzun bir kullanım ömrü sunabilmesi için sıfır satılık briket makinası modellerinin kullanılması tavsiye edilmektedir. Ancak 2.el briket makinası satın almanın da kısa vadede maliyet noktasında avantajlı yönleri olabilir. Sıfır ve ikinci el briket makinaları hakkında fiyat bilgisi almak için bizimle irtibata geçebilirsiniz.

Briket Makinaları Fiyatları
Briket Makinaları Fiyatları

Briket Üretimi Nasıl Yapılır?

Çoğunlukla doğal veya yapay agreganın işlenmesi sonucunda elde edilen malzemelere briket denilmektedir. Başka bir deyişle briket; agrega, su ve çimentodan oluşan işlenmiş bir karışımdan imal edilmektedir. Peki briket nasıl üretilir?

Briketleri pek çok alanda kullanmak üzere seri olarak üretmenin en iyi yolu, Globmac’in yenilikçi makinalarından yararlanmaktır. Beton blok ve briket üretimine odaklanan ürün grubumuz KB seri ismiyle bilinmektedir. Ancak Pars serisi cihazlarımızla da briket/bims üretimi yapmak mümkündür.

Beton blok, briket ve bims gibi pek çok malzemenin üretimini gerçekleştirebilen makinalar, örneğin bims taşının işlenmesi esnasında etkileşime girdiği taşın aşındırıcı etkilerine de maruz kalmaktadır. Bu nedenle makinalardaki kalıp ve mikser gibi bileşenler değiştirilebilir nitelikte üretilmektedir.

Manuel Briket Makinası Fiyatları

Manuel briket makinalarında, blokların üretimi sırasında insan gücünden daha etkin olarak yararlanılmaktadır. Manuel cihazlar eski bir teknolojiyi kullanır ve çoğunlukla küçük ölçekli işletmeler tarafından tercih edilir. Bu makinalar insan gücüyle hareket eden basmalı bir mekanizma sayesinde çalışmaktadır. Manuel makinalarla günde bin civarında briket veya bims üretmek mümkündür.

Malzeme çıktıları genellikle 20x40x20 cm boyutlarında olmaktadır. Farklı kalıp seçeneklerinin kullanılması ile istenilen boyut ve şekillerde beton blok üretimi sağlanabilmektedir. Makinalar 220 Volt veya 380 kW güç ile işlem yapmaktadır. Makina imalatında aşınmaya karşı son derece dayanıklı olan çelik malzeme tercih edilmiştir. Manuel briket makinası fiyatı;

  • Cihazın teknik özellikleri ve üretim hacmi
  • Palet kapasitesi
  • Toplam güç tüketimi

gibi değişkenlere göre farklılık gösterebilmektedir. Ancak otomatik ve yarı otomatik modellere göre fiyat daha uygundur. Buna karşın çok daha düşük bir performansla çalışmakta ve çalışması için insan gücüne ihtiyaç duyulmaktadır.

Briket Makinaları Fiyatları

Globmac Briket Makinası Modelleri

Otomasyon, briket makinalarında son derece ön planda olan bir özelliktir. Bu özellik, pek çok faydayı da beraberinde getirmektedir. Malzemelerin seri üretiminin daha hızlı gerçekleşmesi ve insan iş gücüne ihtiyaç duyulmaması son derece önemli faydalardır. Globmac tarafından üretimi gerçekleştirilen KB ve Pars serisi makinaların, aşağıdaki gibi sıralayabileceğimiz farklı modelleri mevcuttur.

Beton blok ve briket gibi malzemelerin üretimi için geliştirilen KB serisi cihazlarda bulunan ısıtma ve soğutma üniteleri sayesinde, sıcaklık sürekli olarak kontrol altında tutulabilmektedir. Otomatik çalışma aksamındaki hareketlerin tümü PLC sistemi ile kolaylıkla yönetilebilmektedir. Makinadaki bütün hareketler hidrolik sistemle gerçekleştirilmektedir.

Mühendislik ekibimizin titizlikle ürettiği briket makinaları; ayaklı tahta paletler ile istifleme robotu kullanılarak sıralanabilmektedir. Harç hazırlama santral kısmı ise müşteri talebine bağlı olarak tam veya yarı otomatik olacak şekilde imal edilebilmektedir. Sıfır ya da 2 el bims makinası fiyatları hakkında bilgi almak ve sipariş taleplerinizi iletmek için bizimle iletişime geçebilirsiniz.