Briket Makinası İmalatı

Briket Makinası İmalatı

Briket makinası imalatı inşaat sektöründe faaliyet gösteren girişimciler ile hâlihazırda bu sektörde çalışan firmalar için oldukça önemli bir husustur.

Briket makinası imalatı çalışma prensipleri ve makinanın özellikleri bakımından farklı üretim teknikleriyle yapılabilmektedir. Örneğin, parke taşı blok makinasının işlevleri ve mekanizmasıyla karo makinasınınki arasında ciddi farklar bulunmaktadır.

Briket Makinası İmalatı Nasıl Yapılır?

Sektördeki güvenilirliği ve ileri teknoloji sistemleriyle sektörün önde gelen firmalarından biri olarak Globmac, araştırma ve geliştirme çalışmalarıyla, ürün kalitesi ve satış sonrası hizmetleriyle uluslararası çapta takdir görmüş ve müşterilerinin güvenini kazanmıştır.

Çalışma anlayışını insan odaklı, bilimsel ve ilerlemeci bir çerçevede çizen firmamız, alanında uzman kadrosuyla briket makinası imalatı konusunda dünyanın önde gelen firmaları arasındadır. İmalat, alanında uzman firmaların planlamalarıyla gerçekleşen ve deneyim gerektiren karmaşık bir süreçtir.

Saatte 100 ile 130 arasında palet baskı kapasitesine ulaşabilen; kalıp değiştirilerek hem kilit taşı hem bordür taşı hem de diğer taşların üretimini yapabilen makinaların hareketleri hidrolik sistemle sağlanmaktadır.

Otomatik beton parke ve briket makinalarında bulunan PLC (Programmable Logic Controller – Programlanabilir Kontrol Cihazı) sistemi sayesinde otomasyon sürecinin her aşamasını takip etmek, muhtemel arızalardan anında haberdar olmak mümkündür. PLC sistemleri sayesinde süreç içerisinde gerçekleşen fiziksel olaylar ve değişimler takip edilebilmektedir. Siz de otomasyon sürecini kolay ve güvenilir bir biçimde, minimum arızayla yürütmek istiyorsanız, PLC sistemli bir briket makinası tercih edebilirsiniz.

Briket Makinası Üreticileri

Globmac, dünya çapında briket makinası yapımı konusunda ayrı bir yere sahiptir. Örneğin Globmac yapımı KBM MBL mobil briket makinası, dünyanın ilk taşınabilir briket makinasıdır. Bu, üstün yetenekli mühendis kadromuz ve nitelikli personellerimiz sayesinde gerçekleşmiştir.

Makinadan çıkan ürünlerin tamamı, istifleme robotu marifetiyle ve ayaklı tahta palet kullanılarak düzgün bir şekilde sıralanabilmektedir. İstifleme robotu olmaksızın da ürün sıralama yapılabilmektedir. Bunun için de tahta sürücü ve çıkış sehpası kullanılarak ürünler alınmaktadır.

Briket makinalarının bazı avantajlarını aşağıdaki listeden inceleyebilirsiniz.

  • Çevreye olumsuz etkileri minimum düzeydedir.
  • Güvenlik standartlarına uygundur.
  • Ekonomik çalışma mantığıyla müşterilerin verimliliğini arttırır.
  • Sürdürülebilir proje devamlılığını sağlar.

Globmac gibi öncü firmalar, briket makina imalatçıları arasında üretim kapasitesiyle ön plana çıkmaktadır. Globmac üretimi briket makinalarını üç ana kategoride toplayabiliriz:

  • Manuel briket makinası
  • Yarı Otomatik Briket Makinası
  • Tam otomatik briket makinası
Briket Makinası İmalatı

Briket Makinesi Fiyatları

Briket imalat makinaları briketin yanında beton parke ve tuğla da üretmektedir. Ayrıca bims tuğla ve bims briket gibi üretim malzemesi çeşitleri de bulunmaktadır. İnşaat sektöründe uzun soluklu bir iş hayatı için üretim makinası alarak geleceğe yatırım yapmak mantıklı bir hamle olacaktır.

Globmac, en ekonomik maliyetle düzenli bakımları gerçekleştirir. Müşterinin isteklerini karşılamak için daha önce belirlenen onarım süresine riayet eder. Uluslararası standartlara (ISO) uygun olarak planlamayı ve koordinasyonu gerçekleştirir. Kalibrasyon ayarlarının hangi sıklıkta ve nasıl yapılacağını belirler ve uygular.

Briket fiyatları veya bims fiyatları sektörle iç içe olan pek çok kişi tarafından merak edilmektedir. Eğer sektörde uzun vadeli hedefleriniz varsa bu ürünleri üretmek yerine satın almak daha maliyetli olmaktadır.

Briket makinası fiyatları ikinci el de sıkça araştırılan konulardan biridir. İkinci el makina fiyatları daha uygun olabilse de uzun vadede sıfır üretim ürünler daha kârlı olmaktadır. İkinci el ürünlerde garantili teknik servis ve yedek parça desteği konusunda sorunlar yaşanabilmektedir. Ayrıca kullanım ömrü de daha kısa olmaktadır.