Briket Basma Makinesi

Briket Basma Makinesi

Briket basma makinesi, beton blok ihtiyacı olan firmaların, seri üretime ihtiyaç duydukları alanlarda kullandıkları teknolojilerin ilk sıralarında yer almaktadır. Hem üretim kalitesinin belirlenmesi hem de maliyet alanında gerçekleşen şeffaf süreç sebepleri ile tercih edilen bu makineler, sahip olduğu özelliklere göre farklı kategorilere ayrılmaktadır.

Briket basma makinesi kendi içerisinde otomatikleştirilen sistem ile hem beton blok haline getirilecek olan harcın kullanıma hazır hale gelmesinde hem de o harcın belirli kalıplar içerisinde üretilmesinde baş rol oynar.

Briket Basma Makinesi Nedir?

İnşaat sektörü ve yapı sektörünün temel malzemelerinden olan briketin üretilmesi için gerekli olan bu makinelerde; günümüzde gelişmiş otomasyon sistemleri ve yüksek performansta çalışarak daha fazla ürün elde etme olanağı sunan briket makineleri son teknolojik imkânlar kullanılarak üretilmektedir. Briket üretimi tesisi olarak da bilinen bu sistem farklı işlevleri bir arada yapan gelişmiş ve kompakt makinelerdir. Briket Makinesinin satın alınacağı firmanın da önemli olduğu ticari süreçte, güvenilir bir üretici/tedarikçi ile iş birliği yapmanın önemi büyüktür.

Briket; kumun, çimentonun ve suyun belli oranlarda karıştırılarak bir çeşit sıvı beton elde edilmesinden sonra bu betonun farklı yapıda kalıplar kullanılarak sıkıştırılması ve şekillendirilmesi sonucu üretilen yapı malzemesidir. Günümüzde briket, inşaat ve yapı sektöründe en çok ihtiyaç duyulan ürünlerin başında gelmektedir ve bu ihtiyaç sürekli artmaktadır.

Briketin elde edilmesi için gerekli makineler de briket makinesi veya briket üretim makinesi olarak tanımlanmaktadır. Briket makineleri, çok uzun yıllar işlem yapabilen güçlü makinelerdir. Farklı modellerde üretilebilen briket makineleri farklı özelliklerde bulunabilmektedir. Bu yüzden briket makinesi temin edilirken hangi ihtiyaca uygun olan ürünün seçilmesi kritik öneme sahiptir. Briket günümüzde büyük bir pazara sahip endüstriyel ürünlerdendir. Şehirleşmenin ve inşaatların giderek büyüdüğü bu dönemde briketlere olan talep de sürekli olarak artmaktadır. Bu yüzden briket makineleri iyi bir yatırım aracı olarak ele alınabilir.

Briket Basma Makinesi Çeşitleri

Briket makineleri, briket üretimi yaparak ihtiyaç duyulan şirketlere tedarik sağlayan firmalar tarafından bir yatırım ve iş makinesi olarak alınır. Briket üreterek satan firmalar, günümüzde yüksek iş hacmine sahip kârlılık oranı yüksek firmalardır. Bunun yanında sürekli inşaat projeleri yapan firmalar da kendi briket makinelerini alarak, ihtiyaç duydukları kadar briket üretebilmektedirler. Uzun vadede bu firmaların üretim maliyetini düşüren briket makineleri, uzun yıllarca sorunsuz bir şekilde kullanılabilmektedir.

Kendi içerisinde optimize edilen mekanik sistem sayesinde hem harç karışımını haznede tutabilmesi hem de agrega ve harcın kalıplara alınacak halde muhafaza edilerek yönlendirilmesini sağlar. Bu şekilde kompakt bir çalışma disiplini ile üretim yapan briket makinesi için GLOBMAC bünyesinde farklı işlem hacimlerine sahip olan makineler üretilmektedir.

Briket Basma Makinesi

“PARS 12 Beton Parke ve Briket Makinası

 • Makine Çalışma Sistemi: Otomatik
 • Makina Üretim Kapasitesi: 180-190 palet/saat
 • Makina Ağırlığı: 17 Ton
 • Pompa Gücü: 52 KW
 • Hidrolik Yağ Kapasitesi: 1000 Lt
 • Makina Boyutları: 2,9 X 3,5 X 5,5 Mt
 • Baskı Kapasitesi: 2000-2500 adet briket/saat
 • Bir Paletteki Ürün Sayısı: 12 adet 20’lik briket

“PARS 18 Beton Parke ve Briket Makinası”

 • Makina Çalışma Sistemi: Otomatik
 • Makina Üretim Kapasitesi: 180-190 palet/saat
 • Makina Ağırlığı: 20 Ton
 • Pompa Gücü: 66 KW
 • Hidrolik Yağ Kapasitesi: 1200 lt
 • Makina Boyutları: 2,9 x 3,5 x 6.5 mt
 • Baskı Kapasitesi: 2850-3250 adet briket/saat
 • Bir Paletteki Ürün Sayısı: 18 adet 20’lik briket

Briket Basma Makinesi Fiyatları

GLOBMAC; Türkiye’den dünyanın birçok yerine üretim tesisleri ulaştırmaya devam ediyor. Beton blok, parke ve briket üretim tesisleri alanında yaptığı çalışmalar ile kaliteli hizmetleri, en avantajlı fiyatlarla sunmaya devam eden Globmac, ürünleri hakkında siz de detaylı bilgi talep edebilirsiniz.

Briket basma makinesi fiyatları hakkında güncel fiyat bilgisine erişebilmek için online adreslerimizden bize yazabilir ya da telefon aracılığıyla GLOBMAC yetkililerden detaylı bilgileri öğrenebilirsiniz. Aynı zamanda siparişlerinizin oluşturulma aşamasından önce, çalışmalarınız için, en pahalı olan ürüne değil, size en uygun olan kapasitedeki ürünü tespit edebilmek için de Globmac uzmanlarından profesyonel destek talep edebilirsiniz.

PARS serisi dahilinde üretilen blok basma makineleri hakkında sahip olacağınız detaylar ile hem parke hem de briket üretimleri için hangi tercihleri yapmanız gerektiğine karar verebilirsiniz. Ürünler hakkında daha detaylı bilgilere erişebilmek için web adresimizde yer alan ürünler kategorimizi ziyaret edebilirsiniz.