Mobil Blok Makinesi

Mobil Blok Makinesi

Mobil blok makinesi, her tipten beton blokların imalatı için büyük avantajlar sunan, ileri teknolojiye sahip bir üründür. Bu makineler sayesinde asmolen bloklar, bordür taşları, kaldırım taşları, parkeler ve daha pek çok ürün hızlı ve sorunsuz bir şekilde üretilebilir.

Mobil blok makinesi ile inşaat projelerinin hızlıca tamamlanması mümkün olmaktadır. Maliyeti en uygun makine olması sebebiyle sektörün önde gelen firmaları tarafından tercih edilmektedir. Çalışma prensibi, sabit beton blok makineleriyle aynıdır fakat daha küçük ebatlarda olması, onun ön plana çıkmasını sağlamıştır.

Mobil Blok Makinesi Fiyatları

Blok yapma makinesi çok sayıda mekanik ve elektronik aksamı içeren bir cihazdır. Makinenin fiziki yapısının temelini oluşturan malzemenin yüksek kaliteli çelikten imal edilmesi önemli bir noktadır. Makine kullanıldıkça getireceği kâr da artacaktır.

Beton blok makineleri, son derece sağlam, çeşitli standartlara uygun şekilde tuğla, bims gibi ürünlerin üretimi için geliştirilmiştir. Beton bloklar inşaat sektörünün temel taşları arasındadır. Bu nedenle beton blok üreten mobil ya da sabit makineleri satın almak oldukça kârlı bir yatırım olacaktır.

Blok makineleri, briket makinesi, bims makinesi ya da parke taşı makinesi isimleriyle de bilinmektedir. Globmac, sektördeki konumu ve dünya geneli projelerde yaptığı çözüm ortaklıklarıyla bilinen, öncü bir üreticidir.

Mobil Blok Makinesi

Uzman kadromuz ve müşteri temsilcilerimiz, satış gerçekleşmeden önce sizin için detaylı bir analiz gerçekleştirebilir. Böylece hangi tip makineye ve hangi teknik özelliklere ihtiyaç duyduğunuz net bir şekilde ortaya konabilir. Makine ayrıca satış sonrasında da servis ve teknik destek hizmetleri yardımıyla yıllar boyu sorunsuzca çalışabilir.

Ürün fiyatları hakkında bilgi almak ve satın alım taleplerinizi iletmek için web sayfamızda yer alan bilgilerimiz aracılığıyla bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Mobil Blok Makinesi Avantajları

Mobil makinelerin kullanımı zaman, maliyet, lojistik gibi açılardan önemli avantajlar sunar. Öncelikle belirtmek gerekir ki yapılan projenin mobil makinelerle gerçekleştirilip gerçekleştirilemeyeceği dikkatlice gözden geçirilmelidir.

Mobil makinelerin avantajları, uygun projelerde kullanılmalarıyla mümkün olabilir. Aksi takdirde zamanlama ve maliyet açısından olumsuz sonuçlar da ortaya çıkabilir. Mobil blok makinelerinin avantajları şöyle sıralanabilir:

 • Beton blok ya da benzeri ürünlerin üretimi için büyük tesislere gereksinim duyulmaz.
 • Küçük çaplı projeler ya da bireysel müşteriler için daha esnek üretim yapılabilmesini sağlar.
 • Sabit beton makinelerine oranla çok daha küçük olduğu için fazla yer kaplamaz. Böylece arta kalan çalışma alanları verimli bir şekilde değerlendirilebilir.
 • Mobil yapısı sayesinde lojistik maliyetini önemli oranda düşürür. Bir proje sahasından diğerine kolaylıkla taşınabilir.

Satılık Mobil Blok Makinesi

Globmac, kendi teknolojisini üreten AR-GE yapısıyla ve ileri seviye mühendislik kullanılarak yapılmış beton blok makineleriyle sektörün güvenilir markasıdır. Şimdiye kadar üretmiş olduğu beton blok santrallerine ek olarak geliştirdiği mobil blok makineleriyle, her inşaat projesine, teknolojinin nimetlerinden faydalanma imkânı sunulmaktadır.

Globmac’in mobil blok makineleriyle peyzaj amaçlı ürünler, tuğlalar, istinat duvarı üniteleri gibi pek çok beton ürünlerini üretebilirsiniz. Dünyanın dört bir yanındaki inşaat firmaları için ideal çözümler sunan firma, sınıfının en kaliteli taşınabilir blok makineleri ile özellikle inşaat sektörüne yeni girmiş firmaların ihtiyaçlarına karşılık vermektedir.

Mobil Blok Makinesi
 • Hem iç tasarımlarda hem de dış tasarımlarda kullanılabilirler.
 • Sağlamdırlar, bakım gerektirmezler ve uzun ömürlüdürler.
 • Belirli standart ölçülere göre üretildikleri için inşaatların proje aşamasında kolaylık sağlarlar.
 • Standart ölçüler dışında istenilen ölçülerde de üretilebilirler.
 • Hızlı üretilebilirler ve kolayca döşenebilirler. Bu sayede maliyeti düşürürler.
 • Yangına dayanıklıdırlar.
 • Isı ve ses yalıtımları iyidir. Yalıtım sağlamak için ek malzeme kullanmaya gerek kalmaz.

Mobil Blok Makinesi Nasıl Kullanılır?

Peki mobil blok ya da briket makineleri nasıl kullanılır? Bu sorunun cevabı için makinenin türünü bilmek gerekmektedir. Blok yapım makineleri çalışma ilkesine göre

 • Otomatik blok makinesi
 • Yarı otomatik blok makinesi
 • Manuel blok makinesi

Olmak üzere üçe ayrılabilir. Manuel makinelerde, üretim esnasında insan gücünden de aktif olarak faydalanılmaktadır. Elle basmalı olarak çalışmaktadırlar. Genellikle küçük ölçekli üretim yapan işletmeler tarafından tercih edilmektedir.

Yarı otomatik makinelerde belli bir seviyede insan gücüne ihtiyaç olsa da kalan işlerin çoğunu ürün gerçekleştirir. Briket üretimi esnasında makineyi, bir operatör yönlendirir. Makineye gönderilen komutlar, kumanda panosu üzerinden yönetilir. Böylece tek bir kişi, hidrolik sistemleri harekete geçirebilir.

Tam otomatik makineler ise yüksek güç harcamasına karşın son derece yüksek hacimli bir üretim kapasitesine sahip olmasıyla bilinmektedir. Makinenin çalışması için gereken tüm yönlendirmeler plc kontrol mekanizması sayesinde gerçekleştirilir. Bilgisayar destekli bir otomasyon sistemine sahiptir. Operatör, hidrolik sistemi kontrol etmektedir.