Beton Blok Yapım Makineleri

Beton blok yapım makineleri standartlara uygun olarak şekillendirilen beton blok, tuğla gibi ürünlerin üretimi için tasarlanmıştır. İmalat sırasında tüm bileşenler doğru oranda karışıma eklendiğinde yüksek mukavemete sahip ve dayanıklılık testlerinden geçen ürünler elde edilebilmektedir.

Beton blok yapım makineleri briket, bims, asmolen blok, kaldırım taşı, parke gibi inşaat endüstrisinin ihtiyaç duyduğu temel malzemelerin üretimi, kullanımı ve satımı konularında önemli bir yere sahiptir. Yüzyıllardır kullanılan blok teknolojisi, uzun zamandır beton blok şeklinde kullanılmaktadır ve uzun süre bir süre daha böyle devam edecektir. Bu bağlamda, beton blok makinesi satın almak kârlı bir yatırımdır.

Beton Blok Yapım Makineleri Nedir?

Piyasada bulunan beton blok yapım makineleri arasında seçim yapmak bazen zorlayıcı olabilir. Bunun sebebi pek çok üreticinin ve modelin olmasıdır. Her yeni modelle birlikte blok yapım teknolojisinde yepyeni kolaylıklar ortaya çıkmakta ve giderek iş yapmak daha kolay hale gelmektedir.

Seçim yapmayı zorlaştıran sebeplerden bir tanesi de bir makine satın almadan önce çok ayrıntılı bir araştırma yaparak uzun vadeli analizler yapmak gerekmesidir. Bu analizleri firmaların satın alma birimleri de gerçekleştirebilmektedir. Beton bloklar farklı maddeleri ihtiva edebilir. Bu nedenle makineler, kilitli taş makineleri ve briket makinesi gibi isimlerle de bilinirler.

Bu makineler aracılığıyla pek çok farklı kategorideki inşaat projeleri hızlıca tamamlanabilmektedir. Alanın önde gelen firmaları, uygun maliyetli ve yüksek performanslı bu ürünleri kullanmaktadır. Beton blok yapım makineleri pek çok elektronik ve mekanik aksamı bünyesinde barındırmaktadır.

Beton Blok Yapım Makineleri

Beton Blok Üretim Makineleri

İşletmenin mevcut kapasitesini arttırmak ve büyümeyi hedeflemek her işverenin hayalidir. Bu durum inşaat endüstrisi için de geçerlidir. İlk olarak şunu hatırlatmakta fayda var: Alınacak makine tipi ne olursa olsun (blok yapımı, mikser vb.) işletme açısından uygun olup olmadığına bakmak önemlidir.

Blok makinesi alarak büyük çaplı bir yatırım yapmadan önce aşağıdaki faktörleri iyice gözden geçirmek gerekir:

  • Blok makinelerinin kaç farklı tipi var?
  • İşletmenin ihtiyaç duyduğu makine tipi hangisi?
  • Beton blok makinesi üreticisi firmalar hangileri? Bu firmalar arasında en güvenilir ve en sağlam referanslara sahip olanları hangisi?
  • İlgili ürünü satın almak istediğiniz firmayla iletişime geçtiğinizde nasıl bir imaj sergiliyorlar? Satın alma sonrası hizmetleri var mı? Varsa neler?

Briket makineleri alanında dünya çapında önde gelen firmamız, uzman kadrosu ve müşteri temsilcileriyle satış öncesinde gerçekleştirdiği detaylı analizlerle hangi tip makineye ihtiyaç duyduğunuzu anlamanız için size yardımcı olmaktadır. Satış sonrası servis hizmetleri sayesinde de makineniz uzun yıllar sorun çıkarmadan çalışacaktır. Makineler kullanıldıkça ve üretim devam ettikçe ondan elde edilecek kâr da artacaktır.

Beton Blok Yapım Makineleri

Beton Blok Makinesi Fiyatı

Blok blok üretim makineleri çalışma ilkelerine göre üç grupta incelenebilir:

  • Tam otomatik blok yapım makinesi
  • Yarı otomatik blok yapım makinesi
  • Manuel blok yapım makinesi

Manuel makinelerde, aktif olarak insan gücünden de faydalanılır. Sistem elle basmalı bir şekilde çalışmaktadır. Çoğunlukla üretim hacmi düşük işletmeler tarafından kullanılmaktadır. Yarı otomatik makineler ise belli bir düzeyde insan gücüne gereksinim duyar. Ancak kalan işlerin çoğunu makine gerçekleştirir. Bir operatör üretim sırasında makineye kuman panosu üzerinden komutlar gönderir. Böylece bir kişi tüm hidrolik sistemleri çalıştırabilir.

Tam otomatik makineler, oldukça yüksek üretim kapasitesine sahip, yüksek güç tüketen araçlardır. Makinenin çalışması için gerekli tüm işlemler plc kontrol mekanizması aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Bilgisayar destekli otomasyona sahip olan makinede, operatör hidrolik sistemi yönlendirebilmektedir.

Cihazların fiyatı noktasında en önemli belirleyicilerden biri de hangi tipte bir çalışma ilkesine sahip olduğudur. Güncel fiyatlar hakkında bilgi almak için web sayfamızda yer alan iletişim bilgilerimiz aracılığıyla bizimle irtibata geçebilirsiniz.

Beton Blok Yapım Makineleri

Briket Makine İmalatçıları

Globmac sektördeki güvenilir konumu ve dünyanın çeşitli ülkelerindeki büyük projelere çözüm ortaklığı yapmasıyla ön plana çıkan beton blok makinesi üreticileri arasındadır. Yenilikçi anlayışıyla her daim teknolojik gelişmeleri takip etmekte ve uygulamaktadır. Bu nedenle ar-ge faaliyetlerine büyük bir önem vermektedir.

Briket kullanılarak da imal edilebilen beton bloklar, inşaat sektörünün temel taşlarındandır. Briket makineleri, mobil ve sabit makineler olmak üzere iki temel grupta incelenebilir. Mobil makinelerin tercihi, zaman, lojistik ve maliyet açısından ciddi avantajlar sağlar. Daha az yer kaplarlar ve nakliyeleri oldukça kolaydır.

Ancak mobil briket makineleri her proje için uygun değildir. Uzun süre boyunca aynı bölgede yüksek üretim kapasitesiyle çalışmak gerekecekse kolay taşınabilirlik önemli bir fayda olmaktan çıkabilir. Dolayısıyla üzerinde çalışılacak olan projenin mobil makinelerle gerçekleştirilip gerçekleştirilemeyeceği iyi değerlendirilmelidir.

Sabit makineler ise daha çok uzun vadeli işler için büyük çaplı işletmeler tarafından tercih edilen yüksek performanslı üretim makineleridir. Daha fazla bilgiye ihtiyaç duyuyor veya satın alım taleplerinizi iletmek istiyorsanız bizimle iletişime geçebilirsiniz.