Beton Parke Makinası Fiyatları

Beton parke makinası fiyatları agrega, çimento ve suyun belli oranlarda birleştirilmesinden sonra elde edilmek istenen ürüne göre özel kalıplara dökülüp birkaç işlemden geçirilmesiyle elde edilen parkelerin üretilmesini sağlayan makine fiyatlarıdır.

Beton parke makinası fiyatları makinelerin sahip olduğu özelliklere göre farklılık gösterebilmektedir. Bunlar genel olarak makinenin markası, kapasitesi, modeli ve teknik özellikleridir.

 

Prices of Concrete Paving Stone Machine

Beton Parke Makinası Fiyatları Ne Kadar?

Beton parke günümüzde parke makinesi olarak bilinen büyük ölçekli üretim yapabilen iş makineleri kullanılarak üretilmektedir. Beton parke imalatı belli oranlarda kırılmış çakıl taşının su ve çimentoyla karıştırılması ve elde edilen karışımın farklı şekillere sahip kalıplarda sıkıştırılması şeklinde yapılır. Farklı şekillerde ve boyutlarda beton parke üretimi yapılabilmektedir. Aşınmaya ve basınca dayanıklı bir şekilde üretilen beton parkeler en çok yol ve yay kaldırımı yapımında kullanılır.

Beton parkelerin üretimi de bu iş için özel olarak tasarlanan beton parke üretim makinelerinde gerçekleşmektedir. Beton parke üretimi için tasarlanan bu makineler, farklı boyut ve yapılarda parke üretebildiği gibi briket üretimi de yapabilirler. Parke makinesi fiyatları da farklı değişkenlere göre farklılık gösterir. Beton parke makineleri fiyat bilgisi hakkında detaylı bilgi almak için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Beton Parke Makinesi Kullanım Alanları

Parke ihtiyacı şehirleşmenin hızlanması ve kırsalda yaşayan nüfusun şehirlere göç etmeye başlamasıyla başlamış, devamında da hızlanarak devam etmiştir. Günümüzde şehirlerin nüfus oranı kırsal bölgelere göre oldukça yüksek seviyelere ulaşmıştır. Bu yüzden şehirlerdeki yol ve altyapı hizmetlerini yürüten belediyelerin de parke ihtiyacı sürekli olarak artmaktadır. Parke ihtiyacının sürekli bir ihtiyaç olmasından dolayı beton parke makineleri belediyeler tarafından alınıp kullanılmaktadır. Bu sayede uzun vadede belediyeler kâr elde etmektedir.

Beton parke makinesinin bir diğer kullanım alanı da beton parke üretimi gerçekleştirip bu ürünleri piyasada ihtiyacı olan firmalara temin etmektir. Bu açıdan bakıldığında bir yatırım aracı olarak da kullanılabilmektedir.

Beton parke makinesinin kullanıldığı diğer sektör de yapı ve inşaat projeleri gerçekleştiren firmaların kullanımıdır. Kendi ihtiyaç duydukları beton parkeleri üretebilmek için beton parke üretim makinesi tedarik eden firmalar, kendi parke taşlarını ve briketlerini üreterek kârlılıklarını artırabilmektedir.

Prices of Concrete Paving Stone Machine

Beton Parke Makinesi Çalışma Prensibi

Beton parke taşı makinesi belli bileşenleri bir araya getirerek beton parke taşı üretimi gerçekleştiren makinelerdir. Piyasada birçok farklı modelde ve türde beton parke makineleri bulunmaktadır. Bunların her biri farklı yapıda tasarlanmış olsa da hepsinin temel çalışma prensibi birbirine yakındır. Madde madde sıralamak gerekirse süreç şu şekilde işler;

  • Öncelikle parke yapımı için ihtiyaç duyulan çimento karışımı hazırlanır
  • İmal edilmek istenen ürünün çeşidine göre bu içerik farklı ölçülerde hazırlanır
  • Hazırlanan çimento bileşimi belirlenen kalıplara dökülür
  • Kalıptaki karışımda hava kabarcığı veya boşluk kalmaması için vibrasyon sistemi uygulanır
  • Hidrolik sistem yardımıyla kalıba dökülen karışım iyice sıkıştırılarak preslenir
  • Pres sonucu kalıbın şeklini alan karışım parke taşı formuna kavuşur
  • Paletlerin üzerinde şekillenen parkeler paletlerin üzerinde kurutulmaya bırakılır

Böylece beton parke taşı üretilmiş olur.

Globmac Beton Parke Makinaları

Globmac Beton Parke ve Briket Makinaları, parke taşı ve briket üretim tesisleri temininde uzlaşmış piyasadaki öncü firmalardandır. Bir ASBLOK Makine iştiraki olan Globmac, sektördeki uzun yılların verdiği bilgi birikimi ve tecrübeyle firmaların briket makinesi ve beton parke makinesi ihtiyaçlarına modern ve akılcı çözümler üretmektedir. Üretim tesisinin her alanında son teknolojik imkânları kullanan Globmac, makine temini sağladığı firmalara artı değer katan bir firmadır.

Globmac Beton Parke ve Briket Makinaları’nın ürettiği makinalar, uzun yıllar sorunsuz bir şekilde işlem yapabilen, kullanıcı firmaya kolaylıklar sağlayan makinalardır. Piyasadaki kaliteli ve yüksek teknoloji ürünü olan Globmac makinaları, gelişmiş otomasyon özelliğine sahiptir. Bilgisayar destekli otomasyon sistemi sayesinde tüm üretim süreçleri kontrol edilebilmektedir. Böylece daha kaliteli ve sağlam ürünlerin üretilebilmesi sağlanmaktadır.

Prices of Concrete Paving Stone Machine
Working Principle of Concrete Paving Stone Machine

Globmac Beton Parke Makina Fiyatları

Globmac markası günümüzde sektörün ihtiyaç duyduğu farklı ihtiyaçlara akılcı ve pratik çözümler sunan makinaların imalatını gerçekleştirmektedir. Bu bağlamda farklı kapasitelerde ve farklı özelliklerde birçok beton parke taşı makinası tercihi bulunmaktadır. Firmaların beton parke taşı makinası temin etmeden önce kendi ihtiyaçlarını belirlemesi ve ihtiyaca yönelik makine seçimi yapması önemlidir.

İhtiyacınız olan beton parke makinaları seçenekleri ve beton parke makine fiyatları hakkında detaylı bilgi için bizimle geçebilirsiniz. İhtiyacınız olan makinanın temini süreçlerinde ücretsiz danışmanlık hizmeti için de bize ulaşabilirsiniz.