Otomatik Briket Makinesi

Otomatik Briket Makinesi

Otomatik briket makinesi inşaat ve yapılarda kullanılmak amacıyla briket imalatını gerçekleştirmektedir. Üretim aşamasında ihtiyaç duyulan tüm işlemleri gelişmiş otomasyon sistemleri sayesinde başarıyla yapabilir. Bu makineler, bilgisayar destekli gelişmiş bir otomasyon sistemine sahiptir.

Otomatik briket makinesi hem beton parke taşı üretimini hem de briket üretimini tek başına yapabilen fonksiyonel bir cihazdır. Briket makinelerinde otomatik seçeneği haricinde, yarı otomatik ve manuel gibi alternatifler de bulunmaktadır. Tam otomatik olarak işlem yapabilen makineler, piyasadaki en güncel ve en gelişmiş teknoloji kullanılarak üretilen cihazlardır.

Otomatik Briket Makinesi Fiyatları

Briket makineleri uzun yıllardan beri farklı teknolojiler kullanılarak imal edilen güçlü ve dayanıklı makinelerdir. Eskiden üretilen makinelerde yoğun olarak insan gücü kullanılırken günümüz makinelerinde çoğu işlemi cihaz tek başına gerçekleştirebilmektedir. Briket veya beton parke üretimini gerçekleştiren otomatik makinelerin sunduğu avantajlar şu şekildedir;

 • Üretim aşamalarını tek başına gerçekleştirir.
 • Firmaların zamandan tasarruf etmesini sağlar.
 • Daha az insan gücüyle daha fazla üretim yapabilir.
 • Enerji ve ham madde tasarrufu sağlar.

Firmamız tarafından üretilen briket makineleri farklı modellere ayrılmaktadır. Tamamen Globmac mühendisleri tarafından imal edilen makineler, briket veya beton parke imalatı gerçekleştiren firmaların en verimli şekilde çalışabilmesi için optimize edilmiştir.

Globmac, yalnızca satış anında değil, satış öncesi ve sonrasında da firmalara gereken desteği sunmaktadır. Briket makinelerimizin özellikleri ve fiyatları hakkında detaylı bilgiler için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Otomatik Briket Makinesi
Otomatik Briket Makinesi

Otomatik Briket Makinesi Nedir?

Önce briket nedir? Sorusunu cevaplayalım. Briket, yapı ve inşaatlarda duvar, çatı veya farklı yapıların inşa edilmesi amacıyla üretilen yapay taş bloklardır. Briket, belli ölçülerde agrega, su ve çimentonun karıştırılarak belli kalıplarda üretilmesi sonucu elde edilir. Briket makinesi de tüm bu süreçleri gerçekleştirmek için çalışır. Ayrıca gerekli titreşimi ve sıkıştırmayı sağlar.

Briket yapımı birkaç farklı işlemin art arda ve karmaşık bir şekilde gerçekleşmesi esasına dayanır. Bu işlemler sonucunda briketler elde edilmiş olur. Briket makinelerinin özellikleri de üretim aşamasında oynadıkları rollerle belli olur. Otomatik briket yapma makinesi, briket üretim aşamalarını tek başına yapabilen bir yapıda tasarlanır. Bu makine modelleri, gelişmiş otomasyon sistemi sayesinde tüm imalat aşamalarını tek başına üstlenebilmektedir.

Yarı Otomatik Briket Makinesi

Briket makineleri üretici firmaların ihtiyaçlarına göre farklı modellerde ve farklı özelliklerde imal edilmektedir. Her makinenin sunduğu kendine has avantajlar ve öne çıktığı bazı özellikler bulunmaktadır. Briket makinesi tedariki konusunda dikkat edilmesi gereken önemli faktörlerden biri ihtiyacın tam olarak belirlenmesi ve bu ihtiyaca yönelik bir makinenin temin edilmesidir.

Yarı otomatik beton briket veya bims tuğla üretebilen bu makineler, en az mikser, konveyör bant ve makine üçlüsünden oluşan tesislerde görev yapmaktadır. İsteğe bağlı olarak bunker ve çimento silosu gibi bileşenler de tesise eklenebilir.

Tam otomatik makineler ise genel anlamda şu özelliklere sahiptir;

 • Kapasitelerine göre saatte 100 ile 300 arasında palet baskı kapasitesine ulaşabilirler.
 • Makinelerin tüm hareketleri hidrolik sistemle sağlanabilir.
 • Makine kapasitesi istenilen oranlarda ayarlanabilir.
 • Firmaların zamandan ve enerjiden tasarruf etmesini sağlar.
 • Makine hareketleri otomasyon sistemi yardımıyla gerçekleştirilir.

Briket Makinası Fiyatları

Otomatik Briket Makinesi İmalatçıları

Globmac, ASBLOK Makine altında kurulan bir markadır. Firmamızın temel faaliyet alanı, çeşitli şekil ve ebatlarda parke taşı, bordür taşı, briket, karo taşı gibi ürünleri üreten makinelerin imalatıdır. Bu makineler agrega bunker ve tartım üniteleri, beton karıştırıcıları ve konveyör bantlarıyla birlikte tam teşekküllü birer beton blok üretim tesisleridir.

Üretimini gerçekleştirdiğimiz otomatik sistemli briket makineleri, uzun yıllar boyunca yüksek kapasitede işlem yapabilme özelliğine sahiptir. Firmamız tarafından üretilen briket ve beton parke makineleri son teknolojik imkânlar kullanılarak imal edilen, tüm üretim süreçleri bilgisayar destekli otomasyon ile kontrol edilebilen otomatik ürünlerdir. Briket ve bims üretimine odaklanan Pars serisi makinelerimiz;

 • Pars 12 ve
 • Pars 18

Model isimlerine sahiptir. KB serisi ürünlerimiz ise parke taşı üretimine odaklanmıştır. Ancak aynı zamanda briket ve bims gibi birçok malzemeyi de üretebilmektedir. KB serisi makinelerimiz aşağıdaki listede sıralanmıştır.

 • KB 12
 • KB 25
 • KB 36
 • KB 42
 • KB MBL

Globmac Otomatik Briket Fabrikası Özellikleri

Globmac olarak briket makinesi ihtiyacı olan firmaların taleplerine uygun çözümler sunabilmek amacıyla farklı kapasitelerde ve özelliklerde makineler üretmekteyiz. Her bir cihazın kendine has özellikleri bulunmakla birlikte, Globmac full otomasyonlu makinelerin özellikleri şu şekildedir;

 • Kalıp değiştirmek suretiyle, kilit parke taşı, bordür taşı, yağmur oluğu, çim taşı v.b. taşların üretimini sağlamaktadır.
 • İstenildiğinde ikiden fazla pompanın debisi aynı silindire gönderilerek maksimum debiye ulaşabilir.
 • Sistemde bulunan ısıtıcı ve soğutucu sayesinde ünitenin sıcaklığı sürekli kontrol altında tutulur.
 • Makinenin otomatik çalışma aksamındaki hareketlerinin tamamı PLC Sistemi ile rahatça kontrol edilmektedir. Bu sistem sayesinde; makine üzerinde oluşabilecek muhtemel arızalar, makine baskı sayısı, ürün adedi v.b. sistematik ve mekanik fonksiyonları rahatça gözlemlenebilmektedir.
 • Makinenin bütün hareketleri hidrolik sistemle sağlanmaktadır.
 • Makinede çıkan ürün ayaklı tahta palet kullanılarak istifleme robotuyla sıralanabilmektedir. Makine harç hazırlama santral kısmı tam otomatik olarak yapılabilmektedir.

2 el briket makinesi fiyatları ya da satılık briket makinesi seçenekleri hakkında detaylı bilgi için, web sitemizde yer alan iletişim bilgilerimiz aracılığıyla bizimle irtibata geçebilirsiniz.