Briket Makinası Üreticileri

Briket Makinası Üreticileri

Briket makinası üreticileri inşaat ve yapı sektörlerinde temel yapı ekipmanlarından olan briketlerin üretilmesi için gerekli makine ve ekipmanın temini aşamasında görev alan firmalardır. Briket sektörü, asıl ürün olan briketten, onu üreten firmaya kadar bir zincir halinde düşünüldüğünde makine üreticileri bu zincirin ortasında bulunan halkadır.

Briket makinası üreticileri sektörün ihtiyaç duyduğu farklı türde briketler için farklı makinalar üretebilmektedir. Globmac olarak briket makinası tedariki yaptığımız firmaların ihtiyaç duyduğu makinalara, farklı makine ve ekipman çözümlerimizle en iyi sonucu verecek seçenekler sunmaktayız.

Briket Makinası Üreticileri

Öncelikle briketin tanımını yapmak gerekirse briket; belli oranlarda agrega, çimento ve suyun karıştırılarak bir çeşit beton elde edilmesinden sonra bu betonun farklı yapıda kalıplar kullanılarak sıkıştırılması ve şekillendirilmesi sonucu üretilen yapı malzemesidir.

Briket yapımı birkaç aşamadan oluşan kompleks bir süreçtir. Bu süreçte en önemli etken briketin üretildiği malzeme kadar, briket yapımında kullanılan makinalardır.

Briketin kalitesinde birebir rol oynayan briket makinası temini de bu sebeplerden dolayı önem arz etmektedir.

Hem ürünün kalitesini hem de makinanın uzun yıllar sorunsuz bir şekilde kullanılmasını direkt olarak etkileyen makinenin kalitesini ürettiği firma belirler.

Briket makinesi üretici firmaları arasında Ankara’da faaliyet gösteren GLOBMAC Beton Parke ve Briket Makinaları İmalatı, piyasadaki kaliteli makinaların üretimini gerçekleştiren, sektörün öncü markalarındandır.

Briket Makinası İmalatı

Briket makineleri genel olarak kum, agrega ve çimento gibi sert ve ağır maddeleri işlemden geçiren makineler oldukları için hem dışardan hem de içerden gelebilecek darbe ve aşınmalara dayanıklı olmalıdır. Bu yüzden briket makinası imalatı yüksek teknoloji ve mühendislik gerektiren bir süreçtir. Briket makinası seçimi ve tedariki sürecinde firmaların dikkat etmesi gereken bazı nitelikler bulunmaktadır. Bunlar;

 • Firmanın ne kadar süredir bu sektörde faaliyet gösterdiği
 • Ürettiği makinaların model ve özellikleri
 • Firmanın referans olarak gösterdiği işleri
 • Satış sonrası yedek parça ve servis desteği
 • Ar-ge birimine yaptığı yatırımlar

gibi nitelikler briket makinası temininde göz önünde bulundurulması gereken noktalardır. GLOBMAC olarak, uzun yıllardır eşitli şekil ve ebatlarda parke taşı, bordür, briket, karo taşı gibi ürünleri üreten makinelerin imalatı yapan ve sektörde güven duyulan bir firma olarak briket makinesi ihtiyaç noktasında her zaman iş ortaklarımızın yanındayız.

Briket Makinası Çeşitleri

Briket makineleri, çeşitli briket modellerinin üretimlerinde kullanılan makinalardır. Farklı kalıplar kullanılarak istenilen boyutlarda ve şekillerde briket üretimi yapılabilmektedir. Briket makinaları sayesinde bordür taşı, birbirine geçmeli briket ve boşluklu briket taşı üretimlerinde tercih edilebilen makinalardır. GlobMac, üç farklı üretim özelliğine sahip briket makinaları üretmektedir.

“Manuel Briket Makinası”

 • Üretim esnasında insan gücüne gerek duyulmaktadır.
 • Üretimi düşük olan firmalar tarafından kullanılması uygundur.
 • Ortalama 8 saatte 800-1000 adet briket taşı üretimi yapılabilmektedir.
 • Manuel briket makinaları genellikle insan gücü maliyetinin düşük olduğu ülkelerde kullanılmaktadır.
 • Yeni kurulmuş ve üretim yoğunluğu düşük olan firmalar tarafından kullanılması uygundur.

“Yarı Otomatik Briket Makinası”

 • Üretim esnasında insan gücüne az da olsa gerek duyulmaktadır.
 • Minimum olarak mikser, konveyör bant, makine üçlüsünün bir araya gelerek oluşturduğu tesistir.
 • Opsiyonel olarak ihtiyaca göre bunker ve çimento silosu da tesise eklenebilir.
 • Hidrolik piston ve kollar sayesinde rahatlıkla kullanılabilmektedir.
 • Manuel olarak çıkan ürünler insan gücü tarafından kurutma alanlarına gönderilir.

“Tam Otomatik Briket Makinası”

 • Yüksek üretim yapan firmalar tarafından kullanılması uygundur.
 • 24 saat üretim yapabilme özelliğine sahiptir.
 • Ortalama 8 saat çalışarak 10000-12000 adet briket üretebilmektedir.
 • Tamamen otomatik PLC sistemleri tarafından çalışmaktadır.
 • Üretim esnasında insan gücüne gerek duyulmamaktadır.

Briket Makinası Fiyatları

Briket, günümüzde yapı ve inşaat alanlarında en çok kullanılan yapı malzemelerinden biridir. Bu ürünlerin yapım aşamasında kullanılan makinalar ise briket makinalarıdır. Briket makinaları yüksek teknolojiler kullanılarak üretilen güçlü makinalardır. Birçok briket tesisi kurmak isteyen yeni yatırımcıların merak ettiği konulardan biriside, briket makinalarının fiyatlarıdır.

Briket makinalarının fiyatları, üretim kapasiteleri ve teknik özelliklerine göre değişmektedir. Müşterilerin istekleri doğrultusunda farklı opsiyonel özelliklerin eklenip ya da çıkartılmasından dolayı net bir fiyat listesi bulunamamaktadır. GLOBMAC olarak, uzun yıllardır farklı şekil ve ebatlarda briket, parke taşı, bordür taşı gibi ürünleri üreten makinelerin imalatını gerçekleştirmekteyiz. Sektörde güven duyulan bir firma olarak briket makinesi ihtiyacı noktasında her zaman iş ortaklarımızın yanındayız. Siz de briket makinalarımızın fiyatları hakkında detaylı bilgilere ulaşmak için iletişim adreslerimizden bizlere ulaşabilirsiniz.

Briket Makinası Üreticileri