Mobil Briket Basma Makinası

Mobil Briket Basma Makinası

Mobil briket basma makinası yapı ve inşaat sektörlerinde kullanılmak üzere üretilen; briketlerin imal edilmesini sağlayan, taşınabilir yapıda tasarlanan bir cihazdır. Bu makinalar, proje alanına sabit olarak kurulan makinalarla aynı işlevi yapmakla beraber, farklı bazı avantajlar da sunmaktadır.

Mobil briket basma makinası fiyatı cihazın teknik özellikleri ve çalışma prensibiyle doğru orantılıdır. Projenize uygun cihaz seçenekleri ve fiyatları hakkında bizimle iletişime geçerek bilgi alabilirsiniz. Mobil makinalarımız, bir yerden başka bir yere kolayca nakliye edilebilecek bir tasarıma sahiptir. Böylelikle hem ilk kurulumda hem de sonraki dönemlerde oluşabilecek nakliye durumlarında firmalara önemli kolaylıklar sağlamaktadır.

Mobil Briket Basma Makinası

Mobil Briket Basma Makinası Nedir?

Briket, günümüzde pek çok sektörde kullanılmakla birlikte; inşaat sektörünün temel malzemelerinden birini oluşturmaktadır. Briketler, belli oranlarda agrega, su ve çimentonun karıştırılmasından sonra briket makinaları aracılığıyla belli kalıplar halinde üretilebilmektedir.

Mobil briket makinası nasıl kullanılır? Seri briket üretimi geliştirilen makinalara, briket makinası veya briket fabrikası denilmektedir. Günümüzde bu güçlü makinalar iki farklı tasarıma sahip olacak şekilde üretilmektedir. Bunlar;

  • Mobil briket makinası
  • Sabit briket makinası

Olmak üzere iki temel gruba ayrılmaktadır. Yazımızın da konusu olan mobil makinalar proje sahasına monte edilmek yerine daha kolay taşınabilen bir gövde üzerine inşa edilmektedir. Böylece firmaların ihtiyaç anında briket makinası nakliye etme giderlerini de düşürmektedir.

Mobil Briket Makinası Avantajları

Büyük ve oldukça ağır olan briket makinalarının nakliye edilebilmesi için öncelikle demonte edilmesi, parçalarının tırlara yerleştirilmesi ve diğer alana tekrar monte edilmesi gerekmektedir. Bu da firmalara hem zaman hem de maliyet olarak külfet oluşturabilmektedir. Bu masrafları düşürmek ve hız kazandırmak amacıyla tasarlanan mobil briket makinalarının sunduğu avantajlar şu şekildedir;

  • Daha düşük bütçe ile briket üretimi yapılabilmesine olanak sağlar.
  • Briket üretimi yapabilmek için büyük alanlara ve tesislere ihtiyaç duyulmaz.
  • Küçük ve orta büyüklükteki şirketler ve projeler için ideal üretim kapasitesine sahiptir.
  • Sabit beton makinalarına oranla çok daha küçük olduğu için fazla yer kaplamaz.
  • Taşınabilir yapısı sayesinde lojistik maliyetini önemli oranda düşürür.
Mobil Briket Basma Makinası

Otomatik Briket Makinası

Yarı Otomatik Briket Makinası

Manuel Briket Makinası

Mobil Briket Basma Makinası

Mobil Briket Makinası Nerelerde Kullanılır?

Briket makinaları genel anlamda briket üretimi yapmak isteyen her kişi veya firma tarafından temin edilebilmektedir. Fakat eskiden tek tipte ve sadece sabit olarak üretilen bu makinaların işletilebilmesi için geniş bir alana ve daha fazla bütçeye ihtiyaç duyuluyordu.

Günümüzde mobil briket makinalarının yaygınlaşmasıyla beraber bu üretim makinaları daha küçük alanlarda da çalışabilir ve gerekirse kolay bir şekilde nakliye edilebilir bir hale geldi. Mobil briket makinaları temelde iki farklı amaç için kullanılabilmektedir.

  • Briket üretip satışını yapmak amacıyla; mobil briket makinası temin edilebilir. Günümüzde birçok firma için ana gelir kolu olan bu yöntemle daha uygun maliyetlerde üretilen briketlerin satışı gerçekleştirilebilir. Doğrudan bir gelir yöntemi olarak değerlendirilebilen bu yöntem daha çok küçük ve orta ölçekli firmalar için uygundur.
  • Kendi ihtiyacı için briket üretmek; birçok firma tarafından uygulanan bir yöntemdir. Özellikle sürekli inşaat projeleri gerçekleştiren firmalar, briket ihtiyaçlarını dışarıdan almak yerine kendi üretim tesislerini kurarak ihtiyaç duydukları kadar briket üretebilmektedir. Uzun vadede firmalara önemli avantajlar sağlayan bu yöntem için mobil makinalar idealdir. Çünkü; makina kolayca nakliye edilerek bir sonraki proje sahasına taşınabilmektedir.

Globmac Mobil Briket Makinaları

Piyasada birçok farklı marka ve modelde briket makinası üretimi yapılmaktadır. Pek çok firmadan temin edilebilen briket makinalarının ve dolayısıyla üretilen ürünün kalitesini belirleyen en önemli etken markadır. Güvenilir bir briket makinası üreticisi olabilmek için de sektörde uzun yıllar faaliyet göstermiş olmak, bu alanda kendi ürünlerini üretebilecek alt yapı ve insan kaynağına sahip olmak olmazsa olmaz unsurlardır.

Biz Globmac olarak sektördeki uzun yılların verdiği bilgi birikimi ve tecrübeyle firmaların mobil briket makinası ve beton parke makinası konusunda ihtiyaç duyduğu yüksek teknolojik ürünlerin imalatını gerçekleştiren öncü bir firmayız. Firmalara hem satış öncesi hem satış sonrası gerekli tüm destekleri sağlamaktayız. İş ortaklarımızın daha verimli üretim gerçekleştirebilmeleri için de ürettiğimiz makinaların performansına güvenmekteyiz.

Mobil Briket Basma Makinası

Mobil Briket Basma Makinası Fiyatları

Globmac olarak birlikte çalıştığımız firmaların farklı ihtiyaçlarına çözüm üretebilmek adına farklı modellerde briket/bims makinaları üretmekteyiz. Farklı özelliklerde ve kapasitelerde üretimini gerçekleştirdiğimiz mobil üretim makinaları, Globmac markasının güvencesiyle sunulmaktadır.

Elle briket yapımı veya manuel makinaların kullanımı; sahalarda hem insan iş gücüne hem de daha çok zamana ihtiyaç duyulmasına neden olmaktadır. İkinci el briket makinaları da piyasada araştırılan seçeneklerden biridir. Bu makinalar, sıfır ürünler kadar dayanıklı ve performanslı değildir. Ancak 2 el briket makinası fiyatları daha uygun bir maliyete sahiptir.

Globmac üretimi satılık briket makinası seçenekleri, pek çok ihtiyaca hitap etmektedir. Briket ve bims makinası fiyatları ya da tekli briket makinası fiyatları hakkında güncel bilgiler edinmek için bizimle irtibata geçebilirsiniz.