En Yakın Cüruf Briketleri

En yakın cüruf briketleri temin etmek ve bu beton blok tipini inşaat projelerinde kullanmak, yapı sektöründe yaygın olarak kullanılıyor. Portland çimentosu, agrega olarak tabir edilen küçük taşlar ve kömür cürufu kullanılarak imal edilen cüruf briketi hem maliyet hem de işlev bakımından oldukça avantajlı bir yapı malzemesidir.

En yakın cüruf briketleri yüksek yük taşıyan duvarlarda harici ve dahili olarak kullanılır. Farklı renklerde ve dokularda üretilebilirler. Isı ve ses yalıtımı konusunda da dikkate değer faydalar sağlar.

En Yakın Cüruf Briketleri Üreticisi

Cüruf briketleri pek çok farklı isimle anılan ürünlerdir. Öncelikle bu farklı adlandırmalardan bahsederek konu hakkında araştırma yapmak isteyenlere fikir vermiş olalım:

  • Breeze block: Meteorolojide cüruf anlamında kullanılan “breeze” kelimesi, İngiltere’de cüruf briketi için kullanılır.
  • Asmolen blok: Filipinler’de üretilen cüruf briketlerinin içi genelde boş olduğu için bu adlandırma uygun görülmüştür.
  • İnşaat blokları: Özellikle Yeni Zelanda’da kullanılan bir tabirdir.
  • Klinker blokları: Bu bloklar kül yerine klinker kullanılarak imal edilen ürünlerdir.

En yakın cüruf briketleri üreticisini bulmadan ve blok satın almadan önce bu kavramları bilmekte fayda vardır.

En Yakındaki Satılık Cüruf Briketleri

En yakın satılık cüruf briketleri, ülkelere göre farklı standartlara sahip olsa da ölçüleri konusunda belirli bir ortaklık oluşturulmuştur.

Bu ürünlerin bazı ülkelere göre standart ölçüleri şöyledir:

  • Amerika Birleşik Devletleri: 410 mm x 200 mm x 200 mm
  • İngiltere ve İrlanda: 440 mm x 215 mm x 100 mm
  • Yeni Zelanda ve Kanada: 390 mm x 190 mm x 190 mm

Cüruf briketleri üretilirken kalıplardan faydalanılır. Bu sayede istenilen her şekilde ve ölçüde blok imal edilebilir. Yine de bazı standart şekiller mevcuttur.

Standart olarak tabir edilen cüruf briketleri 155 mm x 75 mm x 75 mm olarak piyasada bulunabilmektedir. Yarım bloklar ise standart ebattaki bloğun yarısı uzunluktadır. Kanatlar, kanatlı pencerelerin uygulanması için kolaylık sağlayan bir yapıya sahiptir.

Satılık cüruf briketleri hakkında daha ayrıntılı bilgi sahibi olmak için GlobMAC’in uzman mühendisleriyle görüşmenizi tavsiye ediyoruz.

GlobMAC Satılık Cüruf Briketleri

GlobMAC’in deneyimli ve güvenilir blok yapma makinelerince üretilmiş, Dünya standartlarına uygun cüruf briketlerinden satın alarak sağlayacağınız avantajlardan bazıları:

  • Blok yapımında kül ve klinker kullanılması, blokların daha düşük yoğunluklu olmasını sağlamakta, bu durum da lojistik ve duvar yapımı konularında kolaylıklar sağlamaktadır.
  • İçi boş olarak üretildiklerinde ısı ve ses yalıtımı konusunda oldukça faydalı hale gelmektedir.
  • Agregaların elde edilmesi için harcanacak zaman azaltılmaktadır. Diğer yandan cüruf, temelde bir atık maddesi olduğu için bu ürünler geri dönüşüme katkıda bulunmakta ve atık üretimini azaltmaktadırlar.

Satılık Beton Blok Makinesi