Briket Yapma Makinası Fiyatları

Briket Yapma Makinası Fiyatları

Briket yapma makinası fiyatları makinaların kullanılacağı projenin detaylarından etkilenmektedir. Makinaların çalışma prensibi, mobilitesi ve diğer teknik detayları, seçilecek olan üretim cihazını da etkileyeceğinden fiyatlar üzerinde belirleyici olmaktadır.

Briket yapma makinası fiyatları kaç TL? Briket basma işleminde kullanılan makinalar aynı zamanda bims ve yağmur oluğu gibi yapı malzemelerini de üretebilmektedir. Bunların tümünün üretilebilmesi, farklı iş veya ticaret sahalarının oluşturulmasına da kapı aralayabilmektedir. Makinanın teknik özellikleri ve saat başı üretim yapma kapasitesi gibi faktörler, fiyatlar üzerinde belirleyicidir. Ayrıca cihazların üretiminde kullanılan ham maddelerin temini ve döviz kuru gibi etkenler de fiyat bilgisi için önemlidir.

Briket Yapma Makinası Fiyatları Ne Kadar?

Bims briket veya parke taşı gibi yapı malzemeleri, inşaat faaliyetleri açısından son derece önemlidir. Üstün performans ve dayanıklı malzeme gibi özellikler sayesinde, yüksek kapasiteli seri üretimler mümkün hale gelmektedir. Sadece bir makina satın alarak bir üretim tesisi kurmak mümkündür. Yardımcı ekipmanlar sayesinde daha pratik ve hızlı bir üretim deneyimi de sağlanabilmektedir.

Briket makinalarının kullanılabileceği projelerin niteliği, fiyatlar üzerinde belirleyici olabilmektedir. Örneğin proje sahalarının belli aralıklarla güncellenmesi gerekiyorsa mobil makinalar daha iyi bir seçim olacaktır. Globmac üretimi dünyada ilk olan KB MBL model briket ve parke taşı makinası sayesinde üretimlerinizi hızlıca gerçekleştirebilirsiniz.

Belli bir bölgede uzunca bir süre kalınması planlanıyorsa, daha yüksek performans değerlerinde çalışabilen sabit makinaların seçilmesi tavsiye edilmektedir. Makinaların üretim kapasitesi ve hızı da fiyatlar üzerinde önemli bir etkiye sahiptir. Şirketlerin, üzerinde çalıştıkları projelere göre değişebilen gereksinimleri olabilmektedir.

Briket Yapma Makinası Fiyatları

Bims Tuğla Nedir?

Bims de briket gibi bir yapı elemanıdır. Isı ve ses yalıtımında sağladığı başarı, öz kütlesinin düşük olması, hafif olmasına rağmen görece dayanıklı olması gibi faktörler bu malzemeyi öne çıkarmıştır. Bims ayrıca pomza taşı olarak da bilinmektedir. Bu malzeme ülkemizde en çok Orta ve Doğu Anadolu Bölgesi’nden çıkarılmaktadır. Bims malzemenin diğer özelliklerine aşağıdaki listeden ulaşabilirsiniz.

  • Yüksek elastikiyete sahip olduğundan yüksek mukavemete sahiptir.
  • Ekonomiktir.
  • Yangına karşı yüksek bir dayanıklılığa sahiptir.
  • Ortamdaki nemi dengelemektedir.
  • Doğa dostu bir malzemedir.
  • Hafiftir.

Nasıl bims üretebilirim? Globmac tarafından imal edilen KB ve Pars serisi üretim tesisleri ile bims, parke taşı, yağmur oluğu, briket veya çim taşı gibi ihtiyaçlarınızı karşılayabilirsiniz. Üretim makinalarımız son derece yüksek performans değerlerine, üstün enerji verimliliği ile ulaşmaktadır.

Briket Yapma Makinası Fiyatları

Briket Üretimi Nasıl Yapılır?

Briket, genellikle tuğla gibi değerlendirilen bir yapı gerecidir. Kum ile çimentonun karıştırılmasıyla elde edilmektedir. Linyit, kömür tozu veya katran karıştırılarak da üretilebilmektedir. İlgili malzemeler belli oranlarda bir araya getirilerek kalıplara dökülür. Kalıplar, bu malzemeye şekil vermek için de kullanılır.

Makina içerisinde belli işlemlerden geçen karışım, briket olarak çıkar. Beton briketler kum, çakıl, tuğla ve kiremit kırıkları gibi dolgu malzemelerinin çimento ve suyla karıştırılması sonucunda üretilmektedir. Briketler, benzer yapı öğelerine kıyasla daha uygun maliyetlidir.

Briket makinaları genel olarak otomasyon sistemleri ile çalıştırılmaktadır. Makinadaki tüm hareketler hidrolik sistemler ile sağlanmaktadır. Çalışma aksamlarındaki hareketler ise PLC sistemiyle kontrol edilebilmektedir. Böylece insan iş gücünden tasarruf sağlanmaktadır. Manuel briket makinaları ise belli bir ölçüde insan gücü gerektirmektedir. Satılık briket makinası tercih edilirken, kullanılacağı çalışmaların büyüklüğü göz önünde bulundurulmalıdır.

2 El Briket Yapma Makinası Fiyatları

İkinci el bir üretim makinasının fiyatları da sıfır ürünlerle benzer faktörlerden etkilenmektedir. Bunlar arasında cihazın teknik detayları, mobilitesi ve üretim hacmi yer alabilir. Briket veya parke taşı makinaları, yapıları gereği kullanıldıkça eskiyen parçalardan oluşmaktadır. Mühendislerimiz bu durumun etkilerini en aza indirebilmek amacıyla son derece dayanıklı malzemeler kullanarak üretim gerçekleştirmektedir.

Daha yüksek performansta çalışan daha uzun ömürlü makinalar için sıfır ürünlerin satın alınması tavsiye edilmektedir. 2 el briket makinası fiyatları ya da 2. el parke taşı makinası fiyatları hakkında güncel bilgiler edinmek için bizimle iletişime geçebilirsiniz. Peki üretim makinaları nasıl çalışıyor?

Üretim sürecinde insan gücü de kullanılmaktadır. Makina elle basmalı olacak şekilde çalışmaktadır. Küçük ölçekli işletmeler tarafından tercih edilebilmektedir.

Üretim sırasında yapılması gereken işlemler bir kullanıcı tarafından gerçekleştirilir. Operatör, kontrol panosu aracılığıyla makinaya komut iletir. Böylece hidrolik sistemler çalışabilir.

Briket üretimi için gerekli olan tüm işlemleri makina gerçekleştirir. Enerji kullanımı da üretim kapasitesi de oldukça yüksektir.