Bims Makinası Fiyatları

Bims makinası fiyatları

Bims makinası fiyatları makinanın çalışma prensibi, birim zamanda harcadığı enerji, ham madde üretimi ve üretim kapasitesi gibi değişkenlerden etkilenmektedir. Fiyatlar, farklı bütçe ve gereksinimlere hitap edecek uygun seçenekler içermektedir.

Bims makinası fiyatları kaç TL? Dünyanın en büyük bims briket makinası üreticilerinden Globmac, son teknolojik imkanlar ölçüsünde faaliyetlerini sürdürmektedir. Müşteriler genellikle taleplerini uzun vadeli olarak karşılayabilecek makinalara yönelmektedir. Kalıp değiştirmek suretiyle, kullanılan harca istenilen şekli vermek için tek bir makina yeterli olmaktadır. Böylece pek çok gereksinime ve kullanım alanına hitap eden ürünler elde edilebilmektedir. Fiyatlar hakkında güncel bilgiler edinmek için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Bims Makinası Nedir?

Bims makinası, volkanik bir kayaç olan bims veya daha yaygın olarak bilinen adıyla ponza taşının üretiminde kullanılır. Tıpkı briket makinasında olduğu gibi otomasyon niteliği, bu makinada da öne çıkan bir özelliktir. Bims makinaları sayesinde bims taşı işlenerek bir hafif yapı elemanı hâline getirilir.

Cihazlar, bims taşının işlenmesi sırasında direkt olarak etkileşime girdiği ham maddenin aşındırıcı etkilerine de maruz kalmaktadır. Dolayısıyla bu makinalarda, zaman içinde aşınmasının önüne geçilemeyen kalıplar ve mikserler değiştirilebilir nitelikte olmaktadır.

Bims, son yıllarda inşaat sektöründe en çok tercih edilen beton blok çeşididir. Aslında bims makinası ile bims briket makinası farklı ürünler değildir. Bims, briket, beton parke gibi malzemeler tek bir makina aracılığıyla üretilebilmektedir. Üretilen bims malzemesi, işletmenin kendi ihtiyaçları için ya da satış yapmak amacıyla kullanılabilmektedir.

Bims Makinası Fiyatları

2 El Bims Makinası Fiyatları

Bims bloklar, günümüz inşaat sektörünün demirbaşlarındandır. Bims fiyatları veya briket fiyatları noktasında maliyet sürecine dair önemli belirleyicilerden biri bims makinalarıdır. Bu makinalar kırma, eleme ve presleme gibi bir dizi işlemi başarıyla gerçekleştirir. Bu sayede farklı boyutlarda malzemeler elde edilebilir.

Bims makinaları yapıları gereği, kullanıldıkça eskiyen parçalar içermektedir. Makina bileşenlerinin dayanıklılığı ve uzun ömürlü bir kullanım için sıfır ürünlerin kullanımı önerilmektedir. Ancak ikinci el olanlar da kısa vadede maliyet noktasında daha avantajlı olabilmektedir. Globmac hem sıfır hem de ikinci el bims makinası satışlarını gerçekleştirmektedir. Ürün seçiminde dikkat edilmesi gereken bazı hususlar şöyle sıralanabilir:

  • Ürünün satın alınacağı firmanın bugüne kadar gerçekleştirdiği referans işler
  • Makinaların çalışma şekli ve teknik özellikleri
  • Satış sonrası teknik servis ve yedek parça desteği
  • Şirketin Ar-Ge birimine yaptığı yatırımlar

Sıfır ve 2. el ürün fiyatlarımız hakkına bilgi almak ve sipariş talebinde bulunmak için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Bims makinası fiyatları

Türkiye’de Bims Makinası Fiyat Seçenekleri

Özellikle de inşaat sektöründe bu makinalara olan talebin gün geçtikçe arttığını söylemek mümkündür. Bims makinaları çalışma şekillerine göre otomatik, yarı otomatik ya da manuel olacak şekilde üçe ayrılabilir.

Manuel briket makinası sistemlerinde, bloklar üretilirken insan gücünden daha fazla yararlanılmaktadır. Özellikle de küçük ölçekli işletmelerin sıkça tercih ettiği makina türüdür. Makina, insan gücüyle çalışan basmalı bir mekanizmayla kullanılmaktadır. Günde ortalama bin civarında bims veya briket üretimi sağlayan bu üründen, 20x40x20 cm ölçülerinde malzeme çıktısı almak mümkündür.

Farklı kalıpların kullanımı, istenilen şekil ve ölçülerde beton blok üretimini mümkün kılmaktadır. Bims veya briket makinaları 220 volt ya da 380 kW güçle çalışabilmektedir. İmalatında aşınmaya karşı dirençli çelikler tercih edilmiştir. Makinanın;

  • Çalışma prensibi,
  • Birim zamanda üretebildiği blok miktarı,
  • Palet kapasitesi,
  • Harcadığı enerji,
  • Otomasyon niteliği

şeklinde sıralayabileceğimiz özellikler de bims/briket basma makinası fiyatları konusunda belirleyici olmaktadır. Manuel briket makinası fiyatı ya da 2 el briket makinası fiyatları hakkındaki detaylar için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Bims makinası fiyatları

Briket Makinası Fiyatları

Fiyatlar, tercih edilecek tesisin üretim hacmine ve makinanın sahip olduğu teknolojiye bağlı olarak değişiklik gösterebilir. Aynı zamanda çalışma prensibi ve ikinci el ürün olup olmaması gibi faktörler de belirleyicidir.

Bims makinasının tekli ya da çoklu temininde, müşteri memnuniyetinin satış sürecinde ve sonrasında devamı esastır. Globmac’in prensipleri doğrultusunda fiyatlar hem makinalarda hem de bakım, garanti ve yedek parça temininde müşteri odaklı olarak belirlenmektedir.

Yapı elemanı olarak kullanılan birçok ürünün çıktısını alabilen, ham madde işleme çeşitliliğinde üstün standartlarda çalışan makinaları ile Globmac, talepleriniz ve bütçeniz doğrultusunda sizlere en uygun fiyatları sunmaktadır.