Bims Makinası Fiyatları

Bims Makinası Fiyatları

Bims makinası fiyatları için makina çalışma prensipleri, birim zamanda harcadığı enerji, hammadde üretimi ve üretim miktarı gibi değişkenler söz konusu olduğundan her bütçe ve gereksinim için uygun seçenekler içermektedir. Kalıplarını değiştirmek suretiyle kullanılan harca istenilen şekli vermek için tek bir makinayla birçok gereksinime ve kullanım alanına yönelik ürün çıktısı alınabilir.

Bims makinası fiyatları Globmac bünyesinde oldukça uygundur. Müşteriler genellikle taleplerini uzun ömürlü karşılayabilecek farklı kalıp değişim yelpazesine imkân veren makinalara yönelmektedir.

Manuel Bims Makinası Fiyatları

Özellikle de inşaat sektöründe bu makinalara olan talebin gün geçtikçe arttığını söylemek mümkündür. Bims makinaları çalışma şekillerine göre otomatik, yarı otomatik ya da manuel olacak şekilde üçe ayrılabilir.

Manuel briket makina sistemlerinde, bloklar üretilirken insan gücünden daha fazla yararlanılmaktadır. Özellikle de küçük ölçekli işletmelerin en çok tercih ettiği makina türüdür. Makina, insan gücüyle basmalı bir mekanizmayla kullanılmaktadır. Günde ortalama bin civarında bims veya briket üretimi sağlayan bu üründen, 20x40x20 cm ölçülerinde malzeme çıktısı almak mümkündür.

Farklı kalıpların kullanımı, istenilen şekil ve ölçülerde beton blok üretimini mümkün kılmaktadır. 220 volt ya da 380 kW güçle çalışabilmektedir. İmalatında aşınmaya karşı dirençli çelikler tercih edilmiştir.

Makinanın çalışma prensibi, birim zamanda ürettiği taş blok miktarı, palet kapasitesi, harcadığı enerji, otomasyon niteliği vb. özellikler de bims makinası fiyatları konusunda önemli etkenlerden bazılarıdır. Manuel briket makinası fiyatı ya da 2 el briket makinası fiyatları hakkındaki detaylar için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Bims Makinası Nedir?

Bims makinası, volkanik bir kayaç olan bims veya daha yaygın olarak bilinen adıyla ponza taşının üretiminde kullanılır. Tıpkı briket makinasında olduğu gibi otomasyon niteliği, bu makinada da tercih edilen çalışma prensipleri bakımından yaygındır. Bims taşının işlenerek bir hafif yapı elemanı hâline getirilmesi sürecinde, kullanım alanı ve amaca göre üretimi kendine has özellikleriyle sağlar.

Bims makinası, bims taşı işlemesi sırasında direkt etkileşime girdiği hammaddenin aşındırıcı etkilerine de maruz kalır. Dolayısıyla bu makinalarda, zaman içinde aşınmasının önüne geçilemeyen kalıplar ve mikserler değiştirilebilir nitelikte olmalıdır.

Bims blokları son yıllarda inşaat sektöründe en çok tercih edilen beton blok çeşididir. Aslında bims makinası, briket makinası ya da bims briket makinası farklı ürünler değildir. Bims, briket, beton parke gibi malzemeler tek bir makina aracılığıyla üretilebilmektedir. Üretilen bims malzemesi, işletmenin kendi ihtiyaçları için ya da satış yapmak amacıyla kullanılabilmektedir.

Bims Makinası Fiyatları

Briket Makinası Fiyatları

Fiyatlar, tercih edilecek tesisin üretim hacmine ve makinanın sahip olduğu teknolojiye bağlı olarak değişiklik gösterebilir. Aynı zamanda çalışma prensibi ve ikinci el ürün olup olmaması gibi faktörler de belirleyicidir.

Bims makinasının tekli ya da üretim tesisleri için çoklu temininde, müşteri memnuniyetinin hem satış sürecinde hem de sonrasında devamı esastır. Globmac’in prensipleri doğrultusunda fiyatlar hem makinalarda hem de bakım, garanti ve yedek parça temininde bütçenize uygun koşullarla müşteri odaklı olarak belirlenmektedir.

Yapı elemanı olarak kullanılabilir birçok ürünün çıktısını alabilen, hammadde işleme çeşitliliğinde dünya standartlarını bünyesinde barındıran makinaları ile Globmac, talepleriniz ve bütçeniz doğrultusunda sizlere en uygun fırsatları sunar. Makina satın alımlarına, yedek parça teminine ve bakım hizmetlerimize ilişkin detaylı bilgi almak için bizimle iletişime geçmenizi rica ederiz.

2. El Bims Makinası Fiyatları

Bims bloklar, günümüz inşaat sektörünün demirbaşlarındandır. Bims fiyatları veya briket fiyatları noktasında maliyet sürecine dair önemli belirleyicilerden biri bims makinalarıdır. Bu makinalar kırma, eleme ve presleme gibi bir dizi işlem gerçekleştirir. Bu sayede farklı boyutlarda bims elde etmek mümkün olmaktadır.

Bims makinaları yapıları gereği, kullanıldıkça eskiyen parçalar içermektedir. Makina bileşenlerinin dayanıklılığı ve uzun ömürlü bir kullanım için sıfır ürünlerin kullanımı önerilmektedir. Ancak ikinci el olanlar da kısa vadede maliyet noktasında daha avantajlı olabilmektedir. Uzun süreli kullanımlarda ise birinci el (sıfır) ürünler daha avantajlı görünmektedir.

Globmac hem sıfır hem de ikinci el bims makinası satışlarını gerçekleştirmektedir. Ürün seçiminde dikkat edilmesi gereken bazı noktalar şöyle sıralanabilir:

  • Satın alım yapılacak firmanın bugüne kadar yaptığı referans işler
  • Makinaların çalışma şekli ve teknik özellikleri
  • Satış sonrası teknik servis ve yedek parça hizmeti
  • Şirketin Ar-Ge birimine yaptığı yatırımlar

0 ve 2. el ürün fiyatlarımız hakkına bilgi almak ve sipariş talebinde bulunmak için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Menü