Blok ve Parke Taşı Makinası

Blok ve Parke Taşı Makinası

Blok ve parke taşı makinası beton blok, bordür, kilitli parke, bims, briket ve asmelon gibi yapı malzemelerinin üretilmesi için kullanılmaktadır. Bu makinalar, hazır betonu işleyerek elde edilmek istenen malzemenin imal edilmesini sağlamaktadır.

Blok ve parke taşı makinası satılık modelleri KB serisi makinaları içermektedir. GLOBMAC üretimi bu modeller, son derece yüksek üretim kapasitelerinde çalışan dayanıklı makinalardır. Her bir cihaz başlı başına bir üretim tesisi gibi çalışabilmektedir. Seri üretimler sayesinde hem kendi ihtiyaçlarınızı karşılayabilir hem de satışını gerçekleştirerek kazanç elde edebilirsiniz. Üstelik tam otomatik olarak çalıştırılabilen cihazlar ile insan iş gücüne ihtiyaç duyulmamaktadır.

Blok ve Parke Taşı Makinası Fiyatları

İnsanların yaşam alanlarını oluşturan tüm binalar, yollar, sosyal alanlar ve şehirler; farklı birçok yapı malzemesinin bir arada kullanılmasıyla meydana getirilmiştir. Her bir malzeme, farklı kullanım alanına ve göreve sahiptir. Günümüzde yapı ve inşaatlarda en çok kullanılan yapı malzemelerinin başında blok parke ve briket gibi yapı elemanları gelmektedir.

Şehirlerin hem alt yapısının tasarlanabilmesi hem de üst yapıların oluşturulabilmesi için yapı malzemelerine ihtiyaç duyulmaktadır. Günümüzde kentlerin olmazsa olmaz yapılarının başında yollar ve kaldırımlar gelmektedir. Bazı beton yolların ve kaldırımların tasarlanabilmesi için de en çok beton blok ve parkeye ihtiyaç duyulmaktadır.

Kilit parke taşı ve briket makinası fiyatları, belli kriterlerden etkilenmektedir. Bunlar aşağıdaki gibi sıralanabilir.

 • Makinanın modeli
 • Cihazın teknik özellikleri ve çalışma prensibi
 • Nakliye giderleri
 1. el kilitli parke taşı makinası veya manuel parke taşı makinası fiyatları hakkında bilgi almak için bizimle iletişime geçebilirsiniz.
Blok ve Parke Taşı Makinası

Beton Parke Makinası Nasıl Çalışır?

Parke üretim makinalarının temel amacı, mukavemeti yüksek ve aşınmaya karşı dayanıklı parkeler üretmektir. Ürünün sağlamlığı, makinanın kullandığı pres ve vibrasyon işlemiyle de doğru orantılıdır. Bunun için öncelikle parke taşını oluşturacak olan harç hazırlanmalıdır.

Blok ve Parke Taşı Makinası

Beton harcı için agrega adı verilen küçük boyutlu taş parçaları, çimento ve su gereklidir. Belli oranlarda karıştırılan bu üç bileşenin hazırlanmasını, makinalar otomatik olarak gerçekleştirebilmektedir. Beton parke için gereken hazır beton üretildikten sonra, makinaya elde edilmek istenen ürüne ait kalıplar takılır. Özel boyutlu bu kalıplar, ürünlere şeklini vermektedir.

Kalıplara dökülen hazır beton, vibrasyon ve pres işlemlerine maruz kalır. Pres, betonun sıkılaşarak dayanıklılığını artırmak için uygulanır. Vibrasyon ise, akışkan kıvamdaki betonun içerisinde bulunan hava kabarcıklarının giderilmesi için yapılır. Böylece parke çok daha sıkı ve dirençli bir hale gelir. Kalıplarda uygulanan bu işlemlerden sonra beton parke son formuna kavuşur. Elde edilen ürünler kurutulmak üzere başka bir alana taşınır.

Yüksek teknoloji kullanılarak geliştirilen, yüksek hacimli üretim tesisleri, farklı boyut ve şekillerde beton parke veya blok üretebilmektedir. Blok ve parke taşı makinası satılık model ihtiyaçlarınızı gidermek için bizimle irtibata geçebilirsiniz.

Beton Blok ve Briket Makinası Çeşitleri

GLOBMAC mühendislerinin müşteri ihtiyaçlarına odaklanarak tasarladığı iki temel ürün ailesi bulunmaktadır. Bunlar, KB ve Pars isimlerine sahiptir. KB serisi cihazlar kilitli parke taşı üretimine odaklanmaktadır. Pars serisi makinalar ise beton bims blok ve briket üretimine ağırlık vermektedir.

Türkiye’ye ve dünyaya makina tedarikinde bulunan GLOBMAC, yüksek kapasitede işlem yapabilen dayanıklı makinalarıyla ön plandadır. Beton blok ve briket üreten makinalar, çalışma prensiplerine göre üç kısımda incelenebilir.

 • Manuel blok ve briket makinası: Üretim, insan gücü ile makina gücünün birlikte yürütülmesiyle gerçekleştirilir. Elle basmalı olarak çalıştığı için üretim kapasitesi görece düşüktür.
 • Yarı otomatik blok ve briket makinası: Yalnızca makina kontrollerinin sağlanması için insan gücü gerekmektedir. Operatör, kumanda panosu aracılığıyla makinaya komutlar göndermektedir. Kalan tüm işlemler ise makina tarafından gerçekleştirilmektedir.
 • Tam otomatik blok ve briket makinası: Yapılması gereken tüm işlemler makina tarafından yürütülmektedir. PLC sistemi ile çalışan bu makinalar, en yüksek üretim kapasitesine sahiptir.
Blok ve Parke Taşı Makinası

Kilit Taşı Makinası Fiyatları

Beton blok ve kilit parke taşı üreten makinalar, oldukça yüksek düzeyli bir donanıma sahiptir. Tasarımdan üretime tüm süreçler detaylı bir mühendislik çalışmasının sonucu olarak gerçekleşir. Kilit parke taşı makinası almak isteyen kullanıcıların en çok araştırdığı konulardan biri, “Parke makinası ile briket üretilebilir mi?” Sorusunun yanıtıdır.

Parke taşı makinası ile briket üretmek mümkündür. Bu iki ürün, farklı yapılara sahip olsa da aynı üretim tekniğini paylaşmaktadır. Beton parke makinaları çok amaçlıdır ve son derece işlevseldir. Tek bir makina alınarak farklı sektörler için farklı ürünler üretilebilir. Yatırımcı firmaya önemli avantajlar sunan beton parke ve briket makinaları ile şu ürünler de elde edilebilmektedir:

 • Kilitli parke taşı
 • Bordür taşı
 • Beton blok
 • Asmolen
 • Bims
 • Yağmur oluğu
 • Şev taşı

Parke taşı makinası fiyatları ya da 2. el parke taşı makinası fiyatları, makinalar projenize ve ihtiyaçlarınıza özgü olarak seçileceğinden değişken olabilmektedir. İhtiyacınıza en uygun modelin seçimi ve sipariş talepleriniz için, web sayfamızda bulunan iletişim bilgilerimizden yararlanabilirsiniz.