Kablo Taşı Fiyatları

Kablo Taşı Fiyatları

Kablo taşı fiyatları taş veya tuğlanın üretiminde tercih edilen malzemenin türüne, malzeme kalitesine ve ürün ebatına göre değişiklik gösterebilmektedir. Nakliye masrafları ile sipariş sayısı da fiyatı etkileyen diğer önemli faktörler arasındadır.

Kablo taşı fiyatları ne kadar? Malzeme sayısı ve boyutu, fiyat konusunda belirleyici olan temel ölçütlerdendir. Ancak bir firma veya işletme bu ürünleri satın almak yerine seri üretimini de gerçekleştirebilir. Böylece, eğer varsa hem kendi ihtiyaçlarını karşılar hem de satışını gerçekleştirerek sektörün taleplerini belli bir ölçüde giderebilir.

Kablo Taşı Fiyatları

Yer Altı Kablo Taşı Fiyatları

Kablo taşı, çoğunlukla elektrik taşı olarak anılmaktadır. Bims veya beton malzeme kullanılarak üretimler gerçekleştirilmektedir. Günümüzde bims malzeme daha çok tercih edilmektedir. Bims kablo tuğlası aşağıdaki gibi sıralayabileceğimiz bazı özelliklere sahiptir.

  • Elektrik kablolarından geçen akımdan zarar görmez.
  • Oldukça hafiftir.
  • Uygun maliyetlidir.
  • Çevre dostudur.
  • Depreme dayanıklı bir malzemedir.
  • Kolay kolay ısınmaz ve yanmaz.

Bims, briket, beton blok gibi yapı ve inşaat sektöründeki vazgeçilmez malzemelerin üretimi; yenilikçi teknolojiye sahip bir makine ile son derece kolay olarak gerçekleştirilebilir. Globmac bu amaçla Pars serisi makinelerini dünyanın hizmetine sunmuştur.

  • PARS 12
  • PARS 18

Model elektrik ve kablo plaka taşı üretim makinelerimiz hakkında güncel fiyat bilgisi almak ve satın alım talerinizi iletmek için bizimle irtibata geçebilirsiniz.

Kablo Taşı Fiyatları

Bims Kablo Tuğlası

Kablo tuğlası bims veya beton gibi malzemelerden imal edilebilmektedir. Eskiden çimento fiyatlarının uygun olması gibi bazı sebeplerden ötürü daha çok beton tuğla tercih edilmekteydi. Günümüzde ise ekonomik, dayanıklı ve hafif olması gibi sebeplerden ötürü bims malzeme ön plana çıkmıştır.

Üretim standartlarından ve malzemenin yapısından ötürü; bims kablo taşları metreküp başına 5 adet olacak şekilde kullanılmaktadır. Beton kablo tuğlaları ise metreküpte 10 adet olacak şekilde döşenmektedir. Taşların yerleştirilmesi oldukça kolay bir işlemdir.

Kablo taşları elektrik akımına dayanıklı olmalı ve kablolara zarar vermemelidir. Bu amaçla kullanılacak olan malzemelerin üretimi/seçimi ISO 9001-2015, TS-EN 771/3 ve CE standartlarına uygun olacak şekilde gerçekleştirilmektedir. Yer altı kablolarının korunması hususunda TEDAŞ tarafından belirtilen standartlar da bulunmaktadır. Bunlara göre bir kablo muhafaza taşı, bims veya betondan oluşmalıdır.