Kilit Taşı Yapma Makinası

Kilit Taşı Yapma Makinası

Kilit taşı yapma makinası bahsi geçen malzemenin seri üretimini gerçekleştiren cihazlardır. Üretim sırasında farklı kalıplar kullanılabilir ve istenilen özelliklerde kilit taşı üretilebilir. Parke taşının kilitli versiyonunu üreten bu cihazlar, parke taşı makinası olarak da bilinmektedir.

Kilit taşı yapma makinası son derece işlevsel ve yüksek performanslıdır. Globmac üretimi kilitli parke taşı makinaları ayrıca kalıp değiştirilerek bims ve bordür taşı gibi malzemeleri de üretebilmektedir. Otomasyon sistemi sayesinde üretimde insan gücüne olan ihtiyaç azalmıştır. Bu makinalar çevre ve şehircilik alanlarında, peyzaj çalışmalarında sıklıkla tercih edilmektedir.

Kilit Taşı Yapma Makinası Fiyatları

Günümüzde kaldırım ve bazı beton yollarda kilit taşı kullanımı yaygındır. Bu taşların seri üretimi, belediyelerin ve ilgili firmaların ihtiyaçlarını karşılayabilir. Parke taşları doğal agregalar kullanılarak imal edilmektedir. Bu taşların üretimini üstlenen makinaların teknik özellikleri ve çalışma prensipleri, modeller arasında farklılık gösterebilir.

Üretimde kullanılan kalıpların değiştirilmesi sayesinde kilitli parke taşlarının boyutları ve şekilleri değiştirilebilmektedir. Makinalar firmaların talepleri doğrultusunda üretilmektedir. Bu yüzden ürünlerin teknik özellikleri ve boyutları değişken olmaktadır. Dolayısıyla net ve önceden belirlenmiş bir fiyat belirtmek mümkün olmamaktadır.

Mühendislerimiz makinaları en verimli olacak şekilde tasarlamaktadır. Firmadan gelen tüm talep detayları dikkate alınmaktadır. Yedek parça ve teknik destek hizmeti ile üretimlerde herhangi bir aksama yaşanmaz. Taleplerinizi veya ihtiyaçlarınızı anlatarak kendinize özgü fiyatları almak için, internet sayfamızdaki iletişim bilgilerimiz aracılığıyla bizimle irtibata geçebilirsiniz.

Kilit Taşı Yapma Makinası 1

Satılık Parke Taşı Makinası

Kilit taşı yapma makinası çözümlerimiz KB ürün serisi adı altında toplanmaktadır. Ürünlerimizi aşağıdaki tablodan inceleyebilirsiniz.

ModelKB-12KB-25KB-36KB-42
Üretim KapasitesiSaatte 110-120 PaletSaatte 120-130 PaletSaatte 120-130 PaletSaate 160-170 Palet
Ağırlık8.5 Ton14 Ton25 Ton43 Ton
Hidrolik Yağ Kapasitesi500 lt1000 lt1250 lt1300 lt
Boyut2,60x5x3,40 mt2,75x6,7x3,4 mt3x7,7x3,4 mt3x8,2x3,4 mt
Toplam Güç Kullanımı50 kW80 kW90 kW115 kW
Çalışma SistemiOtomatik PLC veya manuelTam Otomatik veya yarı otomatikTam otomatik PLCTam otomatik PLC

Beton parke makinası olarak da isimlendirilen ürünlerimizin teknik özelliklerinde veya boyutlarında, müşteri taleplerine göre değişiklik yapılabilmektedir. Manuel parke taşı makinası insan iş gücüne olan gereksinimi arttıracağından ve üretimler daha yavaş gerçekleşeceğinden rağbet gösterilen bir çözüm değildir.

Otomatik ve yarı otomatik makinalar kısa zamanda çok daha fazla iş yapmaktadır ve yüksek üretim hacmine sahiptir. Uzun vadede kâr oranı oldukça yükselmektedir.

Kilit Taşı Yapma Makinası

Parke Taşı Yapma Makinası Fiyatları

Parke taşı makinası fiyatları ya da 2. el parke taşı makinası fiyatları bir kısmı aşağıdaki gibi sıralanabilecek bazı faktörlerden etkilenmektedir.

  • Makinanın çalışma prensibi
  • Ürünün teknik özellikleri ve üretim hacmi
  • İşletmenin fiyat politikaları
  • İkinci el ürünler için cihazın sağlamlık durumu, yıpranma oranı, üretim kapasitesi vb.

Bu cihazlarla farklı kalıplar kullanılarak briket, bims gibi malzemeler de üretilebilir. Bu yönleriyle briket makinası olarak da değerlendirilebilirler. İkinci el makinalar daha uygun fiyatlı olabilmektedir. Ancak uzun vadede sıfır ürünlerin daha kârlı oldukları görülmektedir. Yüksek performansta üretim devam ettiği sürece zamanla kâr oranında da önemli artışlar olmaktadır.

Sıfır ürünlerin teknik servis ve yedek parça garantisi bulunmaktadır. Ayrıca genellikle ikinci el ürünlere kıyasla daha dayanıklı ve daha yüksek performanslıdır. Fiyat konusu, daha önce de değinildiği üzere müşteri talepleriyle doğru orantılıdır. Fiyatlar hakkında güncel bilgiler için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Kilit Taşı Yapma Makinası

Kilit Parke Taşı Üretim Tesisleri

Bir parke taşı üretim tesisi, temel ve isteğe bağlı pek çok bileşenden meydana gelmektedir. Örneğin bu tesislerin olmazsa olmazları KB serisi üretim makinalarıdır. Bunlar haricinde iş verimini arttırmaya ve insan iş gücünü düşürmeye yönelik Globmac üretimi bazı önemli ekipmanlar şöyle sıralanabilir:

  • Spider X elektrikli toplama robotu: Seri üretimler sonucunda elde dilen malzemelerin toplanması için bu robottan yararlanarak hız kazanmak mümkündür.
  • KB FNC Finger Car raf sistemleri: parmak arabası anlamına gelen bu sistem, iki eli de yere doğru 90 derecelik açıyla uzanmış bir insanın robotik haline benzemektedir.
  • Pars serisi beton blok ve bims makinaları
  • KB STR Streç sarma makinaları
  • KB FRK Ürün toplama forklifti: Üretim malzemelerinin toplanması, dizilmesi ve taşınması amacıyla kullanılmaktadır. İnsan iş gücünü minimum düzeye indirerek zamandan ve güçten tasarruf ettirir.
  • KB WSH Ürün/Taş yıkama makinası