Kilit Taşı Fiyatları

Kilit Taşı Fiyatları

Kilit taşı fiyatları metrekare veya palet olarak hesaplanır. 1 palet kilit taşı ortalama 350 TL civarında iken; metrekare olarak da ortalama 40 TL civarındadır.

Kilit taşı fiyatları bazı etkenlere göre farklılık gösterse de ortalama fiyatlar birbirine yakındır. Aşık taşı olarak da bilinen kilitli parke taşı ücretleri taşın üreticisine, üretildiği bölgeye ve nakliye seçeneğine göre farklılık gösterebilmektedir.

Kilit Taşı Fiyatları Ne Kadar?

Günümüz şehir nüfusları giderek artmakta, şehirlerin yeraltı ve yerüstü yapı ihtiyaçları da buna paralel olarak çoğalmaktadır. Bu bağlamda en çok ihtiyaç duyulan şehir yapılandırma malzemelerinden biri de beton parke taşları ve kilit taşlarıdır. Kilitli parke taşları, doğadan elde edilen malzemeler kullanılarak üretilir. Parke taşı üretim makinası veya parke üretim tesisi adı verilen büyük makinalar aracılığıyla üretilir. Beton parke makinaları doğal agregayı, çimentoyu ve suyu kendi içerisinde karıştırarak harç elde eder. Ardından istenilen şekil ve boyutta parke taşı üretir.

Parke taşlarının fiyatları genellikle birbirine yakın olmakla birlikte küçük farklılıklar gösterebilir. Beton parke fiyatlarında farklı fiyatların bulunmasının sebebi farklı üreticilerin piyasaya hazır parke sunmasıdır. Parke taşı veya kilitli parke taşı fiyatları genellikle iki şekilde hesaplanır. Bunlar; metrekare başına hesaplama ve palet başına hesaplamadır. Bir metrekareye ortalama 36 adet kilit taşı (kilitli parke taşı) sığmaktadır. Bir metrekare kilitli parke taşı fiyatı ortalama 40 TL civarındadır. Kilit parke taşları, makinelerde paletler aracılığıyla üretilir. Bir palette ortalama 15.5 metrekare kilitli parke taşı bulunur. Bir palet kilitli parke taşı fiyatı da ortalama 350 TL civarındadır.

Kilit Taşı Fiyatları Ne Kadar?
Kilitli Parke Taşı

Kilitli Parke Taşı

Aşık taşı olarak da bilinen kilitli parke, özel bir beton kullanılarak üretilir. Kilitli parke taşının kendine özgü bir şekle sahiptir. Kilitli parke taşı, birbirine geçirilebilen kilitli bir yapıda tasarlandığı için bu ismi almıştır. Birbirlerine geçebilmeleri sayesinde diğer parke türlerine göre daha sağlam bir yapı oluşturabilmektedir. Birbirini kesen fakat iç içe geçmeli tasarımlarıyla yolun mukavemetini de artırmaktadır. Kilitli parkelerin üretimi, parke üretim fabrikası veya parke üretim makinası da denilen büyük ve güçlü iş makinaları aracılığıyla gerçekleşir. Kilit parke taşı makinası adı verilen bu güçlü makinalar kısa sürede yüksek miktarda üretim gerçekleştirebilmektedir. Kilitli parke taşlarının özellikleri şu şekildedir;

  • Farklı alanlarda kullanılabilen estetik taşlardır
  • Şehir peyzaj tasarımları için farklı çözümleri sunar
  • Dekoratif ve estetik bir görünüme sahiptir
  • 6 cm, 8 cm ve 10 cm ölçülerinde üretilebilmektedir
  • Oldukça sağlam ve aşınmalara karşı dayanıklıdır
  • Alana döşendikten sonra herhangi bir problem yaşanması durumunda taşların sökülmesi veya tekrar yerleştirilmesi oldukça rahat ve pratiktir
  • Birçok sosyal alana, park veya bahçeye kolayca uygulanabilir
  • Uygun maliyetlerle pratik çözümler sunar

Kilitli Parke Taşı Nerelerde Kullanılır?

Kilitli parke taşlarının kullanım alanları gün geçtikçe artmaktadır. Bunda şehir yönetimlerinin ve belediyelerin sürekli yeni sosyal alanlar yapması etkilidir. Aynı zamanda mevcut sosyal ve dinlenme alanlarının yenilenmesinde de kullanılan önemli bir yapı malzemesidir. Kilitli parke taşının en yaygın olarak kullanıldığı alan şehir peyzaj düzenleme çalışmalarıdır. Parklarda, bahçelerde, yay yollarında ve şehir içinin birçok noktasında kilitli parke taşı kullanılır. Kilitli parke taşı şehre estetik bir görünüm verirken sağlam bir çözüm de sunar.

Kilit parke taşı şehir peyzajının yanında bazı özel mülklerin veya alışveriş merkezi gibi alanların zemin kaplamasında da kullanılır. Kullanıldığı alana uzun süreli çözüm sunan kilitli parke taşı farklı renklerde de üretilebilmektedir. Zemin kaplaması yapılacak alana farklı renklerden desenler ve şekiller çizilmesine imkân tanır. Bunun haricinde kilitli parke taşları park veya bahçelerin yürüyüş yollarında kullanılır. Parke taşları yol ve geçitlerde rahat ve konforlu bir kullanım sunar.

Briquette Machinery Manufacturers

Kilit Parke Taşı Makinası

Kilit parke taşı, özel bir forma sahip olan endüstriyel taşlardır. Birbirine geçerek bir bütün oluşturmaları sebebiyle bu ismi almıştır. Birbirlerine geçebilmeleri sayesinde diğer parke türlerine göre daha sağlam bir yapı oluşturabilmektedir. Günümüzde şehir içi yollarda, kaldırımlarda, parklarda ve sosyal alanlarda oldukça sık tercih edilmektedir. Kilitli parkelerin üretimi, parke üretim fabrikası veya parke üretim makinası da denilen büyük ve güçlü iş makinaları aracılığıyla gerçekleşir.

Globmac Beton Parke ve Briket Makinaları İmalatı, ASBLOK Makina altında kurulmuş bir firmadır. Firmanın ana faaliyet alanı beton parke ve briket makinası üretmektir. Piyasadaki en kaliteli ve sağlam parke taşı makinesi üreticilerinden olan Globmac firmalara farklı model ve özelliklerde makine seçenekleri sunar. Hazır beton parke veya kilitli parke makinesi fiyatları hakkında detaylı bilgi için Globmac ile iletişime geçebilirsiniz.