Briket Fabrikası Kurmak İstiyorum

Briket Fabrikası Kurmak İstiyorum

Briket fabrikası kurmak istiyorum fikri briket üreterek piyasaya sunmak isteyen kişilerin ilgilendiği bir konudur. Briket, yapı sektöründe kullanılan temel malzemelerden olduğu için brikete olan ihtiyaç sürekli artmaktadır.

Briket üretimi yapıp ürettiği briketleri piyasaya sürmek isteyen yatırımcıların öncelikle briket makinası alması gerekir. Briket fabrikası kurmak istiyorum demek de bu işin başlangıç kısmını oluşturur.

Otomatik Briket Fabrikası Kurmak İstiyorum

Briket farklı çeşitleri olan bir yapı malzemesidir. Günümüzde birçok inşaatta set veya duvar örme işlemlerinde briket kullanılır. Briket kısa bir sürede tüm dünyaya yayılan temel yapı malzemelerindedir. Briketin bu kadar çok tercih edilme sebeplerini şu şekilde sıralayabiliriz;

  • Briket hafif bir malzeme olduğu için yapının dinamiğini olumsuz yönde etkilemez
  • Briketler doğal agregadan üretildiği için organik yapıdadır
  • İyi bir yalıtım sunar
  • Hava alabilen yapısı sayesinde rutubet oluşumunu engeller
  • Son derece sağlam olup hasarlara karşı dayanıklıdır

Briket oldukça işlevsel ve yaygın bir malzemedir. İnşaat sektörü de tüm dünyada sürekli artış göstermektedir. Bu yüzden briket ihtiyacı da sürekli artmaktadır. Briket üretimi bu açıdan bakıldığında iyi bir yatırım aracıdır. Uzun vadede briket üreten firmalar yüksek kârlılık oranlarına ulaşabilmektedir. Briket makinası almak gibi bir düşünceniz varsa Globmac ile iletişime geçebilirsiniz. Globmac briket piyasası ve briket makinaları alanında ücretsiz danışmanlık hizmeti sunmaktadır.

Briket Fabrikası Kurmak İstiyorum
Briket Fabrikası Kurmak İstiyorum

Briket Fabrikası Kurmak

Briket adı verilen yapı malzemesi briket makinası veya briket fabrikası aracılığıyla üretilmektedir. Briket makinaları, yüksek üretim kapasitesine sahip büyük makinalardır. Fakat bir defa briket fabrikası kurulduktan sonra sürekli olarak üretim yapılabilir. Briket makinası kurulurken tüm maliyet hesaplarının yapılması gerekir. Briket fabrikası kurma esnasında genellikle en büyük maliyet briket makinası maliyetidir.

Briket makinası maliyetinden başka diğer giderlerin de ön araştırması yapılmalıdır. Fabrikanın kurulacağı arazini maliyeti, ek ekipman maliyeti ve sabit giderler bu aşamada iyi hesaplanmalıdır. Fabrikanın yan giderlerle birlikte masrafları hesaplandıktan sonra briketlerin firmaya maliyeti hesaplanabilir. Bu aşamadan sonra da makinanın briket üretim kapasitesi hesaplanmalıdır. Çünkü her briket makinası modelinin kendine göre üretim kapasitesi bulunur. Almayı düşündüğünüz makine modelinin günlük üretim miktarını öğrendikten sonra ortalama briket maliyetiniz belirlenebilir.

Briket Fabrikası Nasıl Kurulur?

Briket fabrikası oldukça kârlı iş modellerinden bir tanesidir. Fakat her sektörde olduğu gibi briket sektöründe de maliyet hesaplarının iyi yapılması gerekir. Briket fabrikası kurmak için öncelikle fabrikanın kurulacağı bir alana ihtiyaç duyulur. Alan seçimi yapılırken de dikkat edilmesi gereken birçok nokta bulunur. Hammadde temini, alanında uzman personel temini, ulaşım imkânları ve briket piyasası alan seçiminde önemlidir. Briket üretiminde kullanılan temel malzeme agregadır. Bu aşama özellikle hammadde olan agreganın üretilmesi veya temin edilmesi göz önünde bulundurulması gereken önemli bir unsurdur.

Briket fabrikasının alanı belirlendikten sonra yapılması gereken bir briket makinası temin etmektir. Briket makinaları, briket makinası üreticileri tarafından temin edilir. Piyasada birçok üretici veya tedarikçi firma bulunmaktadır. Fakat briket makinası hem en maliyetli kalem olduğu için hem de uzun yıllar kullanılacağı için en önemli noktadır. Bu yüzden güvenilir ve kurumsal bir briket makinası üreticisinden temin edilmelidir. Biz Globmac olarak 25 yıllık tecrübeye sahip kurumsal bir firmayız. Birlikte çalıştığımız firmalara briket makinası ve beton parke makinası temini sağlıyoruz. Farklı briket makinası modellerimiz hakkında bilgi almak için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Briket Fabrikası Kurmak İstiyorum
Briket Fabrikası Kurmak İstiyorum

Briket Makinası Fiyatları

Briket makinaları çok farklı tür ve özelliklerde tasarlanmaktadır. Makinalar, üretim metotlarına ve hammadde türüne göre geniş bir model skalasına sahiptir. Bu yüzden briket makinaları farklı fiyatlardan piyasaya sürülmektedir. Bu aşamada önemli olan ihtiyaç duyulan makine modelinin belirlenmesidir. GLOBMAC’te makinanın kullanım amaçları ve alanlarının genişliği doğrultusunda sunulan fiyatlar müşteri memnuniyeti odaklıdır. Müşterilerimiz bu yüzden amaçladıkları üretim süreçlerine en uygun makinayı en uygun fiyat ve kalitede GLOBMAC güvencesi ile edinirler.

Briket makinası kurma aşamasında en yüksek maliyet briket makinası maliyetidir. Üstelik makine bir defa alındıktan sonra uzun yıllar kullanılmaktadır. Bu süreçte sürekli problem çıkartan makinalar üretimin aksamasına sebep olur. Sürekli ve sorunsuz bir üretim prosesi için kaliteli ve güvenilir bir markadan makine alınmalıdır. Tüm briket fabrikası veya beton parke fabrikası ihtiyaçlarınız için Globmac ile iletişime geçebilirsiniz.