Asmolen Blok Makinesi

Asmolen blok makinesi inşaat sektöründe çok yaygın olarak kullanılan, içerisinde geniş boşluklar bulunduran blok türünü imal etmek için kullanılan makinedir. Farklı malzemeler kullanılarak, çok sayıda geometrik şekil ve ebatlarda üretilebilir.

Asmolen blok makinesi aynı zamanda kaldırım taşı, masif bloklar ve kilit taşları imalatında da kullanılır. Bu makineler, inşaatlarda kullanılan hemen her blok türünü üretebilme potansiyeline sahiptir.

Asmolen Bloğun Kullanım Alanları

Genellikle bahçe süsleme ve dekorasyon işlerinde, şömine ve benzeri dekoratif malzemelerde kullanılan asmolen blok üretimi için hala manuel asmolen blok makinesi kullanılıyor. Fakat bu yöntemle yapılan imalat için çok fazla el emeği gerekiyor. Diğer yandan, çok daha uzun sürelerde daha az ürün elde edilebiliyor. Bunun sebebi, yapı işlerinde kullanılan asmolen blokların dayanıklı olabilmesi için kurutma ve yakma işlemlerinden geçmesi gerekir. Sürecin uzamasının sebeplerinden biri budur.

Asmolen blok yapma makinelerinin son zamanlarda daha yaygın olarak kullanılmaya başlanmasının önemli sebeplerinden biri, çevre dostu ürünler üretebiliyor olmasıdır. Çünkü asmolen bloklar artık malzemelerden üretilebilirler. Talaş gibi bazı maddelerle çimentonun karıştırılması sonucunda daha hafif ürünler elde edilebilir.

Asmolen Blok Makinesi Avantajları

Hangi hammaddeleri kullanacağınıza ve ihtiyaç duyduğunuz otomasyon seviyesine göre tam otomatik ya da yarı otomatik seçeneklerinden birini seçmeniz, ileriki aşamalarda karşınıza çıkacak sorunları önlemenizi sağlayabilir.

Asmolen blok makinesi başka doğa dostu özelliklere de sahiptir. Asmolen bloğun içerisinde bulunan boşluklar, ısı yalıtımı açısından oldukça avantajlıdır. Ses yalıtımına da olanak sağlayan bu boşlukların içerisi farklı materyallerle doldurularak kötü koşullara dayanıklı olması sağlanır.

Ekstra ısı ve ses yalıtım malzemelerinin, ısıtıcı cihazların kullanımını azalttığı için hem ekonomiye hem de atık yönetimine olumlu katkıları bulunmaktadır.

Kalıp masrafı ve sıva ya da boya gerektiren kısımları daha azdır. Bunun yanı sıra, bazı dezavantajları da vardır. Asmolen bloklar hafif olduğu için yapıyı dayanıklı hale getirmek adına daha çok blok ilavesi kullanılır. Bu durum da lojistik açıdan bazı zorluklara sebep olabilmektedir.

Asmolen Blokların Türleri

İlk olarak iki farklı asmolen bloktan bahsedilebilir. Bunlardan biri kulaklı, diğeri ise kulaksız asmolen bloktur. Kulaklı asmolen blok, düz kısmının iki ucunda küçük çıkıntılar olan versiyondur. Bu çıkıntılar birbirine geçerek homojen bir yüzey oluşturmakta kullanılırlar. Çıkıntıların taşıma esnasında kırılma olasılığı daha yüksektir. Kulaksız asmolen bloklar bu bakımdan daha kolay taşınabilir ve korunabilirler.

Benzersiz bir tasarıma sahip, her türlü koşula dayanıklı çelik konstrüksiyonu ve zaman tasarrufu sağlayan ısıl işlem kapasitesiyle asmolen blok makinesi GlobMac güvencesiyle tüm ihtiyaçlarınızı karşılayacak. Yaygın teknik servis ağımız ve

Uzun vadede kazandırdıklarıyla satılık asmolen blok yapma makineleri arayışında olan sektör çalışanları her geçen gün daha da artmaktadır. Asmolen blok makinesi fiyatları konusunda bizimle iletişime geçerek piyasadaki güncel durumdan haberdar olabilirsiniz.