Beton Mikseri

Beton mikseri, çimento, su, kum ve çakıl gibi malzemeleri karıştırarak beton üretmek için kullanılan büyük bir makinedir. Genellikle kamyon üzerine monte edilmiş büyük bir dönen tambura sahiptir. Bu tambur, malzemeleri karıştırırken aynı zamanda betonun işlenebilir halde kalmasını sağlamak için döner.

Beton mikseri, inşaat alanlarına taze beton taşıyıp dökmek için de kullanılır. Bu araçlar sayesinde, büyük miktarda beton hızlı ve etkili bir şekilde karıştırılıp, kullanım yerine ulaştırılabilir. Küçük ölçekli projelerden büyük inşaat işlerine kadar geniş bir kullanım alanına sahiptir. Bu mikserler sayesinde, beton kolayca ve eşit bir şekilde karıştırılarak, inşaat alanlarına taşınabilir ve dökülebilir.

Beton Mikseri Fiyatları

Mikserler hakkında fiyat araştırması yapanların aklına “Çimento mikseri nedir?” sorusu takılabilmektedir. Çimento mikseri; genellikle “beton mikseri” olarak da adlandırılan, çimento, su, kum ve çakıl gibi malzemeleri karıştırarak beton hazırlamak için kullanılan makinedir. Bu terimler çoğu zaman birbirinin yerine kullanılsa da, asıl işlevi malzemeleri homojen bir şekilde karıştırıp, inşaat alanlarında kullanıma hazır hale getirmek olan aynı makineyi ifade eder.

Çimento mikserleri, dönen bir tambura sahiptir ve bu tambur, malzemeleri karıştırırken onların işlenebilir bir kıvama gelmesini sağlar. Küçükten büyüğe çeşitli projelerde kullanılan çimento mikserleri, inşaat sektöründe vazgeçilmez araçlardandır. Bu mikserler sayesinde, beton kolayca ve eşit bir şekilde karıştırılarak, inşaat alanlarına taşınabilir ve dökülebilir.

Kullanım alanı ve ihtiyaç duyulan beton miktarına göre farklı hacimlerde üretilebilen mikserlerin fiyatları da değişkenlik göstermektedir. İhtiyaca yönelik alternatif özelliklerde üretilebildiği için sabit bir ücret belirtilememektedir.

Beton Mikseri

Çimento Mikseri Güvenlik Önlemleri

Karıştırıcılar kullanılırken daima tüm vücudu kapatan kostümler tercih edilmelidir. Uygun ayakkabı, eldiven ve koruyucu gözlük kullanımı da güvenlik önlemlerinin üst seviyede tutulmasında etkilidir. Can güvenliği için önemli olan önlemlerde ihmal yapılmaması şarttır.

Bunların yanı sıra çalışılacak alanın temizliği de oldukça önemlidir. Ayrıca araç çalışır hâldeyken etrafında uyarıcı bariyer ve işaretler kullanımı da gereklidir. İş güvenliği denetimleri de son yıllarda önemini artırdığı için; yetkili merciler tarafından yapılacak olan denetlemelerden olumlu rapor alma konusunda, şantiye alanlarında merkezi konumda bulunan mikserler için alınması gereken önlemlere dikkat edilmesi önem arz etmektedir.

Satılık Beton Mikseri

Yeni mikserler, ikinci el mikserlere göre daha pahalı olabilir. 2. el beton mikseri, bütçeye uygun bir seçenek sunabilir ancak durumları iyi değerlendirilmelidir. Fiyat araştırması yapılırken birkaç hususun fiyatlarda etkili olduğunu unutulmamalıdır. İşte fiyatı etkileyen en önemli unsurlar:

Mikserin kapasitesi arttıkça, fiyatı da genellikle artar. Büyük projeler için kullanılan büyük mikserler daha yüksek fiyatlıdır. Dolayısıyla “1 adet mikser kaç m3 beton alır?” şeklinde bir sorunun tek bir cevabı yoktur. Farklı kapasitelerdeki mikserler farklı ölçüde beton almaktadır. Dolayısıyla aynı şekilde “Beton mikseri yüksekliği ne kadar?” ve
“Beton mikseri ne kadar alır?” sorularının da net bir cevabı bulunmamaktadır.

Elektrikli, dizel ve benzinli motor seçenekleri arasında fiyat farklılıkları olabilir. Motorun gücü de fiyatı etkileyen bir faktördür.

Tanınmış markalar ve yüksek kaliteli mikserler genellikle daha pahalıdır. Ancak bu mikserler daha uzun ömürlü ve güvenilir olabilir.

Hidrolik sistemler, otomatik yükleme ve boşaltma özellikleri gibi ek özellikler fiyatı artırabilir.

Beton Mikseri

Çimento mikseri fiyatları, yukarıda belirtilen faktörlerin yanı sıra coğrafi konum, satıcı politikaları ve mevcut piyasa koşullarına göre de değişiklik gösterebilir. Kesin bir fiyat aralığı vermek için, ihtiyaca uygun bir mikserin özelliklerini belirledikten sonra yerel satıcılarla veya online ticaret platformlarıyla iletişime geçmek en iyisidir.

Talep ettiğiniz özelliklerdeki mikserlerin güncel fiyatları hakkında bilgi almak için GLOBMAC ile iletişime geçebilirsiniz.