Beton Mikseri

Beton Mikseri

Beton mikseri, çimento silosunda muhafaza edilmek ya da hemen kullanılmak üzere olan harcın hazırlanması amacıyla kullanılmaktadır. Büyük hacimli üretim merkezlerinde ve hammaddelere daha hızlı ulaşmak ihtiyacı hisseden şantiyelerde kullanımı uygun olmaktadır.

Beton mikseri çalışma prensibi, belirli metreküp içerisinde hazneye dahil edilmesi gereken beton harcının ve agreganın karıştırılması amacıyla organize edilir. Yatay açılı ve küçük çaplı silolar içerisinde muhafaza edilen harcın, mekanik sistem içerisinde hareketli şekilde karıştırılması amacıyla beton mikseri üretimi yapılmaktadır.

Kullanılacak alana ve ihtiyaç duyulan beton miktarına göre farklı hacimlerde üretilmesi mümkün olan mikserlerin, kondisyon ve kullanım işlevinden tam performans alabilmek için, mikser siparişi verilen üretici firmanın teknik ve parça desteği sunabiliyor olması da önemli bir kriterdir. Globmac; mikser ihtiyaçlarını temin ederken aynı zamanda dünyanın farklı coğrafyalarına makine temin etmektedir ve teknik destek hizmetlerini de ulaştırmaktadır.

Beton mikseri nasıl çalışır?

Genellikle çalışma prensipleri hemen hemen aynı olan bu makinelerin uygun şartlarda ve doğru kullanımı önemlidir. Bu yüzden sektöründe lider bir firma olan GLOBMAC’in deneyimli mühendisleri ve teknisyenleri tarafından evrensel standartlarda geliştirilmiş beton mikserlerinin kullanım talimatlarına sadık kalmak büyük önem taşımaktadır.

Mikserin Hazırlanması

  • Mikserin kullanıma hazır olması için öncelikle düz bir yüzeye ve su kaynağının yakınına yerleştirildiğinden emin olunmalıdır.
  • Ardından karıştırılacak çimento malzemesi ve su miktarının talimatlara uygun oranlarda ayarlanmalıdır.
  • Mikser haznesine kapasitesinin üzerinde yükleme yapmak tehlikelidir ve beton karışımının bozulmasına neden olabilir. Bu yüzden haznenin hacmine en uygun miktarın ayarlandığından emin olunmalıdır.
  • Karışımın yoğunluğu da oldukça önemlidir. Kurulum ve hazırlık aşamalarında herhangi bir aksaklık imalat sürecine büyük zararlar verebilir.
  • Standartlara en uygun şekilde karıştırılmış beton, mikser tamburunun içinde kolayca hareket edebilir. Hazneden taşmaz. Bu yoğunluğu elde edebilmek için karışıma su ya da beton karışımı eklenebilir.

Beton bloklar elde etmek için öncelikle harcın karışımını sağlayacak olan beton mikseri seçiminde dikkat edilecek en önemli husus boyuttur. Mikser boyutu, birim zamanda karışımı sağlanacak harç miktarını direkt etkiler ve inşaatın süresini belirleyen bir faktördür. Beton karışımı için gereken harç miktarı ne kadar fazlaysa tek seferde yapılacak karışımın da o kadar fazla olması gerekir. İnşaatın sürekliliği ve zaman tasarrufu için yine beton mikseri boyutunun büyük olması gerekmektedir.

Beton Mikseri Çeşitleri

Globmac bünyesinde, üretici firmanın getirdiği avantajlar sayesinde, müşteri odaklı çalışarak, talep edilen mikser için farklı hacim ve mekanizmalara sahip olan ürünler imâl etmek mümkün olmaktadır. Karıştırıcı (Mikser) Dişli Sistem – 1 ve Karıştırıcı (Mikser) – 2 ürünlerini sunan Globmac’den siparişlerini detaylandırmak için randevu talep edebilirsiniz ve iletişim adreslerimizden bize ulaşarak teknik detayları öğrenebilirsiniz.

Genellikle dizel yakıt ile çalışan bu makinelerde hazneler tekerlekler üzerine oturtulmuş hâldedir. Hareket kısıtlılığını ortadan kaldıran bu tekerlekler aynı zamanda mikserin haznesinin karışım sonrası kolaylıkla tahliyesini sağlamakta etkidir. Harcın, taşımasının yapılacağı el arabalarına kolaylıkla boşaltılması da bu sayede gerçekleşir. Bazı tipteki mikserler dakikada yaklaşık 18 litrelik harcı randımanlı olarak karıştırabilir. Beton mikserinde hazne hacimleri bakımından farklı modeller mevcuttur.

Talimatlara uygun kullanımlarda güvenlik zafiyeti bulunmayan ve pratik çalışma prensiplerine sahip farklı kapasitelerdeki beton mikserlerine GLOBMAC güvencesi ile sahip olmak için bizimle iletişim kurabilirsiniz.

Çimento Mikseri Güvenlik Önlemleri

Karıştırıcılar kullanılırken daima tüm vücudu kapatan kostümler tercih edilmelidir. Uygun ayakkabı, eldiven ve koruyucu gözlük kullanımı da güvenlik önlemlerinin üst seviyede tutulmasında etkilidir. Can güvenliği için önemli olan önlemlerde ihmal yapılmaması şarttır.

Bunların yanı sıra çalışılacak alanın temizliği de oldukça önemlidir. Ayrıca beton mikseri çalışır hâldeyken etrafında uyarıcı bariyer ve işaretler kullanımı da gereklidir. İş güvenliği denetimleri de son yıllarda önemini arttırdığı için; yetkili merciler tarafından yapılacak olan denetlemelerden olumlu rapor alma konusunda, şantiye alanlarında merkezi konumda bulunan mikserler için alınması gereken önlemlere dikkat edilmesi önem arz etmektedir.

Beton mikseri Fiyatları Ne Kadar

Globmac bünyesinde üretilen mikserler, müşteri odaklı olarak alternatif özelliklerde üretilebildiği için, maliyet hesaplaması için sabit bir ücret belirtilememektedir. Üretici firma olma avantajını müşterilerine de yansıtan Globmac, tecrübesini, kaliteli ürünlerini avantajlı fiyatlarla sunmaktadır. Siz de talep ettiğiniz özelliklerdeki mikserlerin güncel fiyatları hakkında bilgi almak için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Parke Taşı Makinası