Mesleki Yeterlilik Belgesi ALMAK İSTEYEN USTALARIMIZA DESTEK OLUYORUZ!

Değerli Ustalarımız,

Nitelikli iş gücünü geliştirmek için birçok faaliyet yürüten Asblok Makine Metal Ürünleri İmalat İthalat İhracat Sanayi ve Ticaret Limited Şirketi, Mesleki Yeterlilik Belgesi almak isteyen ustalarımızı desteklemek için CTR Uluslararası Belgelendirme ve Denetim Ltd. Şti ile işbirliğine gitmiştir. CTR Uluslararası Belgelendirme ve Denetim Ltd. Şti ile Asblok Makine Metal Ürünleri İmalat İthalat İhracat Sanayi ve Ticaret Limited Şirketi arasında imzalanan protokol ile birlikte, Mesleki Yeterlilik Belgesi almak isteyen ustalarımızın sınav ücretleri Asblok Makine Metal Ürünleri İmalat İthalat İhracat Sanayi ve Ticaret Limited Şirketi tarafından ödenecektir. Böylece ustalarımız herhangi bir ücret ödemeden sınavlara girme ve Mesleki Yeterlilik Belgesi ve kimlik kartı sahibi olma olanağına kavuşacaktır.

Bu işbirliği kapsamında Makine Bakımcı Seviye 3-4-5 /  Çelik Kaynakçı Seviye 3 / Metal Kesimci Seviye 3 / Metal Levha İşleme Tezgâh İşçisi Seviye 3 /  Metal Levha İşleme Tezgâh Operatörü Seviye 4 / Metal Kesim Operatörü Seviye 4 mesleklerinden herhangi biri için başvuran ustalarımız, yetkili belgelendirme kuruluşu CTR Uluslararası Belgelendirme ve Denetim Ltd. Şti tarafından yapılan sınavlara katılacaklar, sınavların sonucunda başarılı olan kişiler Mesleki Yeterlilik Belgesi ve kimlik kartı almaya hak kazanacaklardır.

MYK MESLEKİ YETERLİLİK BELGESİ ZORUNLULUĞU NEDİR?

İş sağlığı ve Güvenliği Kanunu ile Bazı Kanun ve Kanun Hükmünde Kararnamelerde Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun Tasarısının 4 Nisan 2015 tarihinde Türkiye Büyük Millet Meclisi Genel Kurulunda kabul edilerek 6645 sayılı kanun numarası ile yasalaşması ile birlikte bazı mesleklere belge zorunluluğu getirilmiştir. Makine Bakımcı Seviye 3-4-5 /  Çelik Kaynakçı Seviye 3 / Metal Kesimci Seviye 3 /  Metal Levha İşleme Tezgâh İşçisi Seviye 3 /  Metal Levha İşleme Tezgâh Operatörü Seviye 4 / Metal Kesim Operatörü Seviye 4 meslekleri de bu zorunluluk kapsamında yer almaktadır.

Kanuna göre; “Tehlikeli ve çok tehlikeli işlerden olup, Mesleki Yeterlilik Kurumu tarafından standardı yayımlanan ve Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığınca çıkarılacak tebliğlerde belirtilen mesleklerde, tebliğlerin yayım tarihinden itibaren on iki ay sonra Mesleki Yeterlilik Kurumu Kanununda düzenlenen esaslara göre Mesleki Yeterlilik Belgesine sahip olmayan kişiler çalıştırılamayacaktır.”

İŞBİRLİĞİ KAPSAMINDA MESLEKİ YETERLİLİK BELGESİ NASIL ALINIR?

Ustalarımız, bu işbirliği kapsamında,  Asblok Makine Metal Ürünleri İmalat İthalat İhracat Sanayi ve Ticaret Limited Şirketi desteğinde, Makine Bakımcı Seviye 3-4-5 /  Çelik Kaynakçı Seviye 3 / Metal Kesimci Seviye 3 /  Metal Levha İşleme Tezgâh İşçisi Seviye 3 /  Metal Levha İşleme Tezgâh Operatörü Seviye 4 / Metal Kesim Operatörü Seviye 4 alanlarında mesleki yeterlilik belgesi alabilirler. Bunun için aşağıdaki BAŞVURU İŞLEMLERİ başlığı altında yer alan CTR Uluslararası Belgelendirme ile irtibata geçip başvuru talebinizi iletebilirsiniz. Başvuru talebiniz iletildikten sonra kısa süre içirişinde sizinle irtibata geçilecek ve kayıt işlemlerinizin tamamlanması sağlanacaktır.

Başvuru ve kayıt işlemlerinin tamamlanması ile birlikte sınav tarihiniz belirlenecek ve tarafınıza sınavla ilgili detaylı bilgiler iletilecektir.

 

 

BAŞVURU İŞLEMLERİ

CTR ULUSLARARASI BELGELENDİRME ve DENETİM LTD.ŞTİ ’den bilgi almak için:

0 312 397 82 00’ı arayın veya http://meslekiyeterlilik.ctr.com.tr/ internet sayfasını ziyaret edin.

Menü

Instagram

Whatsapp