Blok Makineleri

Blok Makineleri

Blok makineleri satın alıp uygun maliyetlerle kaliteli ürünler üretmek yapı sektörüne giriş yapmak açısından akıllıca bir tercih olabilir. Doğru kararlar ve aksiyonlar ile başlangıç seviyesinden hızlıca yükselmek de mümkündür.

Blok makineleri satın alındıktan sonra üretim için kullanılan pek çok bileşenin uygun maliyetli hale geldiği fark edilecektir. Yüksek kâr marjına ulaşmak için yapılması gereken şey, satın alma işlemini gerçekleştirmeden önce ayrıntılı Block Machinerypiyasa araştırması yapmak ve planlamanıza en uygun çözümü seçmektir.

Satılık Blok Makineleri

Blok makinesi almaya karar verdiğinizde, internette yapacağınız küçük bir araştırmayla bile pek çok firma veya ürünle karşılaşabilirsiniz. Bu makineler, yakınınızdaki bir üreticiye giderek kolayca erişebileceğiniz ürünler olmadıkları için kafa karıştırıcı olabilir. Sektöre yeni girmeyi düşünüyorsanız ve konu hakkında yeterince bilgi sahibi değilseniz birbirine benzeyen pek çok ürün arasında seçim yapmakta zorlanabilirsiniz.

Piyasada kalitesi düşük, dayanıklı olmayan malzeme bileşenlerine ve yeterli ar-ge çalışması yapılmadan üretilen makinelere rastlamak mümkündür. Ayrıca bazı firmaların orijinal ürünlerinin düşük kaliteli kopyalarına da rastlanmaktadır. Bir makinenin fiziksel görünümünü kopyalamak mümkün olsa da üretim sürecindeki bilgi ve tecrübeyi kopyalamak olanaklı değildir.

İyi araştırma yapılmadığı takdirde satın alınan düşük kaliteli ürünler, zamanla arızalanmaya başlar ve tamire ihtiyaç duyar. Dolayısıyla, teknik servise ödenecek ücret, maliyete eklenmiş olur. Ayrıntılı araştırma sürecinden sonra, çok daha net bir tablo ortaya çıkacaktır. Sadece maliyet hesabı açısından değil, aynı zamanda gereksinimlerinize ve önceliklerinize dair de pek çok soru işareti ortadan kalkar.

Blok Makineleri
Blok Makineleri

Full Otomatik Parke Makinesi

Blok makineleri, pek çok elektronik ve mekanik aksamı barındıran ürünlerdir. Bu makinelerin tam performans çalışabilmesi ve uzun ömürlü olabilmesi için kaliteli yedek parça bulunmasına dikkat etmek gerekmektedir. Satın alınacak makinelerin, yetkili mercilerde geçerli ve onaylı sertifika belgelerine sahip olması gerekmektedir.

Cihazın satın alınacağı üreticinin, beton blok yapım makineleri hakkında üretim tarihi, sayısı, fabrikanın teknik yeterliliği gibi ayrıntıları içeren raporlar verebiliyor olması da bir göstergedir. Örneğin makinenin fiziksel yapısını ayakta tutan malzemenin kaliteli çelik olması önemli bir detaydır. Uzun yıllar kullanılan makinelerin işletmeye sağlayacağı kâr da artacaktır.

Üretilen beton bloklar farklı malzemelerden meydana gelebilir. Kalıp değiştirmek kaydıyla bu makineler ile bims, briket, kilit parke taşı, yağmur oluğu, çim taşı ya da tuğla elde edilebilir. Bu nedenle blok makineleri briket makinesi ya da parke taşı makinesi gibi isimlerle de anılırlar.

Briket makineleri çalışma prensiplerine göre üç kısımda incelenebilir.

  • Tam otomatik briket makinesi
  • Yarı otomatik briket makinesi
  • Manuel briket makinesi

Globmac Servis ve Destek Kalitesi

Globmac, blok makinesi alanında satış öncesi ve sonrası hizmetleriyle ön plana çıkan global üreticilerden biridir. Satın alımlarda kurulum işlemleri, uzman mühendisler kontrolünde gerçekleştirilmektedir. Nakliye sürecinden başlayarak kurulum ve sonrasında personele gerekli eğitimleri vererek çalışma ortamının daha verimli ve güvenli olması sağlanabilir.

Makineler, dayanıklı bloklar üretebilmeleri için iyi geliştirilmiş bir basınç sistemine sahip olmalıdır. Aksi takdirde, kalitesiz bloklardan yapılan binaların çökmesi ya da hasar görmesi gibi durumlar ortaya çıkabilmektedir.

Satın aldığınız makinede gerçekleşmesi muhtemel arızalarla ilgili rutin bakım hizmeti sağlayarak makinenizin ömrünü uzatır, zaman ve para kaybınızı minimuma indirmek amacıyla çalışırız. Blok veya briket makineleri beton blok üretimi için tüm gereklilikleri sağlayan yüksek performans ürünleridir.

2 El Briket Makinesi Fiyatları

Briket, hafif olmasının yanı sıra iyi de bir ses ve ısı yalıtımı sağlar. Kayaçlar kullanılarak elde edilen sağlam bir materyaldir. Tüm bu özellikleri onu, en çok tercih edilen yapı malzemelerinden biri haline getirmiştir. Sıfır ya da ikinci el briket veya bims makinesi fiyatları bir kısmını aşağıdaki listeden bulabileceğiniz belli parametrelerden etkilenmektedir.

  • Firmanın ar-ge çalışmaları ve üründe kullanılan malzemenin yoğunluğu
  • Bazı ithal parçalardan ötürü döviz kurları
  • Üretici veya satıcının fiyat politikaları
  • Makinenin teknik özellikleri
  • Ham maddeler için parça temini sürecindeki maliyetler
  • Makinenin günlük üretim kapasitesi
  • Cihazın türü: manuel, otomatik veya yarı otomatik

Blok veya briket makineleri, doğal taş parçalarını çimento ve su ile karıştırarak bir harç meydana getirir. Harcın kalıba aktarılmış haline briket kalıbı denir. Ardından istenilen boyut ve biçim seçeneklerinde üretim gerçekleşir. Elle briket yapımı ise bu işlemin insan gücüyle gerçekleştirilen halidir. Elle üretim, makinelerin çalışma hızı ve hacmi karşısında oldukça düşük performanslıdır.

Satılık Beton Blok Yapım Makinesi